VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřad práce v Mladé Boleslavi pomůže firmám najít kvalitní zaměstnance

Mladoboleslavsko - Specifickým regionem regionem je z hlediska pracovních příležitostí Mladoboleslavsko. Na jedné straně má řadu volných míst, na druhou stranu je spousta neobsazených pozic. Zatímco zaměstnání v Mladé Boleslavi aktuálně hledá přes dva a půl tisíce lidí, volných pracovních míst je zhruba o tisícovku méně.

28.10.2016
SDÍLEJ:

Úřad práce. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniela Loudová

Uchazeči si v říjnu mohou vybírat z 1535 pozic. Jak je tedy možné, že někteří uchazeči stále zůstávají v evidenci Kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR v Mladé Boleslavi a nemohou se zařadit do pracovního procesu? Rozklíčováním této otázky se proto začali zabývat úředníci.

Mladá Boleslav je stabilně ekonomicky silným regionem a potencionální zaměstnavatelé tak takřka neustále vytváří nová pracovní místa. Jak vysvětlil Pavel Krpálek, ředitel Kontaktního pracoviště mladoboleslavského úřadu práce, velkým tahounem je zdejší automobilka Škoda Auto a na ni navázaní dodavatelé.

Volná místa, zaměstnavatel, uchazeč

„Máme tu tři různé body. Na jedné straně přetlak volných míst, na druhé straně zaměstnavatel a třetí uchazeč. Abychom tuto rovnici vyřešili, musíme navázat úzkou spolupráci se zaměstnavateli," naznačil Pavel Krpálek.

Jde o to, aby zaměstnavatelé například v prezentaci přesně specifikovali charakter volné pozice, konkretizovali požadavky, které mají na potenciální zaměstnance, a popsali i místo, v němž budou posléze uchazeči pracovat.

Zájem ze strany uchazečů někdy naráží na nedostatečnou motivaci, případně na neúplné vzdělání. „Úřad práce může takovým firmám pomoci tím, že pro ně bude organizovat výběrová řízení," řekl dále Pavel Krpálek.

Realizovat je může nejen u konkrétního zaměstnavatele, kde se úředníci například přesvědčí o tom, v jakém prostředí budou uchazeči zaměstnáni a jak se prezentují, ale také přímo v budově úřadu.

„Je to jedna z možností, jak vyřešit problém s nedostatkem personálu," konstatoval ředitel mladoboleslavského kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR.

Dlouhodobě nízká nezaměstnanost

Vzhledem ke skutečnosti, že je v Mladé Boleslavi dlouhodobě nízká nezaměstnanost, což je velice pozitivní jev (v současnosti pouhá tři procenta), je však někdy velmi těžké uspokojit poptávku trhu práce.

Ze strany úřadu se však nejedná o první zkušenost. Různým organizacím už řadu let pomáhají vytipovávat občany v rámci veřejně prospěšných prací.

S mladoboleslavskými úředníky spolupracuje například mnichovohradišťský farář Pavel Mach. Ten zaměstnal už několik osob, které se kvůli sociálnímu znevýhodnění jen těžko uplatňují na trhu práce.

„Zaměstnanci vykonávali pomocné, technické a úklidové práce na veřejně přístupných místech jako jsou parky, hřbitovy či lesní pozemky, případně i kostely, v nichž se kromě bohoslužeb konají koncertní a společenské akce," popsal Pavel Mach osobní zkušenost.

Dodal také, že se někteří zaměstnanci i po uplynutí dohody k farnosti rádi vrací.

Čtěte také: Nezaměstnaní budou za práci v rámci veřejné služby zvýhodněni

Autor: Lucie Růžková

28.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tradiční pálení čarodějnic probíhalo 30. dubna na mnoha místech ČR, nejinak tradičně na pražské Kampě.
23

OBRAZEM: Na Kampě měly čarodějnice rej u zapáleného ohně

Roman Sklenák.

Šéf poslanců ČSSD: Kvůli Babišovi by se měla sejít koaliční rada

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Nová cyklostezka spojí Prahu s letištěm i krajem

Pražští cyklisté se už dnes prohánějí do Kralup či k Labi. Brzy pro ně bude jednodušší dostat se i na západ. Okolo ruzyňského letiště totiž povede nová cyklostezka. Jednou by milovníci kol mohli dojet až do Kladna.

AKTUALIZOVÁNO

Vytékající voda uzavřela stanici metra Malostranská

Praha – Překvapeni zůstali cestující v centru Prahy, když hodinu před polednem i v hodinách následujících nečekaně narazili na zavřené dveře stanice metra Malostranská. Soupravy na zelené trase A se přitom nezastavily – pouze touto stanicí projížděly bez zastávky. Tentokrát nebyl na vině nález podezřelého zavazadla, k němuž se nikdo nehlásí, což leckoho napadne jako nejpravděpodobnější varianta. Problém přinesla technická závada.

Staronový šéf České televize: Natočíme velký dětský seriál

Navázat na úspěchy Arabely, Pana Tau nebo kultovních Návštěvníků by chtěl Petr Dvořák, který bude šéfovat veřejnoprávní stanici až do roku 2023.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies