VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedlecká pouť a doprava: rozkopaný Karlov zkomplikoval situaci

Kutná Hora - Do začátku Sedlecké poutě zbývají hodiny. Již od minulého týdne sledují občané Kutné Hory, jak v areálu mezi benzinovou čerpací stanicí Lukoil a obchodním domem Albert rostou pouťové atrakce a mnozí řidiči se již teď začínají obávat, jak to bude 
s dopravou v době jedné z největších akcí v Kutné Hoře.

17.4.2014
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Uzavírky a omezení v lokalitách kolem sedlecké pouti.Foto: Policie ČR

Policista Jiří Louda z dopravního inspektorátu uvedl, že v samotném areálu pouti budou dopravní řešení identická jako v minulých letech. „V sobotu, neděli a pondělí se řidiči přijíždějící z centra, tedy od Masarykovy ulice, dostanou až ke kruhovému objezdu u obchodního domu. Odtud je uzavírky povedou směrem na Kaňk," popsal policista.

Zbylé odbočky na kruhovém objezdu budou uzavřené kvůli stánkům, které budou stát až dalece ve Vítězné ulici podél zdi tabákové továrny.

Po výjezdu z „kruháku" dojde k rozdělení dopravy: nákladní vozidla, která nesmí vjíždět na malínský nadjezd, budou pokračovat po spojnici nahoru na Kaňk. Osobní vozidla pak budou moci vjet do Sedlce ulicí Čechova. Odtud podél hřbitovní zdi pokračovat ulicí Starosedleckou do ulic Na Chmelnici a U Nadjezdu, kde se plynule vrátí na hlavní silnici a přes nadjezd projedou do Malína.

Zatímco situace přímo u atrakcí zůstává stejná jako loni, příjezd návštěvníků pouti od Karlova značně mění stavba kruhového objezdu. „Ze směru od plaveckého stadionu je vjezd na křižovatku úplně uzavřen. Doprava se zde stáčí do ulice K Bělidlu, kde je provizorně udělán výjezd do Hrnčířské," řekl Jiří Louda.

Hrnčířská ulice jako parkoviště

Je to právě Hrnčířská ulice, kterou od lokality u čističky odpadních vod až na most vždy využívají návštěvníci poutě jako místo pro parkování. Tento stav zůstane nezměněn. „Parkování je tam 
v době poutě povoleno," ubezpečil Louda. Vozidla přijíždějící od ČKD pak mohou karlovskou křižovatku pohodlně projet rovně.

Mírně komplikovanější to však budou mít řidiči, kteří přijíždějí od Církvice. „Je nyní vedena jako slepá, aby mohly i nadále zůstat v provozu místní firmy. Automobily mohou přijet od Církvice, ale až ke křižovatce se nedostanou. Musí odbočit hned, lidově řečeno, za cedulí u zmrzliny doprava a vjet do nitra Karlova," popsal Jiří Louda. Stejnými ulice se pak dostanou i z poutě.

Autor: Irena Blahníková

17.4.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení