Důvodem ke změně je podle Krále potřeba strany rozhodněji ovlivňovat dění ve městě a vytvořit platformu pro sjednocování především nezávislých jednotlivců a různých subjektů již pro krajské volby na podzim 2016.

„Je to přirozený a logický proces. Vznikli jsme jako občanská iniciativa, poté se stali volební stranou a po zvážení nové situace, která vznikla naším zvolením do městského zastupitelstva, zakládáme politické hnutí," vysvětluje Vladimír Král s tím, že aby Šance pro Příbram dokázala prosazovat pro obyvatele důležité věci ze svého volebního programu, a vyjednávat pro ně podporu mezi ostatními zastupiteli, potřebuje mít pevný základ i pravidla pro vnitřní disciplínu.

Dalším důvodem je vytvořit platformu pro těsnější spolupráci a společný postup především nezávislých kandidátů a různých uskupení, které mají ambici změnit způsob výkonu moci v České republice.

Pomalejší cesta

„Jdeme na to zespoda. Tedy jinou, možná i pomalejší cestou, než na to šly Věci veřejné, Úsvit a další. Ty vznikly ze shora, daleko od lidí, a dříve či později na tom skončily," konstatuje Král a avizuje, že po změně vyzve ke spolupráci široké spektrum lidí a společností, zkrátka bude hledat partnery.

„Spolupráce je v tuto chvíli pro nás přednější, než postavení společné kandidátky. Možností je, že se domluvíme zatím pouze na vytváření společného tlaku na ty, kteří kandidovat budou," dodal Vladimír Král.

Zeptali jsme se nezávislého zastupitele za Šanci pro Příbram Petra Kareše, zda se podle něho zamýšlená změna změna projeví při prosazování zájmů v příbramském zastupitelstvu. „Na komunální politice se tato změna neprojeví. Program stále platí, lidem jsme dál zavázaní. Tohle je aktivita pana Krále a já mu přeji hodně štěstí," vyjádřil se Petr Kareš.