VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice v Sedlčanech drží dodavatele hřiště v šachu čtyřmi miliony korun

Sedlčany - Pokud by stavební firma z Plzně dodržela podmínky smlouvy, mohli se fotbalisté v Sedlčanech na Příbramsku prohánět za míčem v lokalitě zvané Kačák již letos v říjnu. Ale ani v prodlouženém listopadovém termínu, k němuž dala radnice svolení, umělý trávník „nenarostl." A kolaudace je v nedohlednu.

19.11.2016
SDÍLEJ:

Hřiště v polovině října.Foto: Marie Břeňová

„Kontrolní den jsme svolali na čtvrtek 10. listopadu. Viděl jsem, že v tuto chvíli má firma koberce umělé trávy položeny. To ale nestačí. Musí se ještě do povrchu udělat takzvaný vsyp křemičitého písku, což lze ale jen za sucha. Obávám se, že už nebude letos několik dnů za sebou takové počasí, které by to dovolilo," informoval místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel.

„Vyžádáme si stanovisko našeho právního zástupce, aby smlouvu posoudil. Bohužel jsou v ní kromě závazných termínů i ujednání týkající se klimatických podmínek, za kterých může být daná technologie provedena," sdělil.

„Smlouvu s dodavatelem jsme podepsali 30. května letošního roku a předpokládali jsme, že v červnu stavbu zahájí. Staveniště však převzal vítěz výběrového řízení až v červenci a nastoupil až v srpnu. Ujišťoval nás, že je času dost. V září, kdy byly hotovy pouze meliorace, ji na čas opustil," vysvětlil Hölzel.

Pohodnocená nabídka?

Od začátku podle jeho vyjádření nebyl přístup plzeňské firmy seriózní. „Finančně byla podle mého dojmu nabídka podhodnocena, aby pak mohla firma uplatnit některé takzvané vícepráce," komentoval situaci místostarosta.

V areálu je hotový opěrný tarásek, oplocení, ochranné sítě. Není ale to podstatné - umělá tráva za čtyři miliony korun. Nezodpovědného dodavatele drží město coby investor právě neproplacením koberce. „Pokud by se vylepšilo počasí, existuje určitá naděje na dokončení v prosinci. Pravděpodobnější však je odložení finálových prací na jaro roku 2017.

Hölzel připouští, že by radnice mohla podle smlouvy uplatnit penále. „Nechci výsledek předjímat," myslí si, že v případě uplatnění sankcí by došlo „k souboji" právníků a až do dořešení celé kauzy by se pak nic nedělo. „I kdybychom penále vysoudili, k čemu nám bude, když by hřiště nefungovalo," pokládá řečnickou otázku místostarosta.

Koupené reference?

Zástupce starosty předpokládá, že se o tuto investici, na kterou je v rozpočtu letošního roku částka 12 milionů korun, budou zajímat zastupitelé. Řádné jednání zastupitelstva je svoláno na pondělí 28. listopadu. „Kdo ví, možná v té době budeme už vědět víc," upozornil.

Kriticky se Miroslav Hölzel také vyjádřil k tomu, co současná legislativa umožňuje. „Při výběrovém řízení jsme požadovali, aby zájemci doložili, že podobnou zakázku již někde realizovali. Zákon o veřejných zakázkách však umožňuje, aby si reference jedna firma koupila od druhé. Nepochopím, že je tohle možné," zdůraznil na závěr.

Čtěte také: Hokejový stadion je téměř hotový. Tým Čáslavi se už těší na svůj led

Marie Břeňová

Autor: Redakce

19.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení