VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Povodně omezily provoz na železnici

Praha - Od 14:30 se zastaví provoz na trati 072 mezi Mělníkem a Štětím. Cestujícím z Prahy do Ústí a opačně doporučujeme využít vlaky jedoucí přes Kralupy, Roudnice, a Lovosice (trať 090, 091).

4.6.2013 AKTUALIZOVÁNO 4.6.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Poslední vlaky projedou na trati 072 v dálkové dopravě:

- ve směru Kolín - Mělník - Ústí nad Labem západ: R 886

- ve směru Ústí nad Labem západ - Mělník - Kolín: R 889

v regionální dopravě pojedou poslední vlaky:

- ve směru Lysá nad Labem - Mělník - Ústí nad Labem západ: Os 6410

- ve směru Ústí nad Labem západ - Mělník - Lysá nad Labem: Os 6411

Po zastavení provozu bude organizována za dálkovou dopravu omezená kyvadlová náhradní autobusová doprava v úseku Mělník - Štětí, bez přípojů na vlaky. V úseku Liběchov - Ústí nad Labem se budeme snažit zajistit pravidelný provoz vlaků. V úseku Mělník - Kolín se opatření připravuje, ale zajistit provoz všech vlaků asi nebude možné.

V regionální dopravě (osobní a spěšné vlaky) bude po zastavení provozu organizována omezená kyvadlová náhradní autobusová doprava v úseku Mělník - Štětí (stanice Liběchov nebude obsluhována), bez přípojů na vlaky. V úseku Liběchov - Ústí nad Labem se budeme snažit zajistit pravidelný provoz vlaků. Stejně tak i v úseku Mělník - Lysá nad Labem.

V cca 14:30 - 15:30 hod. (bude upřesněno) vystoupá hladina vody v řece Labi nad stanovenou mez a dojde k zatopení prostor stanice Ústí nad Labem hl.n. (prostor před nádražím, vstupní hala, pokladny, podchody) a je připravováno opatření v osobní dopravě. I přes to, že budou prostory stanice zatopeny, nebude provoz vlaků přerušen.

Připravené opatření v osobní dopravě - bude se aktivovat až nebude přístupná stanice Ústí nad Labem hl.n. :

- vlaky linky EC Praha – Děčín – Dresden a zpět, vlaky linky R Praha – Děčín a zpět, vlaky linky R Praha – Ústí nad Labem – Cheb a zpět - budou vedeny bez omezení, ve stanici Ústí nad Labem hl.n. bude umožněn pouze výstup a nástup ze soupravy (nikoliv z nádraží na ulici), dále budou cestující přepraveni motorovým vozem do/ze stanice Ústí nad Labem-západ - zde bude možné příchod a odchod od/k vlakům;

- vlaky linky R Liberec – Ústí nad Labem hl.n. a zpět - vlaky budou odřeknuty v úseku Děčín hl.n. - Ústí nad Labem hl.n. a zpět; ve směru Děčín hl.n. - Ústí nad Labem hl.n. lze použít následný osobní vlak směr Děčín hl.n. - Most, ve směru Ústí nad Labem hl.n. - Děčín hl.n. je třeba použít osobní vlaky Most - Děčín hl.n. o cca 30 min. dříve (před pravidelným odjezdem vlaku R) - pro vlaky R 1162 (Liberec - Ústí nad Labem) a R 1163 (Ústí nad Labem - Liberec) již platí uvedené opatření!

- vlaky linky Sp Ústí nad Labem hl.n. – Most – Chomutov / Karlovy Vary - vlaky jsou v úseku Ústí nad Labem hl.n. – Ústí nad Labem-západ odřeknuty, jedou pouze do/z Ústí nad Labem-západ

- vlaky linky Os Kralupy n.Vlt. – Roudnice nad Labem – Ústí nad Labem - jsou vedeny mimo stanici Ústí nad Labem hl.n., vlaky budou náhradně jezdit z/do ve stanice Ústí nad Labem západ

- vlaky linky Os Most – Ústí nad Labem – Děčín - ve stanici Ústí nad Labem hl.n. a Ústí nad Labem-sever nezastavují (budou projíždět), nástup a výstup cestujících bude možný pouze ve stanici Ústí nad Labem-západ.

Provoz na většině tratí v ČR je zajištěn. Omezení se týká především regionálních tratí. V současnosti je to asi 7 tratí. V Praze, Ústí nad Labem a Děčíně zajišťují vlaky Českých drah také pomoc MHD.

Zcela uzavřeny jsou úseky tratí:

Trať 012 Kouřim – Pečky;

Trať 086 Křižany – Rynoltice;

Trať 040 Smidary – Nový Bydžov a Kunčice nad Labem – Pilníkov;

Trať 062 Křinec – Městec Králové;

Trať 210 Praha – Jílové u Prahy;

Trať 061 Rožďalovice – Veleliby;

Trať 124 Milostín - Lužná u R, (Krupná)

Pokud je to možné, je zajištěna náhradní doprava autobusy.

Omezen je provoz na vybraných zastávkách, kde došlo k zatopení přístupu, např. Praha – Velká Chuchle nebo Úholičky ve vltavském kaňonu mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou.

Nadále je zajištěn provoz na tratích Beroun – Praha nebo Ústí nad Labem – Kralupy nad Vltavou – Praha, kde však může docházet ke zdržení nebo odklánění vlaků z důvodu výpadku napájení nebo zabezpečovacího zařízení, v některých úsecích je také snížena rychlost vlaků. Cestujícím proto doporučujeme počítat s případným zdržením z důvodů povodně.

Provoz v Praze

České dráhy zajišťují také dopravu na území Prahy linkami S. Cestující mohou využít pro cestu z okrajových částí do centra pravidelné linky souběžné s linkami metra, např. S2/S20 z Horních Počernic a Vysočan na Masarykovo nádraží, S8 z Uhřiněvsi, Horních Měcholup a Hostivaře na hlavní nádraží, S 7 ze Smíchova na hlavní nádraží, S1 z Klánovic, Běchovic, Dolních Počernic, Kyjí a Libně na Masarykovo nádraží a hlavní nádraží, S5 z oblasti Dejvic na Masarykovo nádraží a další linky. Kromě toho České dráhy zavádějí další posilové spoje, které lze využívat náhradou za metro. Místo linky B metra lze využívat spoje Smíchov – hlavní nádraží – Vysočany a místo linky C spoje Uhříněves – Horní Měcholupy – Hostivař – Vršovice – hlavní nádraží. Pravidelné a mimořádné spoje na těchto tratích zajišťují interval cca 15 minut. Na území hlavního města je možné využívat také rychlíky s jízdenkami Pražské integrované dopravy.

České dráhy dále zajišťují mimořádné vlakové spoje v Ústí nad Labem z centra města do části Vaňov a spojují pravý a levý břeh mezi stanicemi Ústí nad Labem - západ a Ústí nad Labem - Střekov. Podobně je zajištěno spojení obou břehů Labe v Děčíně mezi hlavním nádražím a Děčínem východ.

Aktuální informace o provozu železnici lze nalézt na www.cd.cz, v části mimořádnosti v provozu. Upozorňujeme, že je třeba věnovat zvýšenou pozornost detailům u jednotlivých mimořádností, kde jsou uvedeny podrobnosti. V některých případech nemají mimořádnosti souvislost s povodněmi nebo neinformují o omezení dopravy, ale naopak o vedení mimořádných posilových linek za MHD.

Kateřina Šubová

tisková mluvčí
České dráhy, a.s.

Autor: Redakce

4.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
20 metrů vysoká rozhledna s 98 schody má tvar trojbokého jehlanu. Vytvořena bude z přírodního dřeva, a to z akátu, dubu a modřínu. Konstrukci doplní ocelové prvky.

KRÁTCE: Doubravka vyroste do konce září

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Kde rodit? Dilema i pro Pražanky

Praha - Některým středočeským nemocnicím podstatně přibývají klientky z Prahy. Na druhou stranu jsou i velké pražské nemocnice cílem pro mnoho rodiček ze Středočeského kraje.

Pražská zoo se loučila s lachtanem Mamutem. Návštěvníkům představila jeho brášku

Praha /VIDEO/ - V pondělí měli návštěvníci Zoo Praha jednu z posledních příležitostí spatřit lachtana Mamuta, který v nejbližších dnech poputuje do nového domova v Německu. Jeho místo v expozici zaujme mládě, které se narodilo 26. května a lidé jej od tohoto pondělí mohou pravidelně vídat v bazénu v určený čas.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Showman Robbie Williams zaměstnal manželku, tatínka i snoubence

/RECENZE, VIDEA, FOTOGALERIE/ Pro více než 50 tisíc fanoušků zpíval v nablýskané show zpěvák, bavič a tanečník. Pomyslnou tečku za letošními mega open airy udělal současný popový král Robbie Williams. Příjemným překvapením byla tentokrát i disco legenda Erasure, která rozhodně nebyla nutným zlem jako většina předkapel. Diváky příjemně "předvařila".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení