VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pořizování územního plánu po soudním sporu pokračuje

Beroun - Pořizování nového územního plánu Berouna, na který se městu podařilo získat takřka dvoumilionovou dotaci opět pokračuje. Na veřejném zasedání s tím souhlasili berounští zastupitelé ale za podmínky, že do úprav budou zaneseny dva konkrétní požadavky vyjednané s ministerstvem dopravy.

16.4.2015
SDÍLEJ:

Zastupitelé za Nezávislé Berouňáky. Foto: Petra Lišková

První podmínka se týká ochranného pásma zamýšleného koridoru vysokorychlostní tratě, které bude dle místních podmínek zúženo na minimální možnou šíři. „Beroun se tak snaží o to, aby pozemků zablokovaných kvůli koridoru pro další využití bylo co nejméně,“ uvedla starostka Šárka Endrlová.

Druhou podmínkou je zachování původní jižní tunelové varianty, která je již zanesena v platném územním plánu. Obě podmínky jsou výsledkem loňského jednání zástupců města Berouna se zástupci ministerstva dopravy.

Právě kvůli stavbě vysokorychlostní trati byl nový územní plán pozastaven na dlouhou dobu. Spor se vedl konkrétně o vymezení koridoru vysokorychlostní tratě.

Nesouhlasil Beroun ani Králův Dvůr

„Ministerstvo dopravy ČR v roce 2012 požadovalo, aby byl v návrhu územního plánu Berouna vymezen koridor vysokorychlostní tratě dle schválených Zásad územního rozvoje Středočeského kraje v šířce 200 až 300 metrů. S tím nesouhlasil Beroun ani Králův Dvůr,“ připomněla mluvčí radnice Pavla Nováčková.

Po neúspěšném dohodovacím řízení podala města v této věci žalobu. S ní ale tehdy neuspěla, a to ani u Krajského soudu v Praze, ani u Nejvyššího správního soudu.

Lidé si nyní mohou až do konce dubna prohlédnout na webu města návrh územního plánu z roku 2012. Do konce měsíce mohou podávat připomínky.

Autor: Petra Lišková

16.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení