VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policistů bude v Říčanech víc. Navíc v lepším zázemí

Říčany – Říčanské oddělení státní policie rozšíří do konce roku 2014 svůj tým o několik policistů. Také proto zde začala koncem srpna oprava zázemí včetně čekárny pro veřejnost. Nyní vedení města poskytne policejnímu oddělení částku 286 tisíc korun na další modernizaci.

6.12.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vojtěch Podušel

Starosta Říčan Vladimír Kořen vysvětlil situaci: „Jsme městem s velmi vysokou majetkovou kriminalitou, vykrádáním domů, aut, objevují se případy násilí. Říčany nutně potřebují posílit množství policistů a kriminalistů, proto jsme se rozhodli, že policii alespoň trochu pomůžeme a přispějeme na lepší zázemí na služebnách."

Obvodní oddělení policie Říčany patří k největším oddělením v rámci Středočeského kraje, a proto plánuje během příštího roku přijmout dalších deset policistů pořádkové služby. A navíc má policie snahu přemístit tři až čtyři pracovníky služby kriminální policie a vyšetřování z Mnichovic do Říčan.

Ještě před nástupem policistů je však nutné vytvořit odpovídající zázemí. Služebna na Masarykově náměstí  v Říčanech tak od konce srpna výrazně mění. Náklady na rekonstrukci zatím dosáhly jednoho milionu korun. Další finanční pomoc ve výši 286 tisíc korun poskytne říčanské policii město.

Vedoucí říčanského obvodního oddělení Petr Kůstka popsal: „Opravili jsme zejména čekárnu pro veřejnost, která se zvětšila, což jistě občané ocení, jelikož původní čekárna byla velice malá a lidé se zde tísnili. Dále byly upraveny prostory dozorčí služby a vytvořili jsme šatny pro policisty."

Z peněz od města plánují policisté nechat opravit sociální zázemí pro veřejnost a také pro policisty, jelikož dosavadní stav je zcela nevyhovující.

Starosta Říčan dodává: „Domluvili jsme se, že dozorčí služba Policie ČR bude mít přístup do kamerového systému města. Víc očí, víc vidí a bezpečnost v našem městě musíme zvýšit."

Oproti loňskému roku na Říčansku mírně vzrostl počet trestných činů. Policie a orgány městské samosprávy na to reagují.  „Vytváříme nárazníkové pásmo mezi Prahou a Středočeským krajem. V hlavním městě je podstatně vyšší počet policistů, ať už státních nebo městských strážníků, kterým se daří vytlačovat kriminalitu na periferie, jako jsou Říčany a okolí. Pachatelé trestných činů, zejména majetkových trestných činů, zcela záměrně vyhledávají tyto lokality, kam mají velmi kvalitní dopravní spojení," podotýká Petr Kůstka.

Lidé zde mají často pocit vyššího bezpečí, ale zároveň jsou méně obezřetní a majetek si tolik nezabezpečují. „Nárůst kriminality je způsoben zvýšeným počtem vloupání do domů a dále drobnou majetkovou kriminalitou, krádežemi v obchodech a volně odložených věcí," upozorňuje vedoucí PČR v Říčanech s tím, že se ale naopak podařilo objasnit oproti loňskému roku více případů a skutků.

(sab)

Autor: Redakce

6.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení