VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odstranění 'výběrčí budky' v Rakovníku je o něco blíže

Rakovník - Rakovničtí pokračují v přípravách projektu na modernizaci současného závorového systému v historickém centru města. Na náměstí by měl být instalován moderní systém, který bude moci v budoucnu sloužit i jako parkovací automaty. Řekl to předseda dopravní komise Milan Peruth, která se problematikou parkování ve městě zabývá.

20.12.2016
SDÍLEJ:

Výběrčí budka u výjezdu z Husova náměstíFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Rakovničtí zastupitelé na svém posledním zasedání schválili studii parkovacího systému Husova náměstí a pokračují tak v procesu modernizace současného závorového systému.

„Dotčené orgány se vyjádřily ke studii a také k následným připomínkám rady města. Myslím si, že takto by se to mohlo začít projektovat, tak, aby bylo možné vše realizovat," nechal se slyšet na posledním zasedání zastupitelů vedoucí Odboru výstavby a investic Městského úřadu Rakovník František Staněk.

Výhrady podnikatele z centra města

Ani tentokrát se ovšem projednávání systému parkování neobešlo bez připomínek. Výhrady měl především podnikatel z centra města Petr Svoboda. Ten požaduje, aby tam nebyly závory, ale parkovací automaty.

„Jste v polovině volebního období, chtěl bych vás poprosit, protože si myslím, že vámi navrhovaná varianta není správné řešení, abyste přijali takovou variantu, aby se v budoucnu systém mohl změnit na parkovací automaty. Aby město zbytečně nemrhalo penězi, jelikož si myslím, že je město bude hodně v dohledné době potřebovat," řekl Svoboda.

Podnikatele Petra Svobodu také zajímalo, kdo je předseda dopravní komise Milan Peruth, na základě jaké odborné zkušenosti byl vybrán a kdo jej platí, a to i přesto, že tyto informace už několikrát na předchozích zasedáních zazněly.

„Nově bude současný systém nahrazen systémem parkovacích a platebních terminálů. V budoucnu můžeme zcela plynule přejít na systém parkovacích automatů, který v současné době funguje například v Poštovní ulici," reagoval Miroslav Samaš (ANO), místostarosta města.

A jedním dechem dodal: „Jako rada města jsme vytvořili dopravní komisi, která se ale nezabývá pouze parkováním v centru, ale komplexně v celém městě. Řeší se možnosti parkování u autobusového a vlakového nádraží, nebo také u zimního stadionu, a to více jak rok."

Změna systému za rozumné peníze

„Ten systém je hodně univerzální, flexibilní. Takže do budoucna, pokud se jakékoliv vedení města rozhodne, že chce parkovací automaty, kamery, pak je to záležitost zhruba měsíce práce a za rozumné peníze se dá systém změnit," znovu připomněl na posledním jednání předseda dopravní komise Milan Peruth.

„Co se týče odměňování členů komise, to je pevně stanoveno zákonem," doplnil místostarosta Samaš, který ještě připomněl, že dopravní komise je poradní orgán města a jeho doporučením či závěry se rada města nemusí řídit.

„Konečně by tak mohlo dojít k tomu zásadnímu, co všichni chceme, a to odstranění budky na výjezdu. Parkovací systém se bude moci dále rozvíjet," sdělil v diskuzi Zdeněk Nejdl (ODS) a připomněl: „Vždycky bude rada města v této souvislosti pod nějakým politickým tlakem, jelikož tato skupina lidí to chce takto, druhá pak jinak. Systém umožní přizpůsobit se tomu, co je aktuální."

Čtěte také: Přeplněné náměstí v Rakovníku: počet parkujících aut stále roste

Autor: Miroslav Elsnic

20.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení