VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odmítavý postoj vůči stavbě na Štěpánce sílí

Mladá Boleslav – Se stavbou bytových domů u Koliby boleslavští zastupitelé nesouhlasí. Ochráncům přírody nabízejí maximální pravomoci.

29.4.2017
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Vizualizace developerského projektu, jehož realizace by měla proběhnout v místech restaurace Koliba na Štěpánce v Mladé Boleslavi.Foto: externí zdroj

Připravovaná výstavba bytových domů u Koliby na Štěpánce byla hlavním tématem čtvrtečního zasedání boleslavských zastupitelů. K původně avizovanému představení projektu sice nedošlo, neboť se jednatel firmy Rezidence Štěpánka omluvil s tím, že projekt představí na příštím zasedání, přesto věci nabraly zajímavý spád.

Firma Rezidence Štěpánka zamýšlí na soukromém pozemku u Koliby postavit tři patrové bytové domy s asi sto byty. Boleslavští ochránci přírody proti developerskému záměru rozeběhli petici, kterou hned v den zahájení podpisové akce podepsalo jedenáct set lidí.

Primátor Raduan Nwelati na zasedání předložil návrh, aby zastupitelé vybavili právě Český svaz ochránců přírody Klenice právy jednat v této věci jménem města, a rovněž navrhl poskytnout jim dvě stě tisíc korun na výlohy s tím spojené. Například na personální zajištění nebo správní výdaje.

„Kladu si otázku, zda je vhodné přesunout zátěž na občanské sdružení. Pokud se rozeběhne spor, čeká nás soudní bitva," komentoval návrh zastupitel Karel Horčička.

Z reakcí přítomných ochránců přírody, kterých se na zasedání sešlo šest, bylo jasně patrné, že tyto obavy sdílejí. Jejich předsedkyně Milada Vrbová poznamenala, že ideální by byl společný tým s městem.

Primátor Nwelati oponoval, že cílem není přenést pravomoci z města na někoho jiného, nýbrž rozšířit okruh lidí, kteří mohou proti záměru výstavby oficiálně vystupovat. Rovněž dodal, že v případě, že se skutečně rozhoří soudní spor, což je reálná možnost, je samozřejmé, že soudní výlohy bude hradit město. Zastupitelé následně návrh schválili. Sedmadvaceti hlasy z osmadvaceti přítomných. Primátorovi rovněž uložili, aby prověřil soulad plánované stavby s územním plánem a jednal s investorem s cílem zabránit kácení stromů.

Autor: Martin Weiss

Souhlasíte s výstavbou na Štěpánce?

ANO

117 hlasů

NE

521 hlasů

Hlasovalo: 638

29.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Opravář. Ilustrační foto.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení