VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O zápis do knihy rekordů se pokusí v Lysé nad Labem

Lysá nad Labem - Kreslíme pro rekord. Takový je název akce, kterou na 9. září připravuje Střední škola oděvního 
a grafického designu v Lysé nad Labem. Jde o zápis do Knihy rekordů Agentury Dobrý den.

19.8.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Lukáš Trejbal

Pokus proběhne na základě součtu registrovaných příchozích. Zapsáni budou ti, kteří budou ve stanovený čas aktivně kreslit budovu zámku v Lysé nad Labem libovolnou technikou na výkres velikosti A3. Akce se může zúčastnit každý. Není třeba se předem ohlásit – stačí ve 12.30 dorazit k budově Domova Na Zámku 
v Lysé nad Labem.

„Vzhledem k náročnosti je potřeba, aby si účastníci donesli vlastní kreslicí podložky, kreslicí materiál (tužky, uhly, pastelky, křídy…) a případně i podložky na sezení," upozornila ředitelka školy Eva Nováková s tím, že papíry budou k dispozici pro všechny aktivní účastníky rekordu zdarma. „K dispozici budou 
i volné podložky na kreslení pro náhodné příchozí (100 kusů), které jsme získali díky podpoře Města Lysá nad Labem," dodala Eva Nováková.

Registrace kvůli stanovení počtu osob účastnících se tvorby rekordu proběhne od 12.30 hodin při vstupu do areálu zámku. Každý registrovaný účastník si vybere místo se svým úhlem pohledu na zámek. Ve stanovený čas ve 
13 hodin začnou kreslit a budou mít prostor pro tvorbu až do 16 hodin.

Mezi kreslícími se budou pohybovat a rukou a tužkou pomocnou budou lektoři – výtvarníci a umělci, kteří každému, kdo bude potřebovat, pomohou.
Rekord bude stanoven na základě vydaných registrovaných čísel a kontrolním součtem kreslících osob na prostranství před zámkem.

„Registrované osoby odevzdají svá nakreslená díla, ta budou uložena, zpracována 
k předvádění a pak následující týden vystavena na veřejném prostranství v Lysé nad Labem. Součástí této výstavy bude i prodej za symbolickou cenu a vybrané prostředky budou použity k nákupu konkrétní pomůcky ke zlepšení života obyvatel Domova Na Zámku," upřesnila pravidla ředitelka Nováková.

Partnery jsou Město Lysá nad Labem, Domov Na Zámku Lysá nad Labem a společnost Antalis s.r.o. Mediálními partnery jsou Nymburský deník a Regionální rozhlas.

„Zváni a vítáni jsou všichni, kteří fandí kreslení a nebojí se překonávat limity. Těšíme se a věříme, že počet účastníků bude co největší," věří organizátoři.

Autor: Milena Krejsová

19.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pěstujeme olivy

Re-use. Ilustrační foto.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Pusťte nás na ně, volají Piráti na svém vězeňském autobuse

Piráti dnes vyrazili do volební kampaně s “vězeňským autobusem“, který zvnějšku poukazuje na kauzy jejich politických protivníků. Autobus doplní pouť jejich solární pirátské lodi. Piráti s ním chtějí navštívit všechna okresní města, oznámil jejich volební manažer Štěpán Štrébl.

Pokračování problémů s divokými prasaty zatím nic nenasvědčuje

Praha – Pokud by si Praha nevěděla rady, mohla by najít poučení u zlínského hejtmana Jiřího Čunka. Tule větu, která se týkala divokých prasat, zaslechl Deníku v metru v souvislosti s opatřeními proti šíření afrického moru prasat mezi divočáky právě na Zlínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení