VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Motoristy v Benešově čeká od poloviny května zkouška nervů

Benešov - Město ucpe dopravní špunt. Vodohospodáři rozkopou v Benešově důležité městské tepny. Postup výkopových prací při obnově vodohospodářské infrastruktury města si vyžádá dopravně nejcitelnější  uzavírky.

21.4.2014
SDÍLEJ:

Křižovatka u Katušky bude od druhé poloviny května průjezdná měsíc a půl pouze ve směru Ke Stadionu - Hodějovského a opačně. Od začátku června pouze kyvadlově.Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Na měsíc a půl bude od druhé poloviny května zcela neprůjezdná pro veškerou dopravu Konopišťská ulice od vrátnice mlékáren až za Katušku směrem k nádraží. S výměnou kanalizačních rour souvisí i následná částečná uzavírka ulice Jana Nohy a Ke Stadionu ke křižovatce s ulicemi  Konopišťská a Hodějovského.

V první fázi budou moci osobní auta  a autobusy, pro něž  zřídí provizorní zastávku u Bejkárny, projíždět mezi ulicemi Jana Nohy a Hodějovského stavbou omezenou rychlostí v obou směrech.

Od začátku června začnou provoz mezi uvedenými lokalitami řídit kyvadlově přenosné semafory, přičemž ulice Ke Stadionu se od začátku zmíněné etapy stane směrem k hlavní silnici I/3 Praha - Tábor částečně k ulici Za Nádražím jednosměrnou. Tou projedou osobní vozidla mířící do centra z hlavní silnice I/3 do ulice Jana Nohy a dále do Hodějovského.

Zákaz vjezdu pro těžkou tranzitní nákladní dopravu

Provoz ze zmíněného neuralgického bodu mezi železniční tratí a hlavní silnicí Praha - Tábor bude od 19. května směrovaný Hodějovského ulicí do Nádražní. Kromě těžké tranzitní nákladní dopravy. Pro ní začne do celé oblasti od příštího týdne až do konce července platit zákaz vjezdu, protože vodohospodáři pro rekonstrukci infrastruktury zaberou část nároží  Rubešovy ulice a jízdní pruh směr Praha v ulici Červené Vršky, přičemž protější ulice U Elektrárny bude slepá.

Objížďku Benešova pro tranzitní nákladní dopravu po hlavní silnici I/3 od Prahy i Tábora značení nasměruje z křižovatky U Topolu do Křižíkovy ulice a dále po jihovýchodním obchvatu kolem strojíren do Černoleské a Vlašimské ulice. V opačném směru je objízdná trasa totožná, což bude na zatíženém úrovňovém křížení U Topolu vyvolávat při nájezdu kamionů a autobusů na hlavní komunikaci chvilkové kolony v obou směrech  s rizikem dopravních nehod.

Autor: Ladislav Jerie

Místo události:
21.4.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení