VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladá Boleslav je v zásadě bezpečné místo, tvrdí nový policista

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Dušan Žďárský nastoupil před pár dny na pozici zástupce vedoucího Územního odboru Mladá Boleslav Policie ČR. Při této příležitosti v rozhovoru prozradil, s čím do města přichází a jaké jsou jeho priority. Jaký je druhý nejvyšší muž zdejší policie?

12.9.2014
SDÍLEJ:

Dušan ŽďárskýFoto: Šárka Charousková

Mohl byste našim čtenářům přiblížit své dosavadní policejní zkušenosti?

Je mi 42 let a u Policie ČR pracuji od roku 1992. Začínal jsem jako řadový policista na Obvodním oddělení v Poděbradech, kde jsem později vykonával funkci zástupce vedoucího. Od roku 2004 jsem působil jako zástupce ředitele okresního ředitelství v Kutné Hoře, poté ve stejné funkci na Praze-venkov a po zrušení organizační struktury okresních ředitelství od roku 2008 jako vedoucí Územního odboru v Kolíně.

Zajímavé jsou ale také vaše pracovní zkušenosti z posledního roku, že?

Poslední rok jsem vykonával funkci náměstka ředitele Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality. Teritorium Středních Čech mi je po 22 letech služby tak blízké, že jsem se rozhodl pro návrat a využil jsem možnosti uvolněného místa zde v Mladé Boleslavi.

S čím přicházíte, máte v úmyslu provádět nějaké zásadnější změny?

Mladoboleslavský region mi je poměrně blízký, neboť přes něj často projíždím a mám zde řadu známých. Co se týká kriminality, tak zde dominuje převážně majetková trestná činnost. Nejsou zde vážnější bezpečnostní problémy. Pokud vás zajímají zásadnější změny, které mám v úmyslu provést, tak musím konstatovat, že žádné podstatné nechystám. Z mého pohledu považuji Územní odbor v Mladé Boleslavi za dobře fungující a chci plynule navázat na práci mého předchůdce, s nímž jsem měl možnost v minulosti spolupracovat.

Co je pro vás momentálně na prvním místě?

Za prioritu považuji zejména vytváření co nejlepších podmínek pro přímý výkon služby a udržení personální stability tak, aby lidé měli v terénu k dispozici co nejvíce policistů. Budu se snažit rozvíjet spolupráci s našimi partnery, a to jak s orgány činnými v trestním řízení, tak i samosprávami měst a obcí a dalšími institucemi.

Jak už jsme zmínili, pracoval jste jako náměstek útvaru pro odhalování finanční kriminality, co vám tato životní etapa dala?

Řízení specializovaného celorepublikového útvaru je velkou zkušeností. ÚOKFK (Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality) se zabývá problematikami nejzávažnější trestné činnosti v oblastech hospodářské, daňové a korupční kriminality. Řada této trestné činnosti je vzájemně provázána a velice často má mezinárodní přesah. Útvar má kromě centrálních odborů v Praze i expozitury po celém území České republiky. O to je to náročnější na řízení.

Využijete nějaké zkušenosti, které jste tam získal, právě i tady v Mladé Boleslavi?

Jsem přesvědčen, že ano. Mezi priority Krajského ředitelství policie Středočeského kraje patří mimo jiné i zajišťování výnosů z trestné činnosti. V předchozím působení na teritoriu Kolínska jsem se zaměřoval na trestnou činnost korupčního charakteru. V této oblasti se nám dařilo. Získané zkušenosti využiji i při řízení policistů na Mladoboleslavsku.

Jaké jsou vaše dosavadní dojmy z nového působiště?

Za tak krátkou dobu od 1. září jsem se nemohl ještě seznámit se všemi specifiky tohoto teritoria. Mé první zjištění jsou ale pozitivní a jak jsem již uvedl, územní odbor funguje dobře.

Autor: Šárka Charousková

12.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení