VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Milovice chtějí do konce roku schválit plán. Ale jsou námitky

Milovice - Už čtyři roky trvá proces schválení konečného územního plánu Milovic na Nymbursku, na který čekají investoři, aby mohli začít podnikat v tomto atypickém městě. Osmnáct námitek a připomínek z minulého veřejného projednávání plánu bylo zapracováno, ale i vůči nim vznesli někteří majitelé pozemků v Milovicích další námitky.

22.9.2015
SDÍLEJ:

Opakované veřejné projednávání územního plánu v Milovicích.Foto: DENÍK/ Milena Jínová

„Chtěli bychom proces ukončit a plán schválit do konce roku, aby mohli investoři vstoupit do Milovic," řekl na opakovaném veřejném projednání starosta Milan Pour. Ale jak se zdá, nebude to opět jednoduché. S první připomínkou přišli zástupci Středočeského kraje. V návrhu územního plánu je totiž regulační plán, který se týká krajských pozemků na Božím Daru a který jasně vymezuje podrobnější využití celého území.

Proti regulačnímu plánu se vyjádřil i Lukáš Zach, jednatel společnosti RP Mladá, která má bývalý vojenský prostor od kraje pronajatý. „Regulační plán zastaví jakýkoliv rozvoj území 360 hektarů velkého," vyjádřil své obavy.

S druhou připomínkou vystoupil Petr Bezuško, jeden 
z obyvatel Družstevní ulice, která má být v územním plánu při výjezdu z Milovic směrem na Stratov narovnána. „Máme obavy, že změna, která má upravit silnici, zasáhne do práv vlastníků," uvedl. Další z dotazů se týkal již mnohokrát probíraného Hakenova stadionu. Sám zpracovatel územního plánu, architekt Jakub Kynčl, by ho viděl raději dál od budoucího centra města.

Poslední možnost podat námitky

Odpovědi se dočkali přítomní od starosty Milana Poura. „Hakenův stadion tam nebude do budoucna stát věčně. 
S prostorem se počítá na využití pro nějakou klidovou zónu," řekl starosta s tím, že to je ale otázka čtyř a více let.

Nyní je celý proces téměř 
u konce. Námitky a připomínky mohou zájemci podat ještě do středy 23. září. Následně pořizovatel ve spolupráci s určeným zastupitelem, kterým je starosta Milan Pour, vyhodnotí výsledky projednání, zpracuje s ohledem na veřejné zájmy návrh rozhodnutí o námitkách a návrh vyhodnocení připomínek uplatněných k návrhu územního plánu.

Toto vypořádání námitek a připomínek podstoupí k vyjádření dotčeným orgánům, které mají na své stanovisko zákonnou lhůtu 30 dní. Pokud budou nepodstatné úpravy, pořizovatel předloží zastupitelstvu města návrh na vydání územního plánu s jeho odůvodněním. Zastupitelstvo města vydá územní plán po ověření, že není v rozporu s politikou územního rozvoje, s územně plánovací dokumentací vydanou krajem nebo výsledkem řešení rozporů a se stanovisky dotčených orgánů.

Autor: Milena Krejsová

22.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

20 metrů vysoká rozhledna s 98 schody má tvar trojbokého jehlanu. Vytvořena bude z přírodního dřeva, a to z akátu, dubu a modřínu. Konstrukci doplní ocelové prvky.

KRÁTCE: Doubravka vyroste do konce září

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Kde rodit? Dilema i pro Pražanky

Praha - Některým středočeským nemocnicím podstatně přibývají klientky z Prahy. Na druhou stranu jsou i velké pražské nemocnice cílem pro mnoho rodiček ze Středočeského kraje.

Pražská zoo se loučila s lachtanem Mamutem. Návštěvníkům představila jeho brášku

Praha /VIDEO/ - V pondělí měli návštěvníci Zoo Praha jednu z posledních příležitostí spatřit lachtana Mamuta, který v nejbližších dnech poputuje do nového domova v Německu. Jeho místo v expozici zaujme mládě, které se narodilo 26. května a lidé jej od tohoto pondělí mohou pravidelně vídat v bazénu v určený čas.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Showman Robbie Williams zaměstnal manželku, tatínka i snoubence

/RECENZE, VIDEA, FOTOGALERIE/ Pro více než 50 tisíc fanoušků zpíval v nablýskané show zpěvák, bavič a tanečník. Pomyslnou tečku za letošními mega open airy udělal současný popový král Robbie Williams. Příjemným překvapením byla tentokrát i disco legenda Erasure, která rozhodně nebyla nutným zlem jako většina předkapel. Diváky příjemně "předvařila".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení