VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město je připravené. Lidé ze Sauny na ulici neskončí

Rakovník - Současní obyvatelé objektu Sauna v Čermákových by nemuseli skončit na ulici, jak rakovnickým zastupitelům řekl současný provozovatel zmíněného objektu Milan Knor. Přestěhovat by se mohli do ubytovny na Hané, kde jsou dostatečné kapacity. Sdělil to bývalý starosta města a současný opoziční zastupitel Zdeněk Nejdl (ODS).

21.10.2016
SDÍLEJ:

Objekt Sauna v RakovníkuFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Objekt Sauna patří Tělovýchovné jednotě (TJ) Lokomotiva Rakovník. Její vedení se ale rozhodlo, že již nechce, aby objekt Sauna fungoval jako ubytovna pro sociálně slabé občany, a rozhodlo se vypovědět předčasně současnému provozovateli Milanu Knorovi smlouvu. Ta původně měla trvat do roku 2019. Milan Knor se pak dopisem obrátil na rakovnické zastupitele s tím, aby město objekt odkoupilo a následně on mohl pokračovat v provozu ubytovny.

„Už v roce 2014 jsem se dozvěděl, že jsem nevyhovující. Hrozně moc mne to mrzí, prodělal jsem tu dost peněz. Požádal jsem proto, aby objekt město od Lokomotivy koupilo. Nemohu patnáct rodin jen tak vystěhovat. Je to problém i toho vlastníka, ti lidé nemají kam jít," nechal se slyšet mimo jiné na zasedání zastupitelů Milan Knor.

Jenže.

Podle opozičního zastupitele a bývalého starosty Zdeňka Nejdla (ODS) to není zcela pravda. Město Rakovník totiž vlastní na samotné periferii města objekt, kde nabízí přístřeší za minimální náklady. „Kdyby došlo k tomu, že by museli ti lidé objekt opustit a neměli kam jít, pak jim město může nabídnout ubytování na Hané. Město Rakovník je v případě potřeby na vzniklou situaci schopno reagovat," řekl zastupitel Zdeněk Nejdl. Navíc náklady na bydlení zde nejsou nikterak nákladné.

„Platí se zde tisíc korun za měsíc plus náklady za energie. V současné době je zde zhruba tak padesátiprocentní obsazenost," informoval Ivo Žďánský, vedoucí Odboru správy majetku Městského úřadu Rakovník.

MĚSTO NEMÁ ZÁJEM

Jak Rakovnický deník již před časem informoval, Milan Knor se obrátil dopisem na rakovnické zastupitele, aby objekt Sauna od TJ Lokomotiva Rakovník odkoupili. Vedení radnice ale ještě před samotným projednáváním sdělilo, že celá záležitost je věcí mezi Lokomotivou Rakovník a současným provozovatelem ubytovny.

„Jedná se o spor mezi panem Knorem a Lokomotivou Rakovník jako dvěma soukromoprávními subjekty. Nevidím tak důvod, proč by do toho tedy město mělo jakoukoliv formou zasahovat, a navíc k tomu ani nemá oprávnění," reagoval na dotaz Rakovnického deníku před časem starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD) a doplnil, že město o objekt nemá vůbec zájem.

LIDÉ ŽIJÍCÍ V KOTELNĚ

Předseda TJ Lokomotiva Rakovník a zároveň zastupitel Miroslav Koloc (Město pro vás) pak na posledním zasedání přiblížil celou věc z pohledu vlastníka objektu, tedy TJ Lokomotiva Rakovník. Tomu se totiž hlavně nelíbí, že dochází k porušování smlouvy. Kromě toho si na ubytovnu stěžují lidé z Čermákových sadů.

„Výbor i valná hromada se shodly, že dochází k porušování smlouvy, a to z hygienických důvodů. Lidé byli ubytováni v kotelně, garážích a podobně. Udělali jsme problém nejen volejbalistům, ale také městu. Objekt se nachází v centru města a byly s tím i problémy. Rozhodli jsme se k nápravě a k tomu, že dáme panu Knorovi výpověď. Chceme se dát zcela jinou cestou," nechal se slyšet Miroslav Koloc s tím, že vedení Lokomotivy si je vědomo chyby, kterou před několika lety udělalo, a chce ji napravit.

Provozovatel Milan Knor fakt, že lidé žili v kotelně, rozhodně nikterak před zastupiteli nepopíral.

„Co se týče kotelny, bydlela zde jedna paní, která byla velice nemocná. Dostala totiž výpověď z Hané. Bohužel, po půl roce zemřela na rakovinu. Musel jsem reagovat, nejsem charita, abych rozdával finanční prostředky," řekl v diskuzi zastupitelům Milan Knor a pokračoval: „Valná hromada rozhodla v poměru dvanáct ku osmi, aby byl objekt prodán. Objekt byl v katastrofálním stavu, když jsem jej převzal, byla zde zima. Stálo mne to jeden a půl milionu korun."

Autor: Miroslav Elsnic

21.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vysněné dětské postele

20 metrů vysoká rozhledna s 98 schody má tvar trojbokého jehlanu. Vytvořena bude z přírodního dřeva, a to z akátu, dubu a modřínu. Konstrukci doplní ocelové prvky.

KRÁTCE: Doubravka vyroste do konce září

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Kde rodit? Dilema i pro Pražanky

Praha - Některým středočeským nemocnicím podstatně přibývají klientky z Prahy. Na druhou stranu jsou i velké pražské nemocnice cílem pro mnoho rodiček ze Středočeského kraje.

Pražská zoo se loučila s lachtanem Mamutem. Návštěvníkům představila jeho brášku

Praha /VIDEO/ - V pondělí měli návštěvníci Zoo Praha jednu z posledních příležitostí spatřit lachtana Mamuta, který v nejbližších dnech poputuje do nového domova v Německu. Jeho místo v expozici zaujme mládě, které se narodilo 26. května a lidé jej od tohoto pondělí mohou pravidelně vídat v bazénu v určený čas.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení