VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města ve středních Čechách se v září zapojila do hledání nových fotbalistů

Střední Čechy - Ve Středočeském kraji, stejně jako v jiných krajích České republiky se již třetím rokem konají vždy v květnu a září náborové akce pořádané Fotbalovou asociací ČR, jejímž smyslem je oslovit děti zejména mladšího školního věku a přilákat je do svých řad.

24.9.2016
SDÍLEJ:

Tisková konference v rámci náboru fotbalových talentů v Čáslavi. Zleva: profesionální trenér mládeže Milan Kormaník, místopředsedkyně FK Čáslav Ivana Houfková, reprezentant České republiky Bořek Dočkal a předseda FK Čáslav Václav Vondra.Foto: DENÍK/Luboš Hájek

Informoval o tom profesionální trenér mládeže Středočeského krajského fotbalového svazu Milan Kormaník na tiskové konferenci, která se tentokrát odehrávala v Čáslavi. V areálu fotbalového klubu pak seznámil přítomné zástupce regionálních médií s konkrétním náborovým projektem.

Na otázky přítomných novinářů rovněž odpovídali předseda a šéftrenér mládeže FK Čáslav Václav Vondra, místopředsedkyně FK Čáslav Ivana Houfková a cestu do Čáslavi si našel i patron mládežnických akcí Středočeského krajského fotbalového svazu a reprezentant České republiky Bořek Dočkal, který s fotbalem začínal v Poděbradech.

Měsíc náborů

Měsíc náborů se koná průřezem celou Českou republikou. V základní rovině se pořádají nábory na úrovni jednotlivých klubů celoročně s akcentem na měsíc květen a září. „Právě v květnu a v září pak ve vybraných lokalitách jednotlivých krajů, probíhají tyto větší náborové akce. Nyní v září ve středních Čechách proběhlo nebo ještě proběhne celkem sedm těchto prožitkových akcí. Nové Strašecí, Mladá Boleslav, Jesenice, Kutná Hora, Příbram, Čáslav a Milovice jsou místa, která se do Měsíce náborů přihlásila " sdělil novinářům Milan Kormaník.

„Pořádající kluby musí zajistit, aby se náboru zúčastnilo co nejvíce dětí z mateřských škol nebo první a druhé třídy základních škol, a pak se samozřejmě o děti postarat. Zajistit pitný režim, kabiny, případně stany či prostory tribuny k odložení věcí. Na samotném hřišti si pak na jednotlivých stanovištích děti mohou vyzkoušet různé disciplíny, ať již přímo fotbalového nebo pohybového charakteru. Primárním cílem vždy bude, abychom děti vůbec přilákali ke sportu, jakýkoliv sport stále zůstává možnou prevencí před lákadly moderní doby a fotbal je určitě vhodná alternativa jak pro kluky, tak pro holky," uvedl Milan Kormaník.

Nábor fotbalových talentů v Čáslavi se sparťanem Bořkem Dočkalem.

Reprezentační podpora

Bořek Dočkal, který si pak s dětmi přímo na hřišti osobně zatrénoval, vnímá tyto projekty jako velmi pozitivní a smysluplné. „K akci jsem se dostal před třemi roky přes pana Kormaníka. Znám se s ním z Poděbrad, odkud pocházím, a byl to právě on, kdo mě oslovil. Snažíme se vždy najít nějaký termín, na který bych mohl osobně dorazit. Nechtěli jsme, abych dělal tvář něčemu, co nevím, o čem je. Každý rok se to zatím povedlo a vždy alespoň jednou za rok navštívím jednu z akcí," uvedl záložník pražské Sparty Bořek Dočkal.

Doba je složitá a je těžké dostat děti ke sportu. „Jelikož tyto akce vycházejí termínově na období, kdy hrajeme mnoho zápasů, navíc je tam i reprezentační přestávka a evropské poháry, není úplně snadné nějaký termín vybrat. Čáslav je vůbec prvním městem, kam jsem přijel na odpolední akci. Většinou jsou tyto nábory v dopoledních hodinách pro úplně nejmenší děti ze školek. Je to akce, kterou vždy rád podpořím," konstatoval Dočkal.

„Symbolicky se jedná o akci pro Středočeský kraj, z něhož pocházím a vím tedy, o čem celá tato akce je. Většinu míst, kde se nábor koná znám, jelikož jsem je jako malý navštívil s poděbradským fotbalem. Celkově je dnes doba, kdy není vůbec jednoduché dostat děti ke sportu. Když tomu ale může pomoci například právě moje účast, tak to je to nejmenší, co pro to mohu udělat," dodal sparťanský záložník.

Můj první gól

Středočeský krajský fotbalový svaz se propagací podílí také na nosné akci FAČR, která nese název Můj první gól a má za úkol přilákat a hledat nové hvězdičky českého fotbalu.

Pokud rodiče zaregistrují svého potomka do fotbalového klubu a pokud se narodil v roce 2009, získá dokonce drobnou odměnu. Jedná se o takový vstupní balíček do světa fotbalu. Obsahuje míč, dres, tašku, láhev na pití i kartičky hráčů.

Více informací lze získát na webech www.fotbal.cz a www.mujprvnigol.cz.

Čtěte také: S dětmi v Čáslavi si fotbal zahrál i sparťan Bořek Dočkal

Autor: Redakce

24.9.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení