VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Manželé Pekárkovi se opět vydali na velkou dušičkovou cestu

Hořovice - František a Julie Pekárkovi se rok co rok vydávají ne velkou dušičkovou cestu. Už čtyřicet šest let uctívají památku příbuzných. Letos začala jejich cesta ve čtvrtek ráno doma ve Vimperku. Jednou z prvních zastávek byl i hořovický hřbitov, František Pekárek má totiž na Berounsku své kořeny.

2.11.2014
SDÍLEJ:

Na velkou dušičkovou cestu se vydali manželé PeárkoviFoto: DENÍK/Radka Kočová

„Hrobů máme hodně. Ještě pojedeme do Mrtníku a hrob máme i ve Hvozdci. Dále se vydáme do Turnova, do Liberce, pokračovat budeme přes Jičín do Hradce Králové. Dnes vše ale nestihneme, v Liberci přespíme," popsal František Pekárek třídenní cestu.

S manželkou Julií budou nocovat i ve zmíněném Hradci Králové, a to u své dcery. Nechtěl zapomenout na žádné příbuzné, tak ještě doplnil, že jeho sestra leží v Praze na Vinohradech.

Do Hořovic jezdí manželé Pekárkovi nejen na Dušičky, ale i v létě. A to i přesto, že František Pekárek v Hořovicích nikdy nežil. „Rodiče se odstěhovali do Plzně, žil jsem tedy v Plzni. Matka a babička pochází z Podluh a otec s dědečkem ze Hvozdců," vysvětli František Pekárek a doplnil, že dvakrát do roka navštěvují i všechna další hrobová místa.

František a Julie Pekárkovi se na hořovickém hřbitově zastavili u dvou hrobů. Vzpomínají na všechny příbuzné, kteří zde odpočívají, a to i na sestřenici pana Františka, která zemřela velmi mladá. „V osmi letech ji srazil autobus," připomněl pan Pekárek smutnou událost, ke které došlo před mnoha lety.

Auto naplněné kyticemi a věnci

Manželé Pekárkovi se na svou dušičkovou pouť vydali s autem naplněným kyticemi a věnci. „Snažíme se, aby měli všichni od nás stejnou výzdobu," prohlásila paní Julie a dodala, že v jednom případě udělali výjimku.

Manželův bratranec zemřel v letošním roce, a to 16. července. Nemohli jsme na pohřeb, tak jsme si řekli, že vzpomínku na něj musíme zdvojnásobit," prohlásila žena a dokončila úpravu jednoho z hořovických hrobů.

Manželé Pekárkovi si v Hořovicích ještě prohlédli vývěsku a zjistili, že zemřela další jejich příbuzná. V jejich srdcích bylo místo určitě i pro ni. Po chvíli usedli do svého vozu a pokračovali ve své třídenní dušičkové pouti.

Nepřehlédněte: Zapalte svým blízkým virtuální svíčku na Vzpomínej.cz!

Autor: Radka Kočová

2.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na Dvořákově Praze Jiřího Bělohlávka nahradí Hrůša a Altrichter

Jiří Bělohlávek.

Bělohlávka v ČF zastoupí dirigenti Altrichter, Hrůša a Netopil

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Ostatky Horákové jsou 67 let po její popravě stále neznámo kde

Praha - Ani 67 let po justiční vraždě právničky Milady Horákové není zřejmé, jak komunistický režim naložil s jejími ostatky. 

Záchranáři nově sídlí v Radotíně. Na řadě jsou Ruzyně a Strašnice

Praha – Nové prostory v areálu hasičské stanice v Radotíně, kam přestěhovali svou výjezdovou základnu z průmyslového objektu v nedalekých Lahovicích stojícím na území ohroženém povodní, otevřeli v úterý pražští záchranáři.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies