VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sestry mají dostat slíbené peníze od státu do konce léta. Krajští radní schválil

Středočeský kraj - Krajští radní rozhodli, jak budou postupovat při navyšování platů zdravotních sester, kteří pracují ve směnném nebo nepřetržitém provozu. Reagují tak na nejasnou metodiku dotačního programu Ministerstva zdravotnictví, kvůli které hrozí, že zdravotní sestry dostanou slíbené peníze opožděně. 

21.7.2017
SDÍLEJ:

Nemocnice. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Michal Káva

Středočeský kraj, Odbor zdravotnictví krajského úřadu, na základě ministerské výzvy shromažďuje žádosti poskytovatelů zdravotních služeb lůžkové péče o státní dotaci podle metodiky dotačního programu MZ ČR. „Žádosti musí být krajskému úřadu předány do pátku 21. července 2017. Kraj tyto žádosti následně hromadně předá ministerstvu a vyčká na jeho rozhodnutí,“ informoval náměstek pro oblast zdravotnictví Martin Kupka (ODS) a dodal: „Jakmile ministerstvo rozhodne a kraj obdrží ze státního rozpočtu peníze, hned svoláme mimořádné zastupitelstvo kraje, které by mělo schválit jednotlivé dotace přímo konkrétním poskytovatelům zdravotních služeb na základě veřejnoprávních smluv“.

Všechny kraje nepostupují stejně

Ne všechny kraje v ČR však postupují stejně. Důvodem je nejasná metodika Ministerstva zdravotnictví, formulace dotačního programu a pochybnost o legitimitě ministerstvem navrženého postupu. „To byl také důvod, proč kraje po zveřejnění dotačního programu usilovaly prostřednictvím komise Rady AKČR pro zdravotnictví o změnu metodiky tak, aby do přerozdělení dotací nemusela zasahovat samospráva a zastupitelstva krajů. To vše s cílem, aby státní peníze přišly do zdravotnických zařízení v co nejkratším čase. Ministerstvo ale všechny návrhy asociace na zjednodušení odmítlo,“ konstatoval náměstek Martin Kupka. 

Podle jeho slov ale není čas na další diskuzi a polemiky. Kraj proto nejpozději 26. 7. 2017 odešle hromadnou žádost o dotaci na Ministerstvo zdravotnictví na základě individuálně podaných žádostí poskytovatelů zdravotních služeb sídlících na území Středočeského kraje a bude věřit, že ministerstvo do 15 dní o přiznání dotace rozhodne a poukáže příslušné prostředky na účet kraje. „Zastupitelstvo kraje následně co nejrychleji odsouhlasí administraci individuálních smluv a zajistí přeposlání dotace cílovým uživatelům,“ uzavřel Martin Kupka.

Autor: Andrea Karlíková

21.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení