VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I když to vypadalo nadějně, stavba mělnického průtahu letos nezačne

Mělník - Stavba průtahu Mělníkem letos nezačne. Zatím totiž neskončilo výběrové řízení. V létě přitom existovala naděje, že stavba začne už letos. Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem, tehdy mělo na úvodní ze čtyř etap stavby za skoro dvě stě milionů korun stavební povolení a mířilo k výběrovému řízení.

4.11.2014
SDÍLEJ:

Kolony automobilů. Obrázek, který je řidičům v Mělníku dobře známý. Obchvat dopravě v ulicích města ulehčí.Foto: DENÍK/Viktor Janovský

Podle vedoucího odboru výstavby a rozvoje mělnické radnice Pavla Průchy byly obálky s nabídkami stavebních firem otevřeny na začátku září. „Výběr zhotovitele stavby zatím nedospěl k závěru, jde ale jen o časový posun celé akce. Všechno je na ni připravené, včetně peněz , " připomněl Pavel Průcha.

Italská a Cukrovarská 

První stavba, která zahrnuje úsek mezi Pražskou a Mladoboleslavskou ulicí, má odlehčit dopravě zejména v Italské a Cukrovarské ulici. Tedy v jednosměrkách, kterými jezdí auta ve směru od Prahy a k Praze.

„Stavba začne přeložkami inženýrských sítí v ulici Pražská směrem od benzínové stanice u cukrovaru až k bývalému řepnému placu," doplnil Pavel Průcha.

Na začátku a na konci stavby mezi Pražskou a Mladoboleslavskou ulicí nahradí obě křižovatky se stopkami kruhové objezdy, k jejichž přednostem patří především přehlednost a rychlejší provoz.

Až bude první stavba hotová, bude provoz v Italské i Cukrovarské ulici obousměrný. Lužická ulice, která se napojí na Mladoboleslavskou, zůstane jednosměrkou.

Přeložení sítí 

Při úvodní etapě stavby budou muset být přeloženy četné inženýrské sítě. Dvě garáže, most v Pražské ulici a zbytek plotu u bývalé cukrovarské vlečky čekají demolice.

V Italské a Cukrovarské ulici, kudy stále projíždějí auta, je hluková zátěž až osmdesát decibelů. Proto by také podél úvodní části obchvatu měly podle hlukové studie vyrůst protihlukové stěny.

Na stavbu průtahu, kterému se říká také obchvat, čeká město už dlouho. Před asi deseti lety byla stavba na spadnutí, stát na ni měl připravené peníze. Zhatily ji však námitky místních lidí, kteří odmítali navrhované trasy. Každou někdo jiný, podle toho, kudy měl obchvat vést a co mu tam stálo v cestě.

Později stavbu blokoval spor o pozemky s developerskou společností, jejíž pozemky do projektu zasahovaly.

Autor: Petra Špitálská

4.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení