VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči z okolí Prahy získají nové zbrojnice

Dolní Břežany - Nového útočiště se mohou dočkat hasiči z Dolních Břežan, kde by mohla vzniknout nová hasičárna už příští rok. Stejně tak by se do nového mohli stěhovat v Dobřichovicích.

25.10.2016
SDÍLEJ:

Hasičská zbrojnice ve Lhotě. Vizualizace Foto: Dolní Břežany

Svépomocí postavená hasičská zbrojnice v dolnobřežanské části Lhota je ve špatném stavu. Tamní dobrovolní hasiči by se ale už příští rok mohli dočkat nového domova. „Máme připravený projekt, že na místě stávající zbrojnice vznikne nová. Máme už i stavební povolení," uvedl dolnobřežanský starosta Věslav Michalik.

Výstavba hasičské zbrojnice ve Lhotě by měla stát pět milionů korun. Vizualizace

Pokud město sežene na stavební akci peníze, mohly by práce začít už příští rok. „Vše by mělo trvat tři čtvrtě roku, možná i méně. Dočasné přemístění sboru nebude problém," doplnil Michalik.

Obec má dva hasičské sbory 

V obci je totiž ještě jeden hasičský sbor. U něj by měli hasiči ze Lhoty uloženou techniku, náhradní klubovnu by jim zařídila radnice. Varianta, že by se oba sbory sloučily do jednoho, není v plánu.

„Může to vypadat divně, že máme dva hasičské sbory, ale je to dáno historicky. Dvě obce se vyvíjely, sloučily se do jedné, ale není potřeba násilně slučovat i sbory, z nichž každý má dlouholetou historii," vysvětlil starosta.

Dobřichovičtí se možná odstěhují s centra 

Nejen na Dolnobřežansku se mohou hasiči přesunout do nové budovy. Dobřichovický starosta Petr Hampl zvažuje možnost, že by si tamní hasiči vyměnili budovu s radnicí.

Městský úřad by se tak přesunul do centra, kde by kromě sídla úředníků mohl vzniknout i víceúčelový sál. Ten by sloužil pro zasedání zastupitelstva, dále jako divadelní sál pro různé kulturní akce a jako koncertní sál pro základní uměleckou školu. Na místě v centru města by mohla být umístěna i obecní knihovna.

Zatím není zpracovaný projekt 

Hasičům se však nechce příliš stěhovat, přestože podstatě nápadu rozumí, jejich nové útočiště by totiž mělo vjezd na hlavní ulici. Zároveň jejich stávající budova není v dobrém stavu, a pokud by získali nové hasičské vozidlo, neměli by ho kde zaparkovat.

Celá věc je zatím jen nápadem starosty Petra Hampla. Zatím není vypracován žádný projekt, a tudíž není jasná cena, na jakou by směna pozemků a stavba nových budov vyšla. Zatím má radnice v plánu vytvořit studii proveditelnosti.

Čtěte také: Silnice mezi Břežany a Písnicí propojí vědecké ústavy

Autor: Benedikt Lederer

25.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení