VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dělníci začali s opravou R6. V obci nastal dopravní chaos

Hořesedly /FOTOGALERIE/ - Provoz pouze 
v jednom pruhu, dlouhé čekání u semaforu na koncích obce a pak nekonečná šňůra aut, tudíž se silnice téměř nedá přejít. Takto v těchto dnech vypadá dopravní situace na „Karlovarce" přímo v obci Hořesedly na Rakovnicku. Přejet silnici stejně jako odbočit do přilehlých ulic u pravého jízdního pruhu nebo vyjet z nich je téměř nemožné. Leda byste překonali více než dvaceticentimetrový schod.

2.11.2015
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Oprava karlovarky v HořesedlíchFoto: Deník/Šárka Hoblíková

Povrch silnice se totiž opravuje, v této chvíli je jeden jízdní pruh, vyfrézován a uzavřen. Oprava však byla pro místní tak trochu překvapením. Práce začaly už před čtrnácti dny. 
V neděli před tím dělníci rozmístili v obci dopravní značky s omezením provozu a zmiňované pondělí už řidiče přijíždějící na „Karlovarku" od Kolešovic zastavil zákaz vjezdu všech vozidel. Přitom z této strany se silnice objet nedá, jen po polní cestě a to ještě 
v běžné pracovní době.

„Oprava ,Karlovarky´ je velké omezení pro občany. 
Z Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) nám bylo sděleno, že se to jinak vyřešit nedá a že oprava je nutná a vlastně se realizuje i na naši žádost. Při tom jsem ještě ředitelství psala, že máme podanou žádost o dotaci na čističku odpadních vod a kanalizaci, jestli by to nešlo odložit," nechala se slyšet starosta obce Jiřina Milerová.

Oprava silnice v obci začala podle Ředitelství silnic a dálnic ČR kvůli jejímu poškození při budování chodníků a na základě množících se stížností starostky obce Hořesedly. Naposledy stížnost na ŘSD došla v srpnu letošního roku. Chodníky podél „Karlovarky" se ve vsi opravovaly v letech 2012 až 2014 spolu s výstavbou dešťové kanalizace. Při tom byla vždy zhruba na dva měsíce jedna polovina silnice zavřená.

Nadměrné zatížení jednoho jízdního pruhu a rozjíždění vozidel před semafory zdeformovalo konstrukční vrstvy a zdevastovalo obrusné vrstvy silnice. Při provizorním doplnění styčných ploch mezi chodníky a původní konstrukcí silnice natekla srážková voda do konstrukčních vrstev silnice. Opravu už nebylo možné podle vyjádření ŘSD odkládat do nekonečna.

Povolení uzavírky v datové schránce

Proč? To vysvětlil mluvčí ŘSD ČR Jan Studecký: „Obec má stavební povolení na výstavbu kanalizace a čistírny odpadních vod od roku 2011 a doposud se stavbou nezačala. A není zaručeno, že obec v příštím roce získá na její stavbu dotaci."

O opravě „Karlovarky" se jedná už od roku 2013, což mluvčí Jan Studecký rovněž potvrdil: „Oprava silnice byla v září 2013 paní starostce přislíbena při místním jednání. V prosinci téhož roku pak bylo Závodem Praha ŘSD ČR zadáno zpracování projektové dokumentace na opravu silnice v Hořesedlích. Na podzim roku 2014 byla projektantem svolána pracovní schůzka na Obecním úřadě Hořesedly, které se zúčastnila starostka Jiřina Milerová. Dále letos v březnu bylo vydáno zadání veřejné zakázky na opravu. S tím byla seznámena starostka i místostarostka obce na schůzce 24. března. Po výběrovém řízení v září zhotovitel podepsal smlouvu."

O samotném zahájení opravy se starostka oficiálně dozvěděla až v pondělí 19. října ráno, kdy práce začaly. „V devět hodin sedm minut mi přišlo do datové schránky povolení uzavírky. Před tím se o tom povídalo, dělníci tady dělali nějaké výkopy, ale oficiálně jsme se to dozvěděli až v pondělí," konstatovala starostka Jiřina Milerová.

Neexistující přejezdy do postranních ulic

Obyvatele podle starostky také hodně omezovaly neexistující přejezdy do postranních ulic. Ještě v úterý odpoledne, den po započetí prací, nebylo možné autem vjet přes asfaltový schod do ulice k fotbalovému hřišti.

„Ve středu jsem s pracovníky mluvila a řekla jsem jim, že je jasné, že nemohou udělat nájezd ke každému domu, ale že do ulice ke hřišti a k Sýkorům by ho mohli alespoň udělat. Slíbili, že to bude do pátku," podotkla starostka Milerová. V pátek odpoledne se dalo do ulic opatrně vjet šikmo přes mostek.
„Přístupy do jednotlivých nemovitostí v trase opravy jsou průběžně na místě řešeny technickým dozorem investora. Odfrézovaným recyklátem jsou zřizovány provizorní sjezdy a nájezdy na komunikaci," uvedl mluvčí ŘSD Jan Studetský.

Práce na silnici jsou naplánovány do konce listopadu.

Autor: Šárka Hoblíková

2.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dopravní podnik Praha. Ilustrační foto.
6

DPP klesly za rok tržby o 157 milionů. Kvůli zlevnění ročního kupónu

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

AKTUALIZOVÁNO

Prezidentské volby proběhnou 12. a 13. ledna

Druhé přímé prezidentské volby se uskuteční v pátek 12. a v sobotu 13. ledna 2018. Termín dnes oznámil předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Oznámením data byla zároveň zahájena volební kampaň. 

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

KRÁTCE: Doubravka vyroste do konce září

Praha - První pražská veřejně přístupná rozhledna po 25 letech se brzy otevře veřejnosti. Doubravka XIV. z pera architekta Martina Rajniše vyroste do konce září v lesoparku Čihadla na Černém mostě.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení