VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

9.2.2017

Záchranáři dostali nové vozy. Včetně mobilního zázemí

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Brandýs nad Labem, Vlašim a Mladá Boleslav. To jsou výjezdové základny středočeské záchranné služby, kde budou sloužit automobily Škoda Yeti, které záchranáři ve čtvrtek převzali na krajském úřadu. 

9.2.2017

KRÁTCE: Ve středočeských areálech se už nestojí fronty, podmínky dobré

Praha - Ve středočeských lyžařských areálech se už nestojí fronty, podmínky jsou dobré. Na svazích zůstává zhruba metrová vrstva sněhu, v provozu jsou všechny vleky. Mrazivé počasí umožnilo další dosněžování, návštěvnost je vyšší i ve všední dny, shodují se provozovatelé

9.2.2017

Moderní přístroje do Kolínské nemocnice částečně zaplatí kraj

Praha - Téměř patnácti miliony korun přispěje kraj pacientům Oblastní nemocnice v Kolíně na lepší techniku návazné péče. Na projekt zvýšení kvality návazné péče má nemocnice v Kolíně přislíbenou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Příspěvek z kraje musí schválit ještě zastupitelstvo.

9.2.2017

Z kotlíkových dotací už si Středočeši kotel na uhlí nejspíš nepořídí

Střední Čechy - Téměř 52 miliony korun by mohl Středočeský kraj přispět prostřednictvím dotací z EU na zlepšení ovzduší ve středních Čechách. Radní na jednání 9. února 2017 odsouhlasili vyhlášení II. kola krajské výzvy programu s názvem „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2015-2018".

9.2.2017

Ptačí chřipka pronikla na Benešovsko

Blažejovice - Další, v pořadí už pětadvacáté ohnisko s výskytem ptačí chřipky v České republice odhalili veterináři v Blažejovicích na východě Benešovska. „Dostali jsme informaci, že v obci u jednoho chovatele hynou slepice," připomněl Zdeněk Císař, ředitel odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví Krajské veterinární stanice Středočeského kraje.

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2017

Poradce pro návykové nemoci bude hrazen z rozpočtu kraje

Praha - Středočeský kraj přispěje ze svého rozpočtu na činnosti, které nejsou nehrazené z veřejného zdravotnického pojištění. Jde například o zajišťování činnosti poraden pro návykové nemoci v našich oblastních nemocnicích, činnost protialkoholní záchytné stanice v mladoboleslavské nemocnici a zajištění záchytné protialkoholní stanice v kladenské nemocnici. Rovněž chce přispět poskytovatelům lékařské a stomatologické pohotovostní služby.

9.2.2017

Vyroste snad kvůli metru za Prahou nový obří terminál?

Praha - Hotový očistec. Tak se cestování mezi hlavním městem a Jesenicí na Praze-západ může jevit lidem, kteří se potřebují přepravovat ve stejných časech, jako i většina ostatních. Tvoří se kolony, silnice je přecpaná. Byl to i jeden z problémů, na který v rámci akce Deník s vámi – Setkání s hejtmankou před týdnem upozornila jedna z účastnic panelové diskuse. Viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková, která v Jesenici bydlí.

9.2.2017

Ozbrojení muži v kuklách přepadli restauraci

Příbramsko - Policie vyšetřuje loupežné přepadení, které se stalo v úterý v Obořišti u Dobříše na Příbramsku. Do místní restaurace, kde se právě nacházelo několik hostů, vtrhli krátce před osmou hodinou večer dva ozbrojení muži v kuklách. Po obsluze požadovali vydání finanční hotovosti.

8.2.2017

Veterináři v Zárybech u Prahy utratili chov napadený chřipkou

Záryby u Prahy - Veterináři spolu s hasiči ve středu v Zárybech utratili chov slepic, hus, kachen, perliček a krůt, dohromady kolem 160 kusů drůbeže. Chov se nachází na kraji vesnice zhruba 250 metrů od Labe. Práce začaly zhruba v 10.30 a skončily ve 12.00 hodin. Veterináři kolem Záryb vyhlásí tříkilometrové ochranné pásmo a desetikilometrové dozorové pásmo. Ve středu to řekl ředitel středočeské veterinární správy Otto Vraný. Ve středních Čechách jsou tak již čtyři potvrzená ohniska ptačí chřipky.

8.2.2017

Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu stoupla na 4,4 procent

Střední Čechy - Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu stoupla o desetinu procentního bodu na 4,4 procenta. Úřady práce v regionu koncem měsíce evidovaly 39.670 uchazečů o zaměstnání, o 704 více než v prosinci. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Důvodem zvýšení nezaměstnanosti je podle analytiků především útlum sezonních prací ve stavebnictví a zemědělství. V meziročním srovnání se počet nezaměstnaných ve středních Čechách snížil o 9549 lidí, tedy o 1,1 procentního bodu.

7.2.2017

Myslivec: Letošní zima je ke zvěři velmi krutá

Hrubý Jeseník - Už od sedmdesátých let minulého století je členem mysliveckého spolku v Hrubém Jeseníku na Nymbursku. V posledních letech je Miroslav Šifta, předseda místního mysliveckého spolku, i starostou obce, takže si na nudu stěžovat nemůže.

7.2.2017

Spokojený domov: ve svém díky němu žije dvě stě lidí

Mladá Boleslav - Celé dny tráví na cestách, aby umožnili starým, nemocným či hendicapovaným lidem, kteří už se o sebe sami nedovedou postarat, trávit jejich dny v pohodlí vlastních domovů. Ošetřovatelky a ošetřovatelé Spokojeného domova, organizace, která poskytuje terénní sociální služby v třiašedesáti obcích na ploše tří krajů, jsou neustále v pohybu a pro řadu klientů je jejich návštěva oblíbenou částí dne.

7.2.2017

Školní psycholožka: Šikana souvisí s vrozeným odporem k odlišnosti

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Kyberšikana je v poslední době nejčastějším typem šikany. Podle školní psycholožky mladoboleslavské 6. základní školy Heleny Slachové touží být děti pozitivně přijímány nejen tváří v tvář, ale i na sociálních sítích.

7.2.2017

Další ohnisko ptačí chřipky bylo potvrzeno v Zárybech u Prahy

Záryby u Prahy - Veterináři v úterý ve středních Čechách potvrdili další ohnisko ptačí chřipky. Jedná se o chov v Zárybech v okrese Praha-východ. Ve středu budou utraceny slepice, husy, kachny, perličky a krůty, dohromady 160 kusů drůbeže, sdělil v úterý mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal. Ve Středočeském kraji jsou tak už čtyři ohniska nákazy.

7.2.2017

Mrazivé počasí musí přežít v lesích i březí samice

Střední Čechy - Letošní zima je nejchladnější za posledních sedmdesát let. Statistiky potvrzují i myslivci, kteří se shodují, že zvěř kvůli dlouhotrvajícím mrazům a nánosům sněhu trpí nedostatkem potravy. Aby se stavy zvěře v lesích netenčily, musí je myslivci stále krmit.

7.2.2017

Nebezpečná ptačí chřipka se rozšířila i na Mělnicko

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Mezi chovateli drůbeže se šíří strach z nebezpečné ptačí chřipky, která se rozšířila už i na Mělnicko. Nákaze totiž o víkendu podlehl malochov drůbeže v Kostelci nad Labem. Opatrní jsou i chovatelé v sousedních okresech, kde se několik obcí nachází v takzvaném dozorovém pásmu.

7.2.2017

Za výbuch v dobrovickém lihovaru může technik, tvrdí policie

Dobrovice - Výbuch, který zahalil okolí lihovaru a cukrovaru v Dobrovici na Mladoboleslavsku do apokalyptického oranžového mraku, si vyžádal v září roku 2015 zranění čtrnácti zdejších zaměstnanců, dva z nich museli být dokonce transportováni do nemocnice letecky a jeden si následky ponese do smrti.

7.2.2017

Žena vydírá muže jeho intimními snímky

Slaný - Případem sextingu spojeného s vydíráním se nyní zabývají policisté ze Slaného na Kladensku. Dvaatřicetiletý muž jim oznámil, že mu vyhrožuje neznámá žena s tím, že jestli jí nezaplatí peníze, zveřejní jeho intimní fotografie, které jí poslal.

7.2.2017

Mladí lidé se stěhují za prací do větších měst

Sedlčany - Počet obyvatel Sedlčan na Příbramsku neustále klesá. Místostarosta města Miroslav Hölzel řekl, že jde o trvalý vývoj. Zatímco v roce 2000 byly Sedlčany počtem obyvatel 7900 srovnatelné s Dobříší, nyní je mezi těmito městy propastný rozdíl.

7.2.2017

Školačky vyděsil v lesoparku muž, myslely, že je deviant

Slaný - Policisté z obvodního oddělení se zabývali případem, který oznámily školačky druhého stupně 1. Základní školy ve Slaném na Kladensku. Když šly dívky ráno do školy z nedalekého sídliště přes lesopark Háje, tak se před nimi obnažoval neznámý muž nevelké postavy, který jim údajně předváděl svoje mužské přirození.

7.2.2017

Ředitelka školy: Šikana se musí zachytit hned, než začne bujet

Střední Čechy - Až polovina základních i středních školv Česku musela podle statistik v posledních letech řešit šikanu. Stoupá i počet stížností na neřešenou šikanu, asi třetina z nich bývá podle zkušeností České školní inspekce oprávněná. Ředitelé škol se shodují na tom, že se šikanou se setkal každý, kdo někdy působil ve školství.

6.2.2017

Řidič před kontrolou vyhodil z auta dva kilogramy marihuany

Střechov nad Sázavou - Středočeští celníci při své kontrolní činnosti na dálnici D1 nedaleko Střechova nad Sázavou na Benešovsku zajistili ve čtvrtek ráno téměř dva kilogramy marihuany. Drogu hlídka našla v tašce, kterou řidič kontrolovaného vozu ještě před zastavením vyhodil z auta. Muž navíc řídil pod vlivem návykových látek.

6.2.2017

Říčany dostanou od polského Opatówku tři zubry evropské

Říčany u Prahy - Město Říčany dostanou od partnerského města Opatówku v Polsku dvě samice a jednoho samce zubra evropského. Nový domov by zvířata mohla najít v okolí hájenky u Světic, sdělila v pondělí mluvčí radnice Kateřina Lauerová.

6.2.2017

U neratovického kamenného nápisu Miluji zabil vlak muže

Neratovice - Na železniční trati v Neratovicích na Mělnicku došlo v pondělí krátce před desátou hodinou dopolední k tragédii. Mezi železničními přejezdy v ulicích U Závor a Vojtěšská vyhasl život muže, který skončil pod koly rychlíku mířícího z Prahy do Turnova. Potvrdil to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

6.2.2017

Špatně zaparkované auto u banky se samo rozjelo a vjelo na chodník

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Blízko možnému neštěstí bylo v pondělí odpoledne na křižovatce ulic Tylova a Veselského v Kutné Hoře. Řidička osobního automobilu Renault Mégane totiž při nepovoleném parkování nedaleko vchodu do Komerční banky dostatečně nezabrzdila svůj vůz a ten se již v její nepřítomnosti samovolně rozjel.

6.2.2017

Kempy Zuzany Hejnové jsou plné smíchu

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Česká atletka Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka z Letních olympijských her na trati 400 metrů překážek, byla o víkendu k zastižení ve Sportovním centru v Nymburce. Patřila mezi trenérky na kempu, který pořádala její sportovní akademie HESU.

6.2.2017

Ve středních Čechách mírně ubylo nemocných chřipkou

Střední Čechy - Ve středních Čechách minulý týden mírně ubylo nemocných chřipkou a také lidí s akutním onemocněním dýchacích cest. Nemocnost stále přesahuje 1700 onemocnění na 100 tisíc obyvatel. Počet nemocných překročil epidemický práh na konci ledna.

5.2.2017

Středočeské skiareály hlásí dobré podmínky a úbytek návštěvnosti

Střední Čechy - Středočeské skiareály hlásí ideální podmínky pro lyžování. Oproti minulým víkendům je podle provozovatelů sjezdovek návštěvnost nižší, i tak se ale někde stojí fronty. Vliv na návštěvnost má podle nich také fakt, že začaly jarní prázdniny a lidé si jezdí lyžování užít na hory. Počasí o víkendu lyžování podle majitelů skiarálů přálo, svítilo slunce.

5.2.2017

Čelákovice investují zhruba 250 milionů do oprav kanalizace

Čelákovice u Prahy - Obec Čelákovice v následujících pěti letech zrekonstruují kanalizaci v městské části Jiřina. V rámci výměny kanalizačních řadů nechá město také zkontrolovat vodovodní potrubí a tam, kde bude jeho stav nevyhovující, ho nechá vyměnit. Letos chce město dokončit projektovou dokumentaci a získat potřebná stavební povolení. Odhadované náklady na rekonstrukci se pohybují kolem 250 milionů korun.

5.2.2017

Ve středních Čechách jsou další dvě ohniska ptačí chřipky

Střední Čechy - Ve Středočeském kraji byla o víkendu potvrzena další dvě ohniska ptačí chřipky, konkrétně v Kostelci nad Labem na Mělnicku a v Hlásné Třebáni na Berounsku. Veterináři během víkendu v Česku potvrdili pět nových ohnisek ptačí chřipky. Chov v Kostelci nad Labem byl utracen v sobotu, v Hlásné Třebání veterináři ptáky utratí v pondělí. V neděli to řekl ředitel středočeské veterinární správy Otto Vraný.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies