VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

5.3.2017

Masopust ve Stochově se velmi vydařil

Stochov - Masopust nám dnes již zní možná trochu cize, ale na mnoha místech regionu už se lidé naučili si starou tradici nově přoipomínat.

5.3.2017

OBRAZEM: V Družci se stoly prohýbaly pod tíhou masových dobrot

Pro milovníky masových pochoutek připravila již potřetí obec Družec spolu s Hospůdkou na hřišti vepřové hody. Konaly se v novém sále sportovního klubu a lidé ze vsi o ně projevili opět značný zájem. Chutnalo jim velice, a proto návštěvníci chválili vše, co bylo na stolech. Nechyběly zabijačkový guláš, ovar, černá polévka a další pochoutky. K tomu všem vyhrávala pro dobré zažití a pohodu oblíbená country skupina Staří kamarádi.

5.3.2017

V sále zněly příčné flétny i kytary

Orchestr Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice při víkendovém setkání ve velkém sále Kulturního klubu Žebrák zahájil sérii svých letošních vystoupení.

AKTUALIZOVÁNO
4.3.2017

Závada počítačů vlaky zpomalila i zastavila

Libčice nad Vltavou (u Prahy) - Vážné důsledky přinesla v sobotu porucha počítačů zabezpečovacího zařízení na hlavním železničním tahu z Prahy na Ústí nad Labem. Vlaky nabíraly zpoždění v řádu desítek minut a některé spoje dráhy zrušily (byly „odřeknuty", jak praví železniční terminologie ). V úseku Roztoky u Prahy – Kralupy nad Vltavou byla zavedena náhradní autobusová doprava. I když se po půl desáté podařilo provoz obnovit, návrat k běžnému stavu odpovídajícímu jízdním řádům je v obdobných případech vždy pomalejší. Protáhl se až do poledne.

AKTUALIZOVÁNO
3.3.2017

Pražská integrovaná doprava se rozšíří: na východ i na západ

Střední Čechy – O trochu blíž k metropoli – alespoň pokud se týká jízdních výhod – se za čtvrt roku ocitnou obyvatelé Kladenska. Tamější hromadná doprava se od června zapojí do systému PID – pražské integrované dopravy. V pátek to uvedl radní Středočeského kraje pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO).

2.3.2017

Hvězdou středočeského plesu se stane Lucie Bílá

Praha - Velkou slávu chystá středočeské hejtmanství na sobotu 11. března. Tehdy se v Kulturním domě Karlov v Benešově uskuteční Reprezentační ples Středočeského kraje, který se má stát svátkem tance, hudby, dobrého jídla i vína – a skvělé zábavy vůbec. „Věřím, že se na něm budeme dobře bavit," pozvala ve čtvrtek hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

2.3.2017

K rozvoji Brd má přispět krajská agentura

Praha - Přispět k přeměně Brd podle potřeb turistů, ale také se zasazovat o ochranu území, kde dlouhodobě působili vojáci a běžným návštěvníkům byl vstup zapovězen. To jsou úkoly, jež by měla plnit rozvojová agentura, jejíž vznik ve čtvrtek posvětili středočeští radní. Schválili záměr vzniku vlastní agentury, jejím prostřednictvím se kraj chce přímo podílet na rozvoji Brd. Ta by měla úzce spolupracovat s obcemi, a to jak s těmi středočeskými, tak i v Plzeňském kra­ji.

2.3.2017

Podmínky ve středočeských skiareálech jsou dobré, lidí ale ubývá

Praha - Podmínky pro lyžování ve středočeských skiareálech zůstávají dobré. Na sjezdovkách už ale leží převážně jen technický sníh. Návštěvníků ubývá, podle provozovatelů lyžařských středisek se lidé již těší na jaro a lyžování je neláká.

1.3.2017

Zemřel exministr Svoboda odsouzený za vytunelování Liberty

Ve věku 68 let zemřel 23. února bývalý ministr financí ve vládě Miloše Zemana a někdejší místopředseda ČSSD Ivo Svoboda. Uvedl to dnes server iDnes.cz, kterému informaci potvrdila farářka Církve československé husitské v Roztokách Jarmila Kučerová. Svoboda se v roce 2005 stal prvním českým ministrem od listopadu 1989, který skončil ve vězení. Odsouzen byl za vytunelování podniku Liberta.

1.3.2017

Středočeská divadla by letos mohla dostat od kraje více peněz

Střední Čechy - Středočeská profesionální divadla by letos mohla dostat od kraje více peněz. Zatímco loni si soubory v Kladně, Mladé Boleslavi a Příbrami rozdělily dva miliony korun, v letošním roce by to mohl být dvojnásobek, řekl hejtmančin náměstek pro kulturu Daniel Marek (Nezávislí Středočeši).

27.2.2017

Středočeský kraj změní systém financování sportovních center

Střední Čechy - Středočeský kraj chce změnit financování sportovních center mládeže. Současný stav, kdy má 18 center automaticky nárok na podporu z krajského rozpočtu, je podle radního pro školství Jana Skopečka (ODS) příliš uzavřený a zakonzervovaný. Bývalý hejtman Miloš Petera (ČSSD), který je nyní v opozici, s plánovanými změnami nesouhlasí.

26.2.2017

Středních škol je někde moc, jinde by je naopak bylo třeba stavět

Praha – Naplněnost středočeských středních škol dosahuje v průměru 65 procent, čili třetina míst zůstává neobsazena. A to jde o průměr – takže jsou i školy, které se setkávají i s daleko menším zájmem. Do budoucna tedy může dojít i na úvahy o rušení nebo slučování těch, které zájemce nedokáží oslovit (či případně mají dlouhodobé problémy nejenom s naplněností, ale i s kvalitou výuky). Nevyloučil to středočeský radní pro oblast školství Jan Skopeček (ODS). 

26.2.2017

Středočeské areály byly o víkendu plné, lidí ale oproti dřívějšku ubývá

Střední Čechy - Středočeské areály se o víkendu zaplnily, lidí ale oproti dřívějším víkendům ubývá. V provozu jsou stále čtyři skiareály, na svazích zůstává silná vrstva technického sněhu. Lyžovat se bude ve středních Čechách i v březnu, shodli se v neděli provozovatelé. 

26.2.2017

Úvalské jaro bude pro řidiče náročné, varuje policie

Úvaly u Prahy – Na velké omezení dopravy se řidiči musí připravit na Praze-východ. Na počátku víkendu o tom informovala policistka Eva Hašlová. Připomněla, že už za necelý měsíc, od 18. března, dojde na modernizaci sinice I/12 v úseku Úvaly – Rostoklaty.

26.2.2017

Nejvíce bytů na obyvatele se v ČR stavělo ve Středočeském kraji

Bytová výstavba v letech 2010 až 2015 byla v Česku nejintenzivnější ve Středočeském kraji, kde bylo ročně zkolaudováno 4,4 bytu na tisíc obyvatel. Naopak v Ústeckém kraji to bylo 1,2 bytu. Z obcí se nejintenzivněji stavělo v Říčkách v Orlických horách s ročním průměrem 92 dokončených bytů na tisíc obyvatel. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

26.2.2017

Jermanová uvedla, že pro úspěch ANO je třeba loajalita členů

Praha - Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová při kandidatuře na první místopředsedkyni hnutí ANO zdůraznila, že členové musí být pro úspěch hnutí loajální a musí převzít svou roli v týmu. Uvedla také, že i když současné průzkumy hnutí favorizují, do voleb do Sněmovny je ještě daleko. Svou pozici si ale podle ní ANO může pokazit jen samo.

25.2.2017

Masopust v Roztokách u Prahy skončil v šapitó

Roztoky u Prahy -  Dvacátý ročník masopustu v Roztokách u Prahy skončil v šapitó. Celý průvod absolvovalo asi 2000 lidí, ale celkem se jich zúčastnil až dvojnásobný počet. Zájem stoupá nejen při samotné akci, ale zapojuje se i stále více dobrovolníků, kteří se podílejí na přípravách, řekla Martina Macurová ze Sdružení Roztoč. Sdružení se podílí nejen na organizaci masopustu, ale také i řady dalších kulturních akcí v Roztokách.

24.2.2017

Vědci zdarma testují v Klecanech paměť, odhalí Alzheimerovu nemoc

Klecany u Prahy - Vědci zdarma testují v Klecanech u Prahy v Národním ústavu duševního zdraví paměť. Odhalí tak Alzheimerovu nemoc, což je nevyléčitelné onemocnění mozku. Včasná diagnóza zvyšuje účinnost léčby. Loni ústav otestoval 250 dobrovolníků, nyní hledá další, kteří pomohou s výzkumem. V pátek o tom informoval mluvčí ústavu Jan Červenka.

23.2.2017

Střední školy ve středních Čechách dostanou 56 milionů korun na opravy

Střední Čechy - Střední školy ve Středočeském kraji získají přes 56 milionů korun na běžné opravy. Rozdělení prostředků schválili minulý týden krajští radní. Celkem je na opravy a odstraňování havárií ve středních školách v letošním krajském rozpočtu 75 milionů korun, zbytek do této částky hejtmanství zatím uvolňovat nebude, řekl ve čtvrtek novinářům krajský radní pro školství Jan Skopeček (ODS).

23.2.2017

Počet lyžařů ve středočeských areálech klesá. Kvůli počasí

Praha - Ve středočeských areálech ubylo lyžařů, důvodem je deštivé počasí. O víkendu ale provozovatelé čekají se začátkem jarních prázdnin na Příbramsku více lidí. Na svazích zůstávají desítky centimetrů sněhu, vyplývá z ankety mezi provozovateli skiareálů.

23.2.2017

Vedení Středočeského kraje uvažuje o stavbě nových středních škol

Střední Čechy - Vedení Středočeského kraje uvažuje o výstavbě nových středních škol. Problémy s kapacitou jsou vzhledem k demografickému vývoji v okolí Prahy, například na Říčansku. Naopak některé školy v jiných oblastech, které mají problém s naplněností a kvalitou výuky, by mohly být sloučeny či zrušeny. Novinářům to ve čtvrtek řekl krajský radní pro školství Jan Skopeček (ODS).

AKTUALIZOVÁNO
21.2.2017

Středočeské obce obdrží nejvíce z krajského fondu infrastruktury

Střední Čechy - Nejvíce krajských peněz středočeským obcím rozdělí fond infrastruktury, je v něm připraveno 160 milionů korun. Celkem je pro obce v sedmi fondech k dispozici 410 milionů korun. Podmínky pro přidělení peněz kraj zveřejní, až je v březnu schválí zastupitelstvo. Rozhodnutí o schválení dotace se obce dozví podle předpokladů v červnu. Na úterním setkání středočeských starostů v pražském Kongresovém centru to řekl krajský radní pro regionální rozvoj Věslav Michalik (STAN).

21.2.2017

Středočeské obce by měly být připraveny na masivní výpadek elektrického proudu

Praha - Středočeské obce by měly být připraveny na možný masivní výpadek elektrického proudu. Vedení kraje počítá s vytvořením akčního plánu pro hrozbu blackoutu, na jeho přípravě se bude podílet krajská zastupitelka za STAN a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Na úterním setkání vedení kraje se starosty v Praze to řekl hejtmančin náměstek pro bezpečnost Vít Rakušan (STAN).

21.2.2017

Povodí Vltavy je na příliv vody připraveno, nemusí odpouštět

Praha - Povodí Vltavy je na očekávaný příliv velkého množství vody v souvislosti s táním sněhu a deštěm připraveno. Podle mluvčího Povodí Vltavy Hugo Roldána není potřeba hladiny mimořádně snižovat. Počasí zatím ve Středočeském kraji komplikace nezpůsobuje, hladiny řek se nezvyšují.

21.2.2017

Na setkání s vedením kraje přijelo 500 středočeských starostů

Praha - Přes 500 středočeských starostů v úterý přijelo do Kongresového centra Praha na setkání svolané Středočeským krajem. Tématem jsou zejména možnosti čerpání dotací. Pozvaných bylo 1145 středočeských starostů a primátorů, před zahájením jednání kolem 09.30 bylo podle pořadatelů v sále přítomno 511 lidí. Další zástupci obcí ale ještě přicházejí.

20.2.2017

Ve středních Čechách skončila chřipková epidemie

Střední Čechy - Ve středních Čechách skončila epidemie chřipky a akutních onemocnění dýchacích cest. Nemocnost v uplynulém týdnu klesla ke 1300 onemocnění na 100 tisíc obyvatel, řekla v pondělí vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová. Počet nemocných překročil epidemický práh na konci ledna.

20.2.2017

Amazon chce v Česku zaměstnat ještě tisíc lidí

Dobrovíz u Prahy - Americký internetový prodejce Amazon letos nabere v Dobrovízi u Prahy a v pražské korporátní kanceláři 1 000 stálých zaměstnanců. Nyní v tuzemsku zaměstnává přes 3 000 lidí. V Evropě společnost plánuje vytvořit celkem 15 000 pracovních míst, během jednoho roku tak Amazon přijme rekordní počet zaměstnanců.

20.2.2017

Ředitelkou středočeského krajského úřadu bude Kateřina Černá

Praha - Novou ředitelkou středočeského krajského úřadu bude od 1. března Kateřina Černá, dosavadní tajemnice městské části Praha 13. V pondělí to sdělil mluvčí kraje Pavel Lochař. Černá nahradí Roberta Georgieva, který nedlouho po nástupu současné koalice ANO, STAN, ODS a tří nezařazených zastupitelů rezignoval na funkci.

20.2.2017

Na setkání starostů má být řeč o spolupráci - a hlavně o penězích

Střední Čechy - Značný zájem provází již s předstihem historicky první setkání starostů obcí a měst s vedením Středočeského kraje, které hejtmanství pořádá v úterý v Kongresovém centru Praha. Vyplývá to ze slov mluvčího krajského úřadu Pavla Lochaře. „Účast zatím potvrdilo přes šest set z celkem z 1145 starostů," připomněl v pondělí. „Pozvánku na tuto mimořádnou akci dostali všichni primátoři, starostky a starostové," poznamenal.

20.2.2017

Soud zrušil ochranné hlukové pásmo kolem letiště Vodochody

Praha - Ochranné hlukové pásmo, které kolem letiště ve Vodochodech loni v listopadu vyhlásil Úřad civilního letectví, soud minulý týden zrušil. Píšou to v pondělí Hospodářské noviny s tím, že to komplikuje plány skupiny Penta na rozšíření letiště. Na Městský soud v Praze se obrátili starostové okolních obcí, kteří proti plánovanému rozšíření provozu na letišti dlouhodobě bojují. „Je to vrácení se o čtyři roky zpět," řekl listu právník leteckého úřadu Jindřich Kalíšek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies