VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Prezident Zeman ohlásil termín parlamentních voleb, budou 20. a 21. října

Přátelské gesto. Tak označil prezident Miloš Zeman nejzazší možný termín voleb do Sněmovny. Ty se totiž rozhodl vyhlásit na 20. a 21. října. Oznámil ho dnes v televizním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov.

6.4.2017

Středočeský kraj hodlá založit spolek Asociace středočeských nemocnic

Střední Čechy - Rada kraje projednala a doporučila zastupitelstvu schválit založení spolku s názvem Asociace středočeských nemocnic, z. s., jehož členy budou Středočeský kraj spolu s pěti oblastními nemocnicemi založenými krajem. Činnost spolku má přispět ke zvýšení efektivity ekonomického řízení krajských nemocnic.

6.4.2017

Ve středních Čechách autobusy jezdí podle řádu, řidiči nestávkují

Střední Čechy - Ve středních Čechách autobusy jezdí podle jízdního řádu, řidiči kvůli nízkým platům nestávkují, zjistila ČTK u dopravců. Část řidičů například vyvěsila nebo položila v autobuse plakát upozorňující na nízké platy. „Kladno jezdí kompletně, jak městkou dopravu, tak regionální i pražskou integrovanou," řekl ve čtvrtek ráno ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

6.4.2017

Votvírák: S novou vlnou předprodeje připlouvá i Pavol Habera & Team

Otevřete s námi festivalovou sezonu a přijeďte oslavit největší svátek hudby na festival Votvírák.

5.4.2017

Zeman se nezúčastnil Vlkova pohřbu kvůli restitucím a 28. říjnu

Praha - Prezident Miloš Zeman se nezúčastnil nedávného pohřbu kardinála Miloslava Vlka ze dvou důvodů. Jednak proto, že Vlk byl zásadním stoupencem církevních restitucí, a dále kvůli jeho výzvě, aby se lidé loni neúčastnili oslav 28. října. Zeman to dnes řekl na setkání s lidmi v Úholičkách u Prahy při své návštěvě středních Čech.

AKTUALIZOVÁNO
5.4.2017

Zemana v Úholičkách u Prahy přivítali příznivci i odpůrci

Příznivci i odpůrci dnes vítali prezidenta Miloše Zemana při jeho dnešní návštěvě Úholiček u Prahy. Zhruba dvě desítky lidí s napodobeninami dopravních značek stop se postavily podél cesty při příjezdu prezidentské kolony. Vyvolali tím nesouhlasné reakce dalších účastníků akce.

5.4.2017

Bývalá poslankyně ANO Zelienková je v klubu TOP 09 a Starostové

Střední Čechy - Poslankyně Kristýna Zelienková zvolená ve Středočeském kraji za hnutí ANO dnes vstoupila do klubu TOP 09 a Starostové. ANO opustila loni v létě, kritizovala tehdy předsedu hnutí Andreje Babiše mimo jiné kvůli dotační kauze Čapí hnízdo. Stěžovala si tehdy také na nedostatek diskuse uvnitř hnutí. Už tehdy Babiš naznačil, že by mohla Zelienková přejít k opoziční TOP 09.

5.4.2017

Zeman zopakoval, že zvažuje kárnou žalobu na soudce v kauze Rath

Praha - Prezident Miloš Zeman při středeční návštěvě středních Čech zopakoval, že zvažuje podání podání kárné žaloby na soudce, který v korupční kauze bývalého hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD) rozhodl o nezákonnosti odposlechů. Soudce Pavla Zelenku kritizoval i kvůli dalším případům.

5.4.2017

Doprava do Prahy zlevnila a posílila spoje

Sedlčany – Sedlčany prožily v pondělí historický okamžik. Oficiálně zde byl zahájen systém integrované dopravy. Zřízena byla nová linka 360 na trase Sedlčany – Chotilsko, Štěchovice – Smíchovské nádraží. Integrována byla v regionu také linka Sedlčany – Osečany.

5.4.2017

Prezident Zeman při návštěvě středních Čech oznámí termín voleb

Prezident Miloš Zeman v pátek odpoledne na tiskové konferenci na závěr své návštěvy středních Čech oznámí termín parlamentních voleb. Řekl to dnes na setkání s krajskými zastupiteli na úvod své třídenní návštěvy kraje. Dodal, že chce, aby strany a hnutí, které si plánují billboardy a další formy volební kampaně, věděly, s jakým termínem mohou počítat.

4.4.2017

Pískování, plavání či bruslení: Pražské děti se starají o sportování v centru

Sportovat na Praze 1? Velký problém. Vždyť v této části jsou pouze dvě hřiště a pár klubů. Také proto už přes deset let funguje Nadace Pražské děti. V loňském roce se v rámci ní zúčastnilo sportovních kurzů 4500 dětí a zorganizovalo se 145 akcí. Ty jsou určené pro mateřské a základní školy. Nadace má plány také v následujícím roce. „V něm chceme nabídku pro děti rozšířit a zkvalitnit," říká ředitelka nadace Dana Maršálková.

4.4.2017

Mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň vznikne nová cyklostezka

Čelákovice u Prahy - Mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň u Prahy bude nová asfaltová cyklostezka. Nahradí současnou cyklotrasu, tedy vyznačenou cestu v terénu pomocí cyklistických značek. Investorem stavby je Středočeský kraj, podle mluvčího hejtmanství Pavla Lochaře se náklady na cyklostezku pohybují kolem 7,5 milionu korun.

4.4.2017

Řidiči ve středních Čechách se k protestu připojí jen symbolicky

Střední Čechy - Řidiči linkových autobusů ve středních Čechách ve čtvrtek nebudou stávkovat. Akci dopravních odborů za vyšší mzdy někteří šoféři podpoří jen symbolicky, například jízdou ve vestě nebo letáčkem, vyplývá z informací kraje a dopravců. Problémy se čekaly na Příbramsku a Berounsku, ani tam by ale doprava neměla být přerušena. Společnost Arriva v úterý potvrdila, že bude jezdit bez omezení v Praze i celém Středočeském kraji.

3.4.2017

Středočeský kraj dostal na prevenci kriminality 1,1 milionu korun

Střední Čechy - Středočeský kraj dostal od ministerstva vnitra dotaci 1,135 milionu korun na projekty v oblasti prevence kriminality. Částka, kterou kraj obdržel, je nejvyšší ze všech krajů České republiky. Peníze kraj použije na čtyři projekty, dva z nich jsou zaměřené na zvýšení bezpečnosti středočeských školáků. Uvedl to dnes mluvčí hejtmanství Pavel Lochař v tiskové zprávě.

3.4.2017

Středočeský kraj založil obdobu pražského ROPIDu

Střední Čechy - Spolupráci s pražským Ropidem nově od 1. dubna zajišťuje za střední Čechy společnost Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK).Jejím cílem je vytvoření jednotného integrovaného dopravního systému na území středních Čech a Prahy, ve kterém by cestující mohli jezdit vlaky, autobusy, metrem a dalšími prostředky na jednu jízdenku. Připraví také výběrové řízení na autobusové dopravce. Ty musí krajský úřad vybrat do roku 2019.

3.4.2017

Ve třech dnech se prezident čtyřikrát setká se Středočechy

Praha – Cestovat po Středočeském kraji bude od středy do pátku prezident republiky Miloš Zeman. V rámci pravidelných výjezdů do regionů zavítá hlava státu do vybraných měst i jedné obce, organizací a firem.

AKTUALIZOVÁNO
3.4.2017

Řidiči ve středních Čechách podle kraje nebudou stávkovat

Střední Čechy - Řidiči linkových autobusů ve středních Čechách ve čtvrtek nebudou stávkovat, řekl v pondělí krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO) s odvoláním na poslední jednání s odbory. Je ale možné, že někteří řidiči se k protestu připojí symbolicky.

3.4.2017

Barokní zámek připomíná hrůzy války. Může však hostit zahradní slavnost

Panenské Břežany – Na zahájení sezony přišlo na 120 návštěvníků, v rámci prvního dne běžného provozu jich byly další čtyři desítky. Taková je víkendová bilance nového Památníku národního útlaku a odboje, vstupujícího do své první sezony. Nachází se ve zrekonstruovaném Horním zámku v Panenských Břežanech na Praze-východ. Mimochodem – právě v místech, která za okupace obýval Karl Hermann Frank, který po atentátu na svého „souseda" z Dolního zámku, zastupujícího říšského protektora Reinharda Hendricha, zřejmě právě zde promýšlel odvetu v podobě vypálení Lidic.

2.4.2017

Ve středních Čechách padly dva teplotní rekordy

Střední Čechy - Ve středních Čechách v neděli padly dva teplotní rekordy, v Průhonicích a Příbrami. Nejvyšší teplotu pro dnešní den naměřili meteorologové v Semčicích na Mladoboleslavsku, 22,4 stupně Celsia. „V tomto případě ale teplotní rekord nepadl," řekla v neděli Iveta Kodádková z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMU).

2.4.2017

Ministr kultury uvedl do funkce novou ředitelku Památníku Lidice

Ministr kultury Daniel Herman Památník navštívil v poslední březnový den Lidice, aby zde uvedl do funkce novou ředitelku.

2.4.2017

Beroun investuje do nákupu elektromobilů

Beroun – Představitelé Berouna se rozhodli připojit k výzvě Ministerstva životního prostředí a využít vozidel s alternativním pohonem. Tím přispějí ke snížení emisí z dopravy a hlukové zátěže ve městě.

1.4.2017

Téměř patnáct stovek jedlíků se vydalo na I. Kutnohorský Mini Street Food Festival

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - První Kutnohorský Mini Street Food Festival na terase Vily U Varhanáře odstartoval v sobotu úderem jedenácté hodiny dopolední.

1.4.2017

Tisíce lidí a motorek zaplnily Poděbrady

Poděbrady /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Mezi tisíci účastníků poděbradského aprílového zahájení motorkářské sezony byl i letitý milovník motorek Stanislav Rück z Mělníka, který do Poděbrad dorazil už po sedmé.

1.4.2017

Ceny na pumpách na Benešovsku klesají

Benešovsko – Ceny pohonných hmot na Benešovsku v uplynulém týdnu opět klesly.

1.4.2017

Kolín sevře několik uzavírek najednou

Kolín – Plánovaná rekonstrukce plynovodu v Ovčárecké ulici startuje příští týden. Původně se měla celá uskutečnit už v loňském roce, proběhla ale jen její část. Nemohla se dokončit kvůli tomu, že Ovčáreckou ulicí byla vedená objížďka kvůli uzavírce pro změnu tehdy v Nové Vsi.

1.4.2017

Rybník Jordánek přetvořili z chovného na rekreační

Ratměřice – Rybník Jordánek, o který se staré obec Ratměřice, získal novou tvář i funkci.

AKTUALIZOVÁNO
31.3.2017

Aero Vodochody představilo nový letoun L-159, řeší sériovou výrobu

Odolena Voda (u Prahy) - Aero Vodochody v pátek představilo nový letoun L-159, ve společnosti by mohla být obnovena i jeho sériová výroba. Aero jedná se třemi zájemci včetně Iráku, řekl na tiskové konferenci v Aeru Vodochody premiér Bohuslav Sobotka. Pokud by byl podepsán nový kontrakt, mohla by sériová výroba podle mluvčí Aera Terezy Vrublové být spuštěna za několik měsíců.

31.3.2017

PID se od 1. dubna 2017 rozšíří na Neveklovsko a Sedlčansko

Praha - Pražská integrovaná doprava (PID) se od soboty 1. dubna 2017 rozšíří na Neveklovsko a Sedlčansko. Zavedeno bude devět nových a rozšířen provoz šesti nynějších autobusových linek. V pátek to sdělil Filip Drápal, mluvčí Ropid, který plánuje PID. Naposledy se PID rozšiřovala na Nymbursko.

30.3.2017

Benešov a Pletený Újezd mají nejlepší web

Střední Čechy - Vítězové středočeského kola soutěže Zlatý erb jsou známi. Ocenění za nejlepší webové stránky získal Benešov a Pletený Újezd. Na dalších příčkách se umístily Neratovice, Mutějovice, Kladno a Vrchotovy Janovice.

30.3.2017

Autobusy ze středních Čech do Prahy snáze projedou křižovatkami

Praha - Autobusy přijíždějící ze středních Čech do Prahy budou snáze projíždět křižovatkami. Díky novému systému by se jim v budoucnu měla na semaforech rozsvítit zelená, aby mohly pokračovat v jízdě s co nejmenším zpožděním. Novinářům to ve čtvrtek řekl krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO), podrobnosti k fungování systému ale neuvedl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies