VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

11.2.2017

Muž obžalovaný kvůli bombové výhrůžce v Příbrami dostal podmínku

Příbram - Soud potrestal podmínkou muže obžalovaného kvůli předloňské bombové výhrůžce v centru Příbrami.

10.2.2017

Zavřená interna v Sedlčanech se hejtmanství nelíbí

Praha - Zajistěte péči o pacienty. Tak lze shrnout výzvu, kterou v pátek středočeské hejtmanství adresovalo provozovateli sedlčanské nemocnice. Vedení kraje požaduje obnovení provozu interního oddělení – nebo má společnost VAMED Mediterra začít připravovat nějaké náhradní řešení (nejspíš s posílením ambulantní a následné péče).

10.2.2017

Ve středních Čechách opět mírně ubylo nemocných chřipkou

Praha - Ve středních Čechách v uplynulém týdnu opět mírně ubylo nemocných chřipkou a také lidí s akutním onemocněním dýchacích cest. Nemocných je už méně než 1.700 na 100 tisíc obyvatel, epidemie ale trvá. Počet nemocných překročil epidemický práh na konci ledna.

10.2.2017

Letošní festival Natruc nebude, potvrdil organizátor Aleš Bureš

Jubilejní 20. ročník hudebního festivalu Natruc nebude. Organizátor Aleš Bureš řekl, že věří, že festival bude pokračovat v příštím roce.

10.2.2017

Cyklověž či hudební altán. Projekty roku v Poděbradech

Poděbrady - Lázeňské město v posledních letech výrazně mění svoji tvář. Pokračovat to má i v letošním roce, kdy se chystají další zásadní projekty, které podobu města do značné míry promění.

10.2.2017

Přiteče do středních Čech voda z jihu v trase dálnice?

Střední Čechy – Voda z jihu by mohla pomoci hasit žízeň středních Čech. Naznačuje to odborná studie, kterou si nechalo vypracovat středočeské hejtmanství po zkušenostech z předloňského léta. Extrémní sucho si tehdy nejen vyžádalo omezující nařízení, ale někteří uživatelé studen se přímo ocitli na suchu. Právě to je v oblasti kolem Prahy ještě palčivější problém, než jinde v republice. „Ve středních Čechách je k veřejným vodovodům připojeno 83,7 procenta obyvatel – což je po Plzeňském kraji nejméně v celé ČR," uvedla v pátek Helena Frintová z krajského úřadu.

9.2.2017

Záchranáři dostali nové vozy. Včetně mobilního zázemí

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Brandýs nad Labem, Vlašim a Mladá Boleslav. To jsou výjezdové základny středočeské záchranné služby, kde budou sloužit automobily Škoda Yeti, které záchranáři ve čtvrtek převzali na krajském úřadu. 

9.2.2017

KRÁTCE: Ve středočeských areálech se už nestojí fronty, podmínky dobré

Praha - Ve středočeských lyžařských areálech se už nestojí fronty, podmínky jsou dobré. Na svazích zůstává zhruba metrová vrstva sněhu, v provozu jsou všechny vleky. Mrazivé počasí umožnilo další dosněžování, návštěvnost je vyšší i ve všední dny, shodují se provozovatelé

9.2.2017

Moderní přístroje do Kolínské nemocnice částečně zaplatí kraj

Praha - Téměř patnácti miliony korun přispěje kraj pacientům Oblastní nemocnice v Kolíně na lepší techniku návazné péče. Na projekt zvýšení kvality návazné péče má nemocnice v Kolíně přislíbenou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Příspěvek z kraje musí schválit ještě zastupitelstvo.

9.2.2017

Z kotlíkových dotací už si Středočeši kotel na uhlí nejspíš nepořídí

Střední Čechy - Téměř 52 miliony korun by mohl Středočeský kraj přispět prostřednictvím dotací z EU na zlepšení ovzduší ve středních Čechách. Radní na jednání 9. února 2017 odsouhlasili vyhlášení II. kola krajské výzvy programu s názvem „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2015-2018".

9.2.2017

Ptačí chřipka pronikla na Benešovsko

Blažejovice - Další, v pořadí už pětadvacáté ohnisko s výskytem ptačí chřipky v České republice odhalili veterináři v Blažejovicích na východě Benešovska. „Dostali jsme informaci, že v obci u jednoho chovatele hynou slepice," připomněl Zdeněk Císař, ředitel odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví Krajské veterinární stanice Středočeského kraje.

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2017

Poradce pro návykové nemoci bude hrazen z rozpočtu kraje

Praha - Středočeský kraj přispěje ze svého rozpočtu na činnosti, které nejsou nehrazené z veřejného zdravotnického pojištění. Jde například o zajišťování činnosti poraden pro návykové nemoci v našich oblastních nemocnicích, činnost protialkoholní záchytné stanice v mladoboleslavské nemocnici a zajištění záchytné protialkoholní stanice v kladenské nemocnici. Rovněž chce přispět poskytovatelům lékařské a stomatologické pohotovostní služby.

9.2.2017

Vyroste snad kvůli metru za Prahou nový obří terminál?

Praha - Hotový očistec. Tak se cestování mezi hlavním městem a Jesenicí na Praze-západ může jevit lidem, kteří se potřebují přepravovat ve stejných časech, jako i většina ostatních. Tvoří se kolony, silnice je přecpaná. Byl to i jeden z problémů, na který v rámci akce Deník s vámi – Setkání s hejtmankou před týdnem upozornila jedna z účastnic panelové diskuse. Viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková, která v Jesenici bydlí.

9.2.2017

Ozbrojení muži v kuklách přepadli restauraci

Příbramsko - Policie vyšetřuje loupežné přepadení, které se stalo v úterý v Obořišti u Dobříše na Příbramsku. Do místní restaurace, kde se právě nacházelo několik hostů, vtrhli krátce před osmou hodinou večer dva ozbrojení muži v kuklách. Po obsluze požadovali vydání finanční hotovosti.

8.2.2017

Veterináři v Zárybech u Prahy utratili chov napadený chřipkou

Záryby u Prahy - Veterináři spolu s hasiči ve středu v Zárybech utratili chov slepic, hus, kachen, perliček a krůt, dohromady kolem 160 kusů drůbeže. Chov se nachází na kraji vesnice zhruba 250 metrů od Labe. Práce začaly zhruba v 10.30 a skončily ve 12.00 hodin. Veterináři kolem Záryb vyhlásí tříkilometrové ochranné pásmo a desetikilometrové dozorové pásmo. Ve středu to řekl ředitel středočeské veterinární správy Otto Vraný. Ve středních Čechách jsou tak již čtyři potvrzená ohniska ptačí chřipky.

8.2.2017

Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu stoupla na 4,4 procent

Střední Čechy - Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu stoupla o desetinu procentního bodu na 4,4 procenta. Úřady práce v regionu koncem měsíce evidovaly 39.670 uchazečů o zaměstnání, o 704 více než v prosinci. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Důvodem zvýšení nezaměstnanosti je podle analytiků především útlum sezonních prací ve stavebnictví a zemědělství. V meziročním srovnání se počet nezaměstnaných ve středních Čechách snížil o 9549 lidí, tedy o 1,1 procentního bodu.

7.2.2017

Myslivec: Letošní zima je ke zvěři velmi krutá

Hrubý Jeseník - Už od sedmdesátých let minulého století je členem mysliveckého spolku v Hrubém Jeseníku na Nymbursku. V posledních letech je Miroslav Šifta, předseda místního mysliveckého spolku, i starostou obce, takže si na nudu stěžovat nemůže.

7.2.2017

Spokojený domov: ve svém díky němu žije dvě stě lidí

Mladá Boleslav - Celé dny tráví na cestách, aby umožnili starým, nemocným či hendicapovaným lidem, kteří už se o sebe sami nedovedou postarat, trávit jejich dny v pohodlí vlastních domovů. Ošetřovatelky a ošetřovatelé Spokojeného domova, organizace, která poskytuje terénní sociální služby v třiašedesáti obcích na ploše tří krajů, jsou neustále v pohybu a pro řadu klientů je jejich návštěva oblíbenou částí dne.

7.2.2017

Školní psycholožka: Šikana souvisí s vrozeným odporem k odlišnosti

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Kyberšikana je v poslední době nejčastějším typem šikany. Podle školní psycholožky mladoboleslavské 6. základní školy Heleny Slachové touží být děti pozitivně přijímány nejen tváří v tvář, ale i na sociálních sítích.

7.2.2017

Další ohnisko ptačí chřipky bylo potvrzeno v Zárybech u Prahy

Záryby u Prahy - Veterináři v úterý ve středních Čechách potvrdili další ohnisko ptačí chřipky. Jedná se o chov v Zárybech v okrese Praha-východ. Ve středu budou utraceny slepice, husy, kachny, perličky a krůty, dohromady 160 kusů drůbeže, sdělil v úterý mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal. Ve Středočeském kraji jsou tak už čtyři ohniska nákazy.

7.2.2017

Mrazivé počasí musí přežít v lesích i březí samice

Střední Čechy - Letošní zima je nejchladnější za posledních sedmdesát let. Statistiky potvrzují i myslivci, kteří se shodují, že zvěř kvůli dlouhotrvajícím mrazům a nánosům sněhu trpí nedostatkem potravy. Aby se stavy zvěře v lesích netenčily, musí je myslivci stále krmit.

7.2.2017

Nebezpečná ptačí chřipka se rozšířila i na Mělnicko

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Mezi chovateli drůbeže se šíří strach z nebezpečné ptačí chřipky, která se rozšířila už i na Mělnicko. Nákaze totiž o víkendu podlehl malochov drůbeže v Kostelci nad Labem. Opatrní jsou i chovatelé v sousedních okresech, kde se několik obcí nachází v takzvaném dozorovém pásmu.

7.2.2017

Za výbuch v dobrovickém lihovaru může technik, tvrdí policie

Dobrovice - Výbuch, který zahalil okolí lihovaru a cukrovaru v Dobrovici na Mladoboleslavsku do apokalyptického oranžového mraku, si vyžádal v září roku 2015 zranění čtrnácti zdejších zaměstnanců, dva z nich museli být dokonce transportováni do nemocnice letecky a jeden si následky ponese do smrti.

7.2.2017

Žena vydírá muže jeho intimními snímky

Slaný - Případem sextingu spojeného s vydíráním se nyní zabývají policisté ze Slaného na Kladensku. Dvaatřicetiletý muž jim oznámil, že mu vyhrožuje neznámá žena s tím, že jestli jí nezaplatí peníze, zveřejní jeho intimní fotografie, které jí poslal.

7.2.2017

Mladí lidé se stěhují za prací do větších měst

Sedlčany - Počet obyvatel Sedlčan na Příbramsku neustále klesá. Místostarosta města Miroslav Hölzel řekl, že jde o trvalý vývoj. Zatímco v roce 2000 byly Sedlčany počtem obyvatel 7900 srovnatelné s Dobříší, nyní je mezi těmito městy propastný rozdíl.

7.2.2017

Školačky vyděsil v lesoparku muž, myslely, že je deviant

Slaný - Policisté z obvodního oddělení se zabývali případem, který oznámily školačky druhého stupně 1. Základní školy ve Slaném na Kladensku. Když šly dívky ráno do školy z nedalekého sídliště přes lesopark Háje, tak se před nimi obnažoval neznámý muž nevelké postavy, který jim údajně předváděl svoje mužské přirození.

7.2.2017

Ředitelka školy: Šikana se musí zachytit hned, než začne bujet

Střední Čechy - Až polovina základních i středních školv Česku musela podle statistik v posledních letech řešit šikanu. Stoupá i počet stížností na neřešenou šikanu, asi třetina z nich bývá podle zkušeností České školní inspekce oprávněná. Ředitelé škol se shodují na tom, že se šikanou se setkal každý, kdo někdy působil ve školství.

6.2.2017

Řidič před kontrolou vyhodil z auta dva kilogramy marihuany

Střechov nad Sázavou - Středočeští celníci při své kontrolní činnosti na dálnici D1 nedaleko Střechova nad Sázavou na Benešovsku zajistili ve čtvrtek ráno téměř dva kilogramy marihuany. Drogu hlídka našla v tašce, kterou řidič kontrolovaného vozu ještě před zastavením vyhodil z auta. Muž navíc řídil pod vlivem návykových látek.

6.2.2017

Říčany dostanou od polského Opatówku tři zubry evropské

Říčany u Prahy - Město Říčany dostanou od partnerského města Opatówku v Polsku dvě samice a jednoho samce zubra evropského. Nový domov by zvířata mohla najít v okolí hájenky u Světic, sdělila v pondělí mluvčí radnice Kateřina Lauerová.

6.2.2017

U neratovického kamenného nápisu Miluji zabil vlak muže

Neratovice - Na železniční trati v Neratovicích na Mělnicku došlo v pondělí krátce před desátou hodinou dopolední k tragédii. Mezi železničními přejezdy v ulicích U Závor a Vojtěšská vyhasl život muže, který skončil pod koly rychlíku mířícího z Prahy do Turnova. Potvrdil to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies