VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

29.6.2017

Praha hostí mezinárodní křesťanský festival

Praha - V Praze dnes začíná mezinárodní křesťanský festival Awakening Europe Praha, potrvá do neděle. V holešovické Tipsport Areně vystoupí čeští i zahraniční kazatelé. Program nabídne také multižánrové koncerty, životní svědectví, praktické biblické vyučování, workshopy a doprovodné umělecké aktivity v ulicích hlavního města.

29.6.2017

Žáci budou od září chodit po zrekonstruované lávce

Hořovice  - V 1. základní škole bude pořádně rušno i o letních prázdninách. Po oba dva měsíce se bude v útrobách budovy i kolem ní pracovat. Žáci budou díky tomu chodit od září do tělocvičny po opravené lávce a budou využívat zrekonstruované sociální zařízení.

28.6.2017

KRÁTCE: Na desítce chtějí rozvíjet veřejná prostranství

Praha - Praha 10 schválila Generel veřejných prostranství. Jde se o dokument, který má mapovat využití veřejných míst a nabízet způsoby jak s místy pracovat, aby přispěly ke společenskému vývoji města. 

28.6.2017

U generálního štábu začne výstava k výročí bitvy u Zborova

Praha - Stoleté výročí bitvy u Zborova připomene výstava, která dnes začíná před budovou generálního štábu na Vítězném náměstí v Praze. Ve 14:00 ji zahájí generálporučík František Malenínský. Lidé si budou moci panely s fotografiemi prohlédnout každý den do 4. září.

27.6.2017

Metro slaví výročí, vyjedou historické vozy

Praha – Dávnou podobu souprav metra, jaké už si v provozu pamatují pouze pamětníci – ano, dvě desetiletí už vlastně je pamětnická doba – bude ve čtvrtek možno spatřit na lince C. Dopravní podnik si tak připomene jednu etapu z historie pražské podzemní dráhy – provoz sovětských vlaků Ečs (přičemž toto označení napovídá, že šlo o modifikaci speciálně připravenou pro někdejší Československo).

27.6.2017

Ostatky Horákové jsou 67 let po její popravě stále neznámo kde

Praha - Ani 67 let po justiční vraždě právničky Milady Horákové není zřejmé, jak komunistický režim naložil s jejími ostatky. 

27.6.2017

Lidé si připomenou památku Horákové a dalších obětí komunismu

Praha - Lidé si dnes na několika místech v Praze připomenou památku obětí komunistického režimu, včetně političky Milady Horákové, která byla popravena před 67 lety.

27.6.2017

Zeman se dnes setká s rakouským protějškem Van der Bellenem

Praha - Rakouský prezident Alexander Van der Bellen se dnes na Pražském hradě setká s českým protějškem Milošem Zemanem. Po přijetí s vojenskými poctami na nádvoří Pražského hradu bude následovat soukromé setkání.

26.6.2017

MONIKA KROBOVÁ HÁŠOVÁ: Motivací kolegy je volební kampaň

Praha - Rozhovor s pražskou zastupitelkou a členkou dozorčí rady Pražské energetiky a její reakce na kritiku zastupitele Pirátů Jakuba Michálka.

26.6.2017

JAKUB MICHÁLEK: Hášová uhýbá od podstaty věci

Praha - rozhovor s opozičním zastupitelem a šéfem klubu Pirátů Jakubem Michálkem o politických trafikách a zastupitelce Hášové.

26.6.2017

KRÁTCE: Záchranáři otevřou u hasičů novou výjezdovou základnu

Praha – Novou výjezdovou základnu otevírají v úterý odpoledne pražští záchranáři. Pracoviště v Radotíně je součástí stanice pražských hasičů číslo 8 v ulici V Sudech – přičemž spolupráce záchranářů s hasiči je model, který se osvědčuje, třebaže hasiči jsou složkou ministerstva vnitra a záchranku zřizuje magistrát.

26.6.2017

Nahuštěné centrum, rušné stezky. Kde hrozí cyklistům v Praze největší nebezpečí?

Praha/INFOGRAFIKA/ - V metropoli loni při nehodách nezahynul jediný cyklista, ve středních Čechách jich přišlo o život sedm. I přes přehuštěnou dopravu v samotném centru Prahy, přeplněné stezky podél Vltavy, kde se cyklisté proplétají mezi in-line bruslaři se sluchátky na uších či lidmi venčícími psy na volno, patří ježdění na kole po metropoli k celkem bezpečným aktivitám.

26.6.2017

Pamětníci, politici i další lidé si připomněli oběti komunismu

Praha - Několik desítek lidí dnes přišlo na Ďáblický hřbitov v Praze uctít památku obětí komunistického režimu. Čestné pohřebiště u zdi hřbitova, který letos vláda prohlásila národní kulturní památkou, je osázeno více než stovkou symbolických náhrobků.

26.6.2017

KRÁTCE: Praha otevřela novou medárnu

Praha - Seznámit se s technologií výroby medu je nyní možné v medárně v Práčské ulici v Praze 10. Nově vybudovaná medárna, za kterou Praha zaplatila téměř 2 miliony korun, zpracovává včelí vosk pouze z pražských úlů.

26.6.2017

Lékaři v IKEM transplantovali játra čtyřměsíčnímu kojenci

Praha - Lékaři v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) transplantovali v polovině dubna játra čtyřměsíčnímu kojenci. Čtyřkilogramové dítě bylo nejmladším pacientem v Česku, u kterého takovou operaci provedli.

26.6.2017

Babiš chce v Praze Muchovo muzeum. Není to priorita, oponuje Krnáčová

Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš chce, aby byla v Praze postavena speciální budova pro Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Ta by se měla stát pro českou metropoli tím, čím je Guggenheimovo muzeum pro španělské město Bilbao. Bývalý ministr financí to aspoň prohlásil ve svém úvodním proslovu, který přednesl v pátek na konferenci o urbanistice reSite.

26.6.2017

Tisícovka vědců představí na týdnu astronomie v Praze svůj výzkum

Praha - Více než tisícovka vědců z celé Evropy i mimoevropských zemí představí na astronomické konferenci v Praze poslední výsledky svého výzkumu. Pro veřejnost nabídne Evropský týden astronomie a kosmických věd (EWASS) výstavy a přednášky.

25.6.2017

Legionáři na střelnici v Družci stříleli již po sedmé

Družec /FOTOGALERIE/ - Členové Československé obce legionářské Kladno si přijeli do Družce zastřílet na počest válečné veteránky Vandy Biněvské a zároveň si připomenout 100. výročí bitvy u Zborova. Nad 7. ročníkem střelecké soutěže, která se konala uplynulý pátek, převzala záštitu hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná - Jermanová, což nás velmi potěšilo.

25.6.2017

Slavnosti na Točníku se ponesou v duchu doby císaře Rudolfa II.

Točník /FOTOGALERIE/ – Oživení tajemného Golema,  stvoření umělé bytosti či vystoupení šermířů. To a mnoho dalšího nabídnou tradiční dobové slavnosti na hradě Točník. Letos nesou název Na dvoře císaře Rudolfa II. a konají se o státních svátcích 5. a 6. července vždy od 10 do 18 hodin.

25.6.2017

Na obchodní akademii napětí přetrvává

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Vyhrocenou situaci na Masarykově obchodní akademii (MOA), která vedla studenty ke středečnímu protestnímu pochodu městem, měla uklidnit jednání jeho organizátorů a ředitelky školy Radky Soukupové.

25.6.2017

Filmaři točí v našem regionu scény z války i pohádky

Boleslavsko /FOTOGALERIE/ - Zahraniční i české filmové a televizní produkce mají zažité lokality, ve kterých vždy najdou potřebné kulisy ke svým filmovým scénám. A to bez ohledu na dobu, ve které se děj odehrává. Například bývalé vojenské prostory u Milovic se často objeví ve válečných scénách, nedávno se na tomto místě točila i bitva z dob povstání sedláků. Mělnická nemocnice se zase stala kulisou pro příběh o lásce, který nese název Májová romance doktora Mráze. Boleslavská věznice si zahrála v americkém velkofilmu Mission Impossible: Ghost Protocol, nebo dramatu Lidice.

24.6.2017

Sedlčany si opět připomněly bitvu s Janem Žižkou

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Hlavní program městských slavností Rosa měli obyvatelé Sedlčan po noci z pátku na sobotu za sebou. Místem, kde si především připomínali pověst o poražení vojsk Jana Žižky z Trocnova, bylo náměstí.

24.6.2017

V Kersku vystaví dílo autora obrázků Rychlých šípů

Kersko – Velký návrat Václava Junka, tedy jeho díla, připravili v Lesním ateliéru Kuba v Kersku. Po celé prázdniny tam mohou zájemci navštívit výstavu jeho obrazů a kreseb. Je to ten malíř Junek, na kterého mnozí stále vzpomínají jako na jednoho z výtvarníků Rychlých Šípů.

24.6.2017

Lidé se dočkají nového spoje do Prahy

Do hlavního města bude od prosince jezdit další přímý spoj. Na rozdíl od vlaku Českých drah, kterým lidé cestovali doposud, bude obyvatele Opavska do Prahy dopravovat i o víkendech.

24.6.2017

Úředníci typu Drábové asi budou moci zůstat krajskými zastupiteli

Praha - Vysocí státní úředníci včetně ministerských náměstků asi budou moci do budoucna zůstat řadovými krajskými zastupiteli. Vláda tuto změnu zákona o krajských volbách nejspíš podpoří. Vyplývá to z návrhu stanoviska na vládním webu. Poslanecká novela, na níž se dohodli ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a předseda STAN Petr Gazdík, má normu uvést do souladu se služebním zákonem.

24.6.2017

Lidé se vrací k přírodě, byliny si pěstují pro zdraví i na chuť

Benešovsko /ANKETA/ - Návrat ke kořenům. I tak by se mohl nazvat trend sběru a pěstování bylinek, který se v posledních letech dostává stále více do popředí. I když se odborníci stále přou, zda mají bylinky opravdu velkou léčivou sílu, nebo jde hlavně o placebo efekt, lidé se rádi vydávají do přírody, aby našli léčivé květy a mnohdy si je doma i sami pěstují.

23.6.2017

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

23.6.2017

V Bubenči se začíná opravovat sídlo památníku písemnictví

Praha - V pražské Bubenči dnes začala rekonstrukce budoucího sídla Památníku národního písemnictví (PNP). Asi za 200 milionů korun by se měla opravit Petschkova vila, v níž bude největší české muzeum knižní kultury od roku 2019 sídlit.

23.6.2017

Radnice Prahy 6 souhlasí s vedením Pražského okruhu přes Suchdol

Praha - Praha 6 podporuje vedení severozápadní části nedokončeného Pražského okruhu takzvanou jižní variantou přes Suchdol. Ve čtvrtek v noci o tom rozhodlo zastupitelstvo, informovala v pátek městská část.

23.6.2017

KRÁTCE: Oprava nádraží Bubny se odkládá

Praha /INFOGRAFIKA/ - Jedním milionem korun letos obdaruje Praha 7 obecně prospěšnou společnost Památník Šoa, Peníze budou využité na rozvoj památníku holocaustu, který má vzniknout v bývalém nádraží Praha-Bubny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení