VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

5.4.2017

Prezident Zeman při návštěvě středních Čech oznámí termín voleb

Prezident Miloš Zeman v pátek odpoledne na tiskové konferenci na závěr své návštěvy středních Čech oznámí termín parlamentních voleb. Řekl to dnes na setkání s krajskými zastupiteli na úvod své třídenní návštěvy kraje. Dodal, že chce, aby strany a hnutí, které si plánují billboardy a další formy volební kampaně, věděly, s jakým termínem mohou počítat.

4.4.2017

Pískování, plavání či bruslení: Pražské děti se starají o sportování v centru

Sportovat na Praze 1? Velký problém. Vždyť v této části jsou pouze dvě hřiště a pár klubů. Také proto už přes deset let funguje Nadace Pražské děti. V loňském roce se v rámci ní zúčastnilo sportovních kurzů 4500 dětí a zorganizovalo se 145 akcí. Ty jsou určené pro mateřské a základní školy. Nadace má plány také v následujícím roce. „V něm chceme nabídku pro děti rozšířit a zkvalitnit," říká ředitelka nadace Dana Maršálková.

4.4.2017

Mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň vznikne nová cyklostezka

Čelákovice u Prahy - Mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň u Prahy bude nová asfaltová cyklostezka. Nahradí současnou cyklotrasu, tedy vyznačenou cestu v terénu pomocí cyklistických značek. Investorem stavby je Středočeský kraj, podle mluvčího hejtmanství Pavla Lochaře se náklady na cyklostezku pohybují kolem 7,5 milionu korun.

4.4.2017

Řidiči ve středních Čechách se k protestu připojí jen symbolicky

Střední Čechy - Řidiči linkových autobusů ve středních Čechách ve čtvrtek nebudou stávkovat. Akci dopravních odborů za vyšší mzdy někteří šoféři podpoří jen symbolicky, například jízdou ve vestě nebo letáčkem, vyplývá z informací kraje a dopravců. Problémy se čekaly na Příbramsku a Berounsku, ani tam by ale doprava neměla být přerušena. Společnost Arriva v úterý potvrdila, že bude jezdit bez omezení v Praze i celém Středočeském kraji.

3.4.2017

Středočeský kraj dostal na prevenci kriminality 1,1 milionu korun

Střední Čechy - Středočeský kraj dostal od ministerstva vnitra dotaci 1,135 milionu korun na projekty v oblasti prevence kriminality. Částka, kterou kraj obdržel, je nejvyšší ze všech krajů České republiky. Peníze kraj použije na čtyři projekty, dva z nich jsou zaměřené na zvýšení bezpečnosti středočeských školáků. Uvedl to dnes mluvčí hejtmanství Pavel Lochař v tiskové zprávě.

3.4.2017

Středočeský kraj založil obdobu pražského ROPIDu

Střední Čechy - Spolupráci s pražským Ropidem nově od 1. dubna zajišťuje za střední Čechy společnost Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK).Jejím cílem je vytvoření jednotného integrovaného dopravního systému na území středních Čech a Prahy, ve kterém by cestující mohli jezdit vlaky, autobusy, metrem a dalšími prostředky na jednu jízdenku. Připraví také výběrové řízení na autobusové dopravce. Ty musí krajský úřad vybrat do roku 2019.

3.4.2017

Ve třech dnech se prezident čtyřikrát setká se Středočechy

Praha – Cestovat po Středočeském kraji bude od středy do pátku prezident republiky Miloš Zeman. V rámci pravidelných výjezdů do regionů zavítá hlava státu do vybraných měst i jedné obce, organizací a firem.

AKTUALIZOVÁNO
3.4.2017

Řidiči ve středních Čechách podle kraje nebudou stávkovat

Střední Čechy - Řidiči linkových autobusů ve středních Čechách ve čtvrtek nebudou stávkovat, řekl v pondělí krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO) s odvoláním na poslední jednání s odbory. Je ale možné, že někteří řidiči se k protestu připojí symbolicky.

3.4.2017

Barokní zámek připomíná hrůzy války. Může však hostit zahradní slavnost

Panenské Břežany – Na zahájení sezony přišlo na 120 návštěvníků, v rámci prvního dne běžného provozu jich byly další čtyři desítky. Taková je víkendová bilance nového Památníku národního útlaku a odboje, vstupujícího do své první sezony. Nachází se ve zrekonstruovaném Horním zámku v Panenských Břežanech na Praze-východ. Mimochodem – právě v místech, která za okupace obýval Karl Hermann Frank, který po atentátu na svého „souseda" z Dolního zámku, zastupujícího říšského protektora Reinharda Hendricha, zřejmě právě zde promýšlel odvetu v podobě vypálení Lidic.

2.4.2017

Ve středních Čechách padly dva teplotní rekordy

Střední Čechy - Ve středních Čechách v neděli padly dva teplotní rekordy, v Průhonicích a Příbrami. Nejvyšší teplotu pro dnešní den naměřili meteorologové v Semčicích na Mladoboleslavsku, 22,4 stupně Celsia. „V tomto případě ale teplotní rekord nepadl," řekla v neděli Iveta Kodádková z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMU).

2.4.2017

Ministr kultury uvedl do funkce novou ředitelku Památníku Lidice

Ministr kultury Daniel Herman Památník navštívil v poslední březnový den Lidice, aby zde uvedl do funkce novou ředitelku.

2.4.2017

Beroun investuje do nákupu elektromobilů

Beroun – Představitelé Berouna se rozhodli připojit k výzvě Ministerstva životního prostředí a využít vozidel s alternativním pohonem. Tím přispějí ke snížení emisí z dopravy a hlukové zátěže ve městě.

1.4.2017

Téměř patnáct stovek jedlíků se vydalo na I. Kutnohorský Mini Street Food Festival

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - První Kutnohorský Mini Street Food Festival na terase Vily U Varhanáře odstartoval v sobotu úderem jedenácté hodiny dopolední.

1.4.2017

Tisíce lidí a motorek zaplnily Poděbrady

Poděbrady /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Mezi tisíci účastníků poděbradského aprílového zahájení motorkářské sezony byl i letitý milovník motorek Stanislav Rück z Mělníka, který do Poděbrad dorazil už po sedmé.

1.4.2017

Ceny na pumpách na Benešovsku klesají

Benešovsko – Ceny pohonných hmot na Benešovsku v uplynulém týdnu opět klesly.

1.4.2017

Kolín sevře několik uzavírek najednou

Kolín – Plánovaná rekonstrukce plynovodu v Ovčárecké ulici startuje příští týden. Původně se měla celá uskutečnit už v loňském roce, proběhla ale jen její část. Nemohla se dokončit kvůli tomu, že Ovčáreckou ulicí byla vedená objížďka kvůli uzavírce pro změnu tehdy v Nové Vsi.

1.4.2017

Rybník Jordánek přetvořili z chovného na rekreační

Ratměřice – Rybník Jordánek, o který se staré obec Ratměřice, získal novou tvář i funkci.

AKTUALIZOVÁNO
31.3.2017

Aero Vodochody představilo nový letoun L-159, řeší sériovou výrobu

Odolena Voda (u Prahy) - Aero Vodochody v pátek představilo nový letoun L-159, ve společnosti by mohla být obnovena i jeho sériová výroba. Aero jedná se třemi zájemci včetně Iráku, řekl na tiskové konferenci v Aeru Vodochody premiér Bohuslav Sobotka. Pokud by byl podepsán nový kontrakt, mohla by sériová výroba podle mluvčí Aera Terezy Vrublové být spuštěna za několik měsíců.

31.3.2017

PID se od 1. dubna 2017 rozšíří na Neveklovsko a Sedlčansko

Praha - Pražská integrovaná doprava (PID) se od soboty 1. dubna 2017 rozšíří na Neveklovsko a Sedlčansko. Zavedeno bude devět nových a rozšířen provoz šesti nynějších autobusových linek. V pátek to sdělil Filip Drápal, mluvčí Ropid, který plánuje PID. Naposledy se PID rozšiřovala na Nymbursko.

30.3.2017

Benešov a Pletený Újezd mají nejlepší web

Střední Čechy - Vítězové středočeského kola soutěže Zlatý erb jsou známi. Ocenění za nejlepší webové stránky získal Benešov a Pletený Újezd. Na dalších příčkách se umístily Neratovice, Mutějovice, Kladno a Vrchotovy Janovice.

30.3.2017

Autobusy ze středních Čech do Prahy snáze projedou křižovatkami

Praha - Autobusy přijíždějící ze středních Čech do Prahy budou snáze projíždět křižovatkami. Díky novému systému by se jim v budoucnu měla na semaforech rozsvítit zelená, aby mohly pokračovat v jízdě s co nejmenším zpožděním. Novinářům to ve čtvrtek řekl krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO), podrobnosti k fungování systému ale neuvedl.

30.3.2017

Středočeští radní schválili opravy silnic po zimě za 184 milionu korun

Střední Čechy - Středočeští radní ve čtvrtek schválili opravy silnic po zimě za 184 milionů korun. Půjde o rekonstrukce úseků poškozených ve větším rozsahu, nikoliv o opravy lokálních výtluků. Opravy budou zaplaceny z rozpočtu krajské správy a údržby silnic, řekla dnes novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

AKTUALIZOVÁNO
30.3.2017

Ať autobusy jedou i v den stávky, požaduje kraj

Střední Čechy – Protest neprotest, vozit lidi je třeba. To je stanovisko středočeského hejtmanství, které v souvislosti s připravovanou stávkou řidičů autobusů kvůli platům (ohlášenou na čtvrtek 6. dubna) prezentovala ve čtvrtek hejtmanka Jaroslava pokorná Jermanová (ANO).

30.3.2017

KRIMI MIX: Vyprostit mrtvé dělníky jeli na Benešovsko hasiči z Prahy

Praha – Až na Benešovsko jeli ve čtvrtek zasahovat pražští hasiči. Příslušníci takzvaného USAR odřadu, vycvičeného k zásahům v místě zřícení budov či závalů, byli dopoledne přivoláni do Přestavlk u Čerčan, kde se na stavbě utrhl svah a zemina zasypala dva dělníky. Oba utrpěli zranění, kterým na místě podlehli. Specialistům přivolaným z Prahy tak připadl smutný úkol: stabilizovat svah, aby těla zesnulých bylo možno vyprostit.

29.3.2017

Ve středních Čechách se část řidičů autobusů zapojí do stávky

Střední Čechy - Ve středních Čechách bude 6. dubna část řidičů linkových autobusů stávkovat. K celostátnímu protestu se podle dostupných informací připojí řidiči na Berounsku a Příbramsku, řekl dnes ČTK krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO).

27.3.2017

Kraj si půjčil 5,8 miliardy. Doplatit má 3,7

Praha - Dluhy se mají platit – a Středočeskému kraji se to daří. V pondělí se hejtmanství pochlubilo, že již během povolebního půlroku se novému vedení kraje podařilo splatit část úvěrů přijatých v minulosti. Od října, kdy se vlády ujala současná koalice, zadlužení kraje kleslo o 170 milionů korun. Aktuálně dosahuje 3,7 miliardy korun. V pondělí o tom informoval Pavel Lochař z krajského úřadu.

27.3.2017

SaunaFest představí to nejlepší ze světového saunování

Praha - Pátý ročník mezinárodně uznávaného festivalu zážitkového saunování SaunaFest 2017 se uskuteční v Aquapalace Praha od 30. března do 2. dubna. Do Prahy míří příznivci saunování, saunových ceremoniálů a saunového divadla z více než deseti zemí světa. Bohatý program nabídne za tři dny osm desítek ceremoniálů špičkových saunérů.

26.3.2017

Oceněným středočeským pochoutkám vévodilo pečivo

Praha - Nejen ocenění výrobků, ale také uznání pro práci dělanou s láskou a trpělivostí. Tak v sobotu na výstavišti v Lysé nad Labem přiblížil krajský radní Ivo Šanc (STAN) hodnocení kvalitních dobrot, jimž se Středočeský kraj nerozpakuje propůjčit své jméno – vyhlašování výsledků soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje 2016.

26.3.2017

Tradiční sokolské Šibřinky se konaly v Kácově

Kácov /FOTOGALERIE/ - Tuto sobotu se v kácovské sokolovně konaly tradiční sokolské Šibřinky. A tradice je to opravdu vousatá. Vždyť první Šibřinky se zde konaly již pouhé dva roky po založení místního Sokola, 1.února 1914. Z dochovaných informací se tehdy plesu zúčastnil také říšský poslanec za Klub českých agrárníků Josef Švejk, jenž téhož dne konal zde veřejnou schůzi. Vybráno bylo celkem 328,52 korun a vydání činila 186,30 korun.

AKTUALIZOVÁNO
26.3.2017

Vojenský konvoj dnes opustil ČR. Před kasárnami zasahovala policie

Konvoj americké a britské armády má za sebou přesun přes Českou republiku. Poslední, sedmá část konvoje překročila přechod do Polska v Náchodě po 15:00. Vojáci jeli přes ČR od soboty. Vojenská kolona čítající 125 vozidel a 550 lidí se přes Česko přesouvala z Německa do Polska, kde by vojáci měli působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies