VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

AKTUALIZOVÁNO
6.9.2017

Nález jediného náboje vyhnal ze školy stovky dětí

Praha – Rozruch spojený s evakuací základní školy a jejího nejbližšího okolí zažívali ve středu dopoledne v Mnichovicích na Praze-východ. Po půl desáté byli přivoláni policisté s tím, že se při výkopových pracích v místě přístavby tělocvičny školy našla munice. Deníku to řekl Zdeněk Chalupa z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. Preventivně evakuovány byly podle jeho slov stovky osob – 559 přímo ze školy a osm dalších z okolí. 

6.9.2017

Velké problémy s autobusy na Kladensku. Podařilo se dopravci katastrofu zažehnat

Střední Čechy - Potíže z důvodu nedostatku řidičů ve firmě ČSAD MHD Kladno trvaly od poslední srpnové soboty. Krize autobusového spojení města s metropolí se nyní zdá být zažehnaná. Ukazovala to alespoň včerejší situace na zastávkách. Autobusy nejen na trase mezi Prahou a Kladnem, ale i v dalších oblastech západně od metrpole, jezdily podle jízdních řádů. Kvůli chybějícím šoférům nevyjely pouze tři autobusy městské hromadné dopravy přímo v Kladně (a odpoledne také spoj linky 471 z Mělníka do Brandýsa nad Labem, kde se však jedná o jiného dopravce).

5.9.2017

V Čakovickém parku vyroste další dům, tentokrát to bude Tulipán

Developerská společnost M&K Real Estate ze skupiny Natland Group uvolnila do prodeje další bytový dům v projektu Čakovický park, jehož výstavbu zahájila v roce 2011. V nabídce je 54 bytových jednotek a stejný počet garážových stání.

5.9.2017

Přišlo období radosti, ale i potřebné trpělivosti. Začíná školní rok

Střední Čechy – „Nezapomenutelný zážitek.“ Do dvou slov shrnula hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) své pocity, když se v pondělí vypravila do školy společně s prvňáky ve Velvarech na Kladensku, aby školním nováčkům vyjádřila podporu a předala dárky. „Vidět v dětských očích to očekávání, radost, napětí i nervozitu… Bylo to dojemné,“ shodovaly se její dojmy se zážitky rodičů, kteří ve třídě také nechyběli. Jak těm malým, tak odrostlým popřála hejtmanka pevné nervy, kreativního ducha, množství trpělivosti a radosti z nově nabytých vědomostí a poznatků.

AKTUALIZOVÁNO
4.9.2017

Očekávaný kolaps autobusů ráno nenastal. Problémy přišly odpoledne

Střední Čechy – Až nečekaně hladce jezdily v pondělí ráno autobusy v regionu západně od Prahy. Příjemným překvapením se stalo, že dodržovaly jízdní řády. Přijely všechny – a na čas. Po kolapsu z minulého týdne, kdy kvůli nedostatku řidičů ČSAD MHD Kladno řada spojů vůbec nevyjela, a to od poslední srpnové soboty až do první zářijové neděle, bylo možno očekávat leccos – zvlášť když ani nedělní vývoj nenasvědčoval tomu, že se situace lepší.

3.9.2017

Autobusy jsou nejisté, do Prahy jeďte vlakem, radí kraj Kladeňákům

Praha – Žáci i učitelé se v pondělí musí dostat do škol a lidé musí mít možnost bez problémů dojet do práce nebo třeba k lékaři. To v pátek důrazně vzkázala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) vedení autobusové firmy ČSAD MHD Kladno i její mateřské společnosti Arriva. S tím, že důsledky nedostatku řidičů, který vede k tomu, že některé autobusy nevyjedou, protože k jejich volantu nebylo koho posadit, cestující nesmí pocítit.

2.9.2017

Rybník Homolka připomíná smetiště

Čáslav /FOTOGALERIE/ - „Oblast klidu“ je zárukou ochrany přírody. To říká zákon, ale rozhodně to neplatí u čáslavského rybníku Homolka. Během léta se totiž toto území stává spíše smetištěm.

2.9.2017

Hubená léta městského divadla už skončila

Mladá Boleslav - Za ekonomicky slabými lety spadla opona a Městské divadlo v Mladé Boleslavi čeká štědrá doba. V letošním roce totiž bude hospodařit nečekaně s dalším milionem korun, a tak si může dovolit pořádat festival nebo pozvat k pohostinskému režírování zahraniční hvězdu světového formátu. V létě se navíc zaměstnanci divadla dočkali výrazného navýšení platů.  

2.9.2017

Azylový dům ubytuje sedm lidí. Vždy jen na rok

Benešov /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ – Pouhých sedm lidí pojme nyní budovaný azylový dům v bývalých Táborských kasárnách. Do přestavované budovy štábu se nájemníci přestěhují nejpozději na jaře příštího roku. 

2.9.2017

Majitel domu může zaplatit až dva miliony

Nymburk – Pokuta až dva miliony korun hrozí majitelům činžovního domu s reliéfem Elišky Přemyslovny v nymburské Palackého třídě. Už před několika lety začala z čelní strany opadávat omítka na chodník, takže musel být i na nějakou dobu uzavřený. „Dům, který by mohl být ozdobou města, je dnes spíše jeho ostudou,“ shrnul problém starosta Pavel Fojtík.

2.9.2017

Seniorům pomáhá speciální taxi, jezdí ale jen po Rakovníku

Rakovník - Dopravit se na nákupy nebo k lékaři může být pro starší občany problém. Zvlášť, když sami již řídit auto nemohou a ve svém okolí nemají nikoho, kdo by je odvezl. Tento problém částečně řeší takzvaná senior taxi – zpoplatněná služba určená především starým a invalidním lidem. V Rakovníku začalo speciální městské taxi jezdit od podzimu minulého roku. 

2.9.2017

Bývalé koupaliště nemá na opravu šanci

Sedlčany – Sedmitisícové Sedlčany se nemohou pochlubit jako jiná i méně lidnatá města přírodním koupalištěm, natož krytým bazénem. Původní koupaliště v blízkosti areálu Sedlčanské kotliny bylo v 90. letech na příkaz hygieniků uzavřeno a pronajato za symbolický nájem místní rybářské organizaci. Jiné vhodné místo vedení radnice a zastupitelé na koupání dosud nenašly. Nehledě na to, že na výstavbu v městském rozpočtu nejsou ani peníze. 

1.9.2017

Kruháky se začnou měnit nejspíš na podzim

Kolín /FOTOGALERIE/ – Někdy se tomu říká provozní slepota. Většině Kolíňáků či častých návštěvníků města se na kruhových objezdech v Masarykově ulici nezdá nic divného. „Stojí tam už roky. Prostě kruháky,“ usmíval se řidič Martin Hájek.

1.9.2017

Rybáři mají nový člun, už mohou kontrolovat revír i z vodní plochy

Mělník /FOTOGALERIE/ - Mělničtí rybáři, kteří hospodaří na pěti stech hektarech vodních ploch, půjdou po nočních pytlácích přímo z vodních hladin.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2017

Lidé z Přítočna se dočkají silnice na podzim

Kladensko /FOTOGALERIE/ - V Malém Přítočně u Kladna zavládl středověk. Lidé musí kvůli rozkopané silnici od půlky června přeskakovat výkopy, nemohou auty k domu a nákupy vozí na stavebním kolečku. V obci se zastavil na dlouhé týdny čas a ti, kteří chtěli například opravit přes léto střechu, neměli šanci a ještě musí zaplatit penále za zmařenou zakázku.  

1.9.2017

Sochy před jezuitskou kolejí dostávají nový kabát

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Sousoší světců na terase před bývalou jezuitskou kolejí dostává nový kabát. Jen s malými přestávkami je zde od začátku jara vidět restaurátory, kteří budou postupně opravovat celý soubor třinácti soch z 18. století a to včetně parapetní zdi a dvou kusů váz.

1.9.2017

Most u Venediku si vyžádá rozsáhlejší rekonstrukci

Beroun – Oprava berounského mostu přes pravé rameno Berounky u hotelu Venedik vrcholí. Skončit by měla v první polovině září. Most si nakonec vyžádal zásadnější rekonstrukci, než se původně předpokládalo.

1.9.2017

Beroun zrušil přechody, dopravu řídí semafor

Beroun - V okolí Jungmannovy základní školy a Havlíčkově ulici v Berouně končí stavební úpravy. Cílem akce, jejíž investiční náklady byly zhruba 2,6 milionu korun, je zvýšení bezpečnosti školáků i ostatních chodců.  

31.8.2017

KRÁTCE: Hold republice vzdá kniha. Neprodejná

Praha – Oslavy stého výročí vzniku Československa budou sice aktuální až napřesrok, s jejich plánováním však středočeské hejtmanství začíná už dnes. Chystá se za ně utratit kolem čtyř milionů korun.

31.8.2017

Nemocnice má dluhy, ale ne loňské. Úspěch!

Praha – Žádnou nezaplacenou fakturu s letopočtem 2016 už nemá kladenská nemocnice. Ve čtvrtek to jako úspěch prezentoval náměstek středočeské hejtmanky pro oblast zdravotnictví Martin Kupka (ODS), podle jehož slov úhrada faktur po splatnosti v Kladně byla a stále je velký problém. Na úhradu dluhů kraj podle Kupkových slov poslal kladenské nemocnici 260 milionů korun – a ještě bude potřeba 200milionů.

31.8.2017

Pohotovosti mají mít blíž k nemocnicím

Střední Čechy – Nový model lékařské pohotovosti ve středních Čechách představil ve čtvrtek náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Martin Kupka (ODS). V budoucnu by pohotovosti neměly fungovat na pracovištích záchranné služby, ale tak, aby měly nemocniční zázemí – buď přímo v areálu nemocnic, nebo v jejich těsné blízkosti.

31.8.2017

Středočeši chtějí Praze odlákat část turistů k sobě

Střední Čechy – Co zajímavého se dá vidět i zažít takřka za humny? Pro tyhle informace si obyvatelé i návštěvníci metropole mohou přijít do obnoveného turistického informačního centra Středočeského kraje u křižovatky Husovy ulice s Karlovou na Starém Městě. Ne že by Pražené okolí hlavního města neznali – přece jen lze ale objevit náměty na zajímavé výlety.

30.8.2017

Za vedením kraje přijedou do Prahy stovky starostů

Střední Čechy – Přijedu. Tohle ujištění v uplynulých dnech dorazilo na středočeské hejtmanství z bezmála pěti stovek radnic. Již předem tak bylo zřejmé, že na čtvrtek plánují cestu do Prahy hotové davy představitelů místních samospráv ze všech koutů regionu. Sejdou se Na Příkopě, kde se ve Slovanském domě koná druhé setkání vedení Středočeského kraje se starosty středočeských obcí a měst.

30.8.2017

Integrace Kladenska skřípe. Není dostatek řidičů

Praha - V sobotu 26. srpna proběhlo dlouho očekávané spojení Pražské integrované dopravy se spoji mířícími z Kladenska. Na jednu jízdenku je tak možné cestovat nejen pražskou MHD a vlaky, ale nově všemi autobusovými linkami mezi metropolí a Kladnem, Kladnem a Slaným, celou MHD v Kladně a také dalšími regionálními spoji.

29.8.2017

Inovační centrum chce podpořit firmy atlasem plným informací

Střední Čechy – Více než půl stovky firem nebo vznikajících projektů podpořilo během necelých dvou let svého fungování krajem zřízené Středočeské inovační centrum (SIC). V úterý to připomněla jeho PR manažerka Kristýna Hájková. „Bez inovací se firmy neposunou,“ zdůraznila.

29.8.2017

Rychlého internetu se mají dočkat i odlehlé oblasti. Do pěti let

Střední Čechy – Kvalitní internetové připojení lehce dostupné pro každého, kdo bude mít zájem. A kdekoli. To je vize, která se ve Středočeském kraji má stát realitou. Dosud jsou v regionu „bílá místa“, kde vysokorychlostní internet není k dispozici. V těchto lokalitách se zhruba 56 tisíci obyvatel – například v některých osadách i odlehlejších obcích na Mladoboleslavsku či Kolínsku – se zavedení internetového připojení podle moderních standardů ani neplánovalo. To se má změnit.

29.8.2017

Manželka slavného vědce Otta Wichterleho oslavila sto let

Praha /ROZHOVOR/ - Když stoupám do kopce, zjevuje se přede mnou kousek po kousku kouzelná vilka s velkou zahradou. Zvoním a zakrátko mi otevírá sympatická dáma. „Zrovna dávám květinám vodu. Dostala jsem jich tolik, že mi trvá půl hodiny, než je všechny obejdu,“ usmívá se vdova po světoznámém vynálezci kontaktních čoček Ottu Wichterlovi. Paní Lindě by stovku, kterou oslavila předminulý pátek, nikdo nehádal. Navzdory svému vysokému věku je neuvěřitelně čilá, nebere žádné léky, stará se o zahrádku a sama si i vaří.

28.8.2017

Zapojení Kladenska do systému PID má problémy. Nejely tři linky

Praha - Zapojení Kladenska do systému pražské integrované dopravy má problémy. V pondělí ráno vypadly hned dvě linky, a to proto, že dopravce nezajistil řidiče. Odpoledne pak vypadla i třetí linka. Provoz jedné z linek se ve 12.50 ale podařilo obnovit. 

24.8.2017

V kraji mají vzniknout centra pro seniory a lidi se zdravotním postižením

Střední Čechy - Posez, tedy pomoc seniorů a zdravotně postižením. Tak se jmenuje nový projekt Středočeského kraje, jehož účelem zřízení kontaktních míst, kde by se seniorům a lidem se zdravotním postižením dostávalo pomoci. Záměr projektu schválili středočeští radní, konečné rozhodnutí bude na zastupitelích v září.

23.8.2017

Zdravotní sestry se dočkají navýšení platů o dva tisíce korun

Střední Čechy - Sestry ve Středočeském kraji si polepší o dva tisíce hrubého. Středočeští zastupitelé na včerejším mimořádném zasedání rozhodli o poskytnutí státní dotace na platy sester ve výši téměř 43,5 milionů korun. Bodem jejich jednání bylo zároveň poskytnutí dotace na platy pracovníků v sociálních službách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení