VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

5.2.2017

Dvě obce ve středních Čechách si zvolily nové zastupitelstvo

Praha - Jarpicích na Kladensku a Županovicích na Příbramsku si v sobotu obyvatelé zvolili nové zastupitele. V obou obcích měli lidé na výběr z nezávislých kandidátů. V Županovicích byla volební účast 74,24 procenta, v Jarpicích 47,53 procenta. Vyplývá to z informací na webu volby.cz, kde výsledky voleb zveřejnil Český statistický úřad.

4.2.2017

Kamion u Třebíze přeletěl silnici a skončil v příkopu

Kladensko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dopravní havárie kamionu se stala v sobotu dopoledne na silnici I/7 u obce Třebíz na Kladensku. Náklaďák, který jel ve směru od Loun na Slaný, doslova musel vyletět ze silnice, překonat pás vozovky, rigol v silnici a ještě jeden silniční pás a následně skončil převrácený na boku v chroští vlevo.

3.2.2017

Do čela středočeské SPO usedl exministr školství Chládek

Praha - Bývalý sociálnědemokratický ministr školství Marcel Chládek byl ve čtvrtek zvolen předsedou středočeské organizace Strany práv občanů (SPO). Chládek vedl ministerstvo od ledna 2014 do června 2015, kdy byl z funkce odvolán. SPO prý s Chládkem počítá i v podzimních sněmovních volbách.

3.2.2017

Smogová situace ve středních Čechách byla odvolána

Praha - Meteorologové v pátek odpoledne odvolali smogovou situaci ve středních Čechách vyhlášenou ve čtvrtek ráno kvůli vysoké koncentraci prachových částic. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ). Nejhorší situace je v současnosti na měřicí stanici Rožďalovice-Ruská, která je na čtvrtém nejhorším stupni ze šesti.

AKTUALIZOVÁNO
3.2.2017

Langšádlovou nahradí ve vedení středočeské TOP 09 Jakob

Praha /FOTOGALERIE/ -  Poslankyni Helenu Langšádlovou nahradí ve vedení středočeské TOP 09 krajský zastupitel a starosta Roztok Jan Jakob. Straníci o tom rozhodli na pátečním volebním sněmu. Jakob dostal 58 procent hlasů, sdělil  předseda benešovské místní organizace TOP 09 Pavel Dvořák. Langšádlová vedla středočeskou organizaci od jejího vzniku, téměř osm let. TOP 09 má ve středních Čechách kolem 600 členů a po krajských volbách řešila rozštěpení, jež se zčásti podepsalo na rozhodnutí Langšádlové odejít z jejího čela.

3.2.2017

Ve středních Čechách přetrvávají zhoršené rozptylové podmínky

Středočeský kraj - Ve Středočeském kraji přetrvává smogová situace. Hodinové hodnoty koncentrací polétavého prachu jsou nyní překročeny na čtyřech stanicích. Nejhorší situace je na měřící stanice Kladno-Švermov, kde je naměřena hodnota 125 mikrogramů na metr krychlový. Čtyřiadvacetihodinový limit pro polétavý prach 50 mikrogramů je překročen na třech stanicích a na jedné stanici je přesně na hranici 50 mikrogramů na metr krychlový. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického úřadu.

3.2.2017

Ve Středočeském kraji trápí řidiče hustá mlha a náledí

Středočeský kraj - Dopravu ve středních Čechách v pátek ráno komplikuje hustá mlha, místy s dohledností do padesáti metrů, a náledí. Mlha je hlášena z Pražského okruhu a dálnic D1, D4, D5, D8 a D11 a silnic prvních tříd na Příbramsku, Kolínsku, Kutnohorsku, Nymbursku a v Praze-východ. Náledí pak může řidiče potrápit na Mladoboleslavsku, Nymbursku, Kladensku a Rakovnicku, a to i na hlavních tazích. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

2.2.2017

Středočeské vysoké školy plánují přijmout stovky studentů

Praha - Kladenská Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického (FBMI ČVUT) a Škoda Auto Vysoká škola (ŠAVS) v Mladé Boleslavi plánují v nadcházejícím akademickém roce přijmout stovky studentů. Nabídky bakalářských oborů zůstávají stejné jako dosud, mladoboleslavská vysoká škola nově otevře vlastní MBA program. 

2.2.2017

Středočeské nemocnice budou více nakupovat v e-aukcích

Praha - Středočeské krajské nemocnice budou více nakupovat v elektronických aukcích. Už letos by tímto způsobem měly všechny pořizovat alespoň část zdravotnického materiálu nebo jiného zboží. Každá by tak měla ročně uspořit několik milionů korun, řekl ve čtvrtek novinářům náměstek pro zdravotnictví Martin Kupka (ODS).

2.2.2017

Kraj zažádá o půl miliardovou státní dotaci pro železnice

Střední Čechy - Kraj i letos požádá u Ministerstva dopravy o dotaci, díky níž bude zajištěna regionální železniční doprava. Výše účelové dotace a podmínky vycházejí z uzavřeného Memoranda o zajištění stabilního financování dopravní obslužnosti veřejnou regionální železniční dopravou na roky 2010–2019.

2.2.2017

Na dalších středočeských silnicích bude tichý asfalt

Střední Čechy - Silnice na Kladensku, Kolínsku i Příbramsku budou opravovány pomocí nových technologií, například užitím tichých asfaltů snižujících hluk aut. Celkové náklady na opravy devíti navržených úseků silnic II. a III. třídy mají činit 242.8 milionu korun. Kraj zaplatí jen zlomek, větší část peněz půjde od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

2.2.2017

Mladého muže měla v noci v centru Benešova přepadnout skupina útočníků

Benešov - Přibližně sedmičlenná skupina neznámých mladíků ve věku od 17 do 20 let měla poslední lednovou sobotu mezi půl druhou a půl čtvrtou ráno na Masarykově náměstí v Benešově přepadnout svého vrstevníka.

2.2.2017

Setkání s hejtmankou: Kraj dohání integrovanou dopravu

Střední Čechy /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Bylo by dobře, kdyby se věci, o kterých se mluví od pádu minulého režimu, začaly řešit, což je i úkol pro reprezentace Středočeského kraje a Prahy. Takovou myšlenku si odnášeli účastníci z akce nazvané Setkání s hejtmanem.

1.2.2017

Středočeské policii chybí přes 200 policistů, sbor se omlazuje

Praha - Středočeské policii chybí přes 200 policistů, sbor se omlazuje. Obtížné je nahradit odborníky, kteří odcházejí na útvary s celorepublikovou působností. Nejvíce policistů chybí na Kladensku, Mladoboleslavsku a v okolí Prahy. Novinářům to na středeční tiskové konferenci řekl ředitel středočeské policie Václav Kučera.

1.2.2017

Ve středních Čechách sněží, problémy jsou i na železnici

Střední Čechy - Na většině území Středočeského kraje sněží. Sníh nebo sněhové přeháňky jsou hlášeny z dálnic D8, D11 i D4, z Pražského okruhu, Mělnicka, Kladenska, Rakovnicka, Mladoboleslavska, Nymburska, Benešovska, Berounska, Příbramska, Prahy-východ a Prahy-západ. Na D4 leží nová neošetřená vrstva sněhu. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

1.2.2017

Kutná Hora přilákala v roce 2016 stovky tisíc turistů

Kutná Hora - Kutná Hora byla v roce 2016 opravdu oblíbeným cílem turistů. Jen chrám sv. Barbory zaznamenal dosud nejvyšší návštěvnost. Prohlédlo si jej více než 312 tisíc turistů. „To je o více než 30 tisíc návštěvníků než v roce 2015," podotkla Julie Němcová z infocentra u chrámu svaté Barbory.

1.2.2017

Deník s vámi aneb Setkání s hejtmankou

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová se ve středu 1. února setkala se zástupci podnikatelů, starostů a dalších významných hostů ze Středočeského kraje. Regionální Deník organizuje v celé republice podobná setkání, na kterých se diskutují nejpalčivější oblasti života občanů v daném regionu.

1.2.2017

Jívy a olše od Mezenského potoka skončí jako biomasa v kotli

Mezno - Zhruba kilometr bezprostředního okolí Mezenského potoku přijde o své stromy a křoviny. I když by se to na první pohled nemuselo zdát, půjde o krok k lepšímu, který dokonce obci Mezno na Benešovsku pomůže.

1.2.2017

Rušení nočního klidu: lidé v Příbrami musí akce nahlásit do konce února

Příbram - Obyvatelé Příbrami si musí akce či oslavy po desáté večerní dobře naplánovat. Všechna setkání, které naruší noční klid, musí vedení města zahrnout do svých obecních vyhlášek. Pokud se tak nestane, musí si dát pořadatelé pozor, aby klid nerušili. Příbramští mají čas k nahlášení akce do konce února.

31.1.2017

Opravený zimní stadion v Benešově přiláká i rakouské hokejisty

Benešov /FOTOGALERIE/ - První sportovci by se v nově rekonstruované hotelové části benešovského zimního stadionu mohli ubytovat už na jaře. Městská sportovní zařízení Benešov (MSZ) díky tomu budou moci nabídnout zázemí sportovcům z celého kraji i ze zahraničí. Potvrdil to ředitel MSZ Petr Kotouč.

31.1.2017

Zastupitelé souhlasili. Vlašský dvůr projde obnovou za 120 milionů korun

Kutná Hora - Vlašský dvůr v Kutné Hoře čeká rozsáhlá rekonstrukce za 120 milionů korun. Z toho zhruba 89 milionů korun má pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a téměř 31 milionů korun zaplatí město. Přijetí dotace v úterý schválili městští zastupitelé.

31.1.2017

Hrobníci: Velký mráz nám komplikuje práci

Berounsko - Silné mrazy trvají už několik týdnů a komplikují práci nejen stavebním firmám, ale i hrobníkům. Vykopat hrob v těchto mrazivých dnech totiž není vůbec jednoduché ani pro zkušeného a zdatného hrobníka.

31.1.2017

Pozor na podvodníka: falešný plynař okradl seniorku v Sedlčanech

Sedlčany - V pondělí krátce po desáté hodině dopoledne zazvonil u jednoho bytu v ulici U Kulturního domu v Sedlčanech na Příbramsku neznámý muž. „Představil se jako pracovník plynařské společnosti s tím, že jde zkontrolovat plynoměr a chtěl po seniorce její občanský průkaz. Sám se nijak neprokázal," informovala policie.

31.1.2017

Nemocnici v Kladně povede Petr Polouček, nahradí Lemona

Praha -  Oblastní nemocnici v Kladně čeká výměna ředitelů. Současného ředitele Vladimíra Lemona, který nemocnici vedl téměř pět let, nahradí současný zástupce ředitele příbramské nemocnice Petr Polouček. Jeho úkolem bude snížit ztrátu nemocnice a zvýšit kvalitu zdravotní péče.

31.1.2017

Středočeští radní vyplatí dotace na sociální věci s dvouměsíčním předstihem

Střední Čechy - Středočeští zastupitelé rozdělí mezi poskytovatele sociálních služeb 973 milionů korun. Je to asi o šedesát milionů více než loni. „60 procent z částky dostanou poskytovatelé do poloviny února, zbytek obdrží do konce června," uvedla na úterním mimořádném jednání radní pro oblast sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO 2011). Peníze obdržel kraj jako dotaci ze státního rozpočtu.

31.1.2017

Vlna chřipek se valí krajem, pacienty trápí i zápaly plic

Střední Čechy - Vlna chřipek a dalších zimních nemocí dýchacích cest se stále valí krajem. Ve středních Čechách zaznamenali hygienici v minulém týdnu další nárůst počtu nemocných. Nemocnice a domovy seniorů zakazují návštěvy, aby u nich hosté nešířili nákazu.

31.1.2017

Prvňáčci ze Základní školy Mnichovická v Kolíně dostali svá první vysvědčení

Kolín /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Své první oficiální školní vysvědčení dostaly v úterý nejmladší děti ze Základní školy Mnichovická v Kolíně. Na velké většině lejster byly samé jedničky. Rozdávání vysvědčení ovšem nebylo tak jednoduché. Prvňáčci narazili na zamčené dveře u třídy.

31.1.2017

Vysvědčení? Hlavně zachovat chladnou hlavu a s dítětem hledat řešení

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Děti ze základních i středních škol si v úterý odnáší domů pololetní vysvědčení. Bezesporu je mnoho těch, kteří se výsledkem práce mohou pochlubit, ale i těch, kteří přípravu podcenili, což se odrazilo na známkách. Renata Nekolová z Linky důvěry Mladá Boleslav v rozhovoru poradila, jak by se obě strany měly k případnému neúspěchu postavit.

31.1.2017

Školní výsledky svých dětí by rodiče měli sledovat průběžně celý rok

Rakovnicko /ROZHOVOR/ - Rozdávání pololetních vysvědčení je tady. Pro některé děti a jejich rodiče se může jednat o nelehké, někdy až stresové období. Radu, jak tento den přečkat v co největším klidu, přiblížila psycholožka a ředitelka Centra psychologicko - sociálního poradenství Středočeského kraje v Rakovníku Marcelu Škábovou a její zástupce David Prokop.

31.1.2017

Vysvědčení si vyzvednou tisíce žáků. Na prázdniny si ale ještě počkají

Berounsko - Tisíce dětí v České republice si v úterý 31. ledna domů odnesou pololetní vysvědčení. Do školy ale ještě musí až do čtvrtka 2. února, protože pololetní prázdniny jsou jednodenní a připadají na pátek 3. února. Například na Berounsku žádná ze škol nevyužije ředitelské volno, aby propojila prázdniny s předchozími dny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies