VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

AKTUALIZOVÁNO
včera 17:26

Středočeské obce obdrží nejvíce z krajského fondu infrastruktury

Střední Čechy - Nejvíce krajských peněz středočeským obcím rozdělí fond infrastruktury, je v něm připraveno 160 milionů korun. Celkem je pro obce v sedmi fondech k dispozici 410 milionů korun. Podmínky pro přidělení peněz kraj zveřejní, až je v březnu schválí zastupitelstvo. Rozhodnutí o schválení dotace se obce dozví podle předpokladů v červnu. Na úterním setkání středočeských starostů v pražském Kongresovém centru to řekl krajský radní pro regionální rozvoj Věslav Michalik (STAN).

včera 15:08

Středočeské obce by měly být připraveny na masivní výpadek elektrického proudu

Praha - Středočeské obce by měly být připraveny na možný masivní výpadek elektrického proudu. Vedení kraje počítá s vytvořením akčního plánu pro hrozbu blackoutu, na jeho přípravě se bude podílet krajská zastupitelka za STAN a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Na úterním setkání vedení kraje se starosty v Praze to řekl hejtmančin náměstek pro bezpečnost Vít Rakušan (STAN).

včera 12:30

Povodí Vltavy je na příliv vody připraveno, nemusí odpouštět

Praha - Povodí Vltavy je na očekávaný příliv velkého množství vody v souvislosti s táním sněhu a deštěm připraveno. Podle mluvčího Povodí Vltavy Hugo Roldána není potřeba hladiny mimořádně snižovat. Počasí zatím ve Středočeském kraji komplikace nezpůsobuje, hladiny řek se nezvyšují.

včera 10:08

Na setkání s vedením kraje přijelo 500 středočeských starostů

Praha - Přes 500 středočeských starostů v úterý přijelo do Kongresového centra Praha na setkání svolané Středočeským krajem. Tématem jsou zejména možnosti čerpání dotací. Pozvaných bylo 1145 středočeských starostů a primátorů, před zahájením jednání kolem 09.30 bylo podle pořadatelů v sále přítomno 511 lidí. Další zástupci obcí ale ještě přicházejí.

20.2.2017

Ve středních Čechách skončila chřipková epidemie

Střední Čechy - Ve středních Čechách skončila epidemie chřipky a akutních onemocnění dýchacích cest. Nemocnost v uplynulém týdnu klesla ke 1300 onemocnění na 100 tisíc obyvatel, řekla v pondělí vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová. Počet nemocných překročil epidemický práh na konci ledna.

20.2.2017

Amazon chce v Česku zaměstnat ještě tisíc lidí

Dobrovíz u Prahy - Americký internetový prodejce Amazon letos nabere v Dobrovízi u Prahy a v pražské korporátní kanceláři 1 000 stálých zaměstnanců. Nyní v tuzemsku zaměstnává přes 3 000 lidí. V Evropě společnost plánuje vytvořit celkem 15 000 pracovních míst, během jednoho roku tak Amazon přijme rekordní počet zaměstnanců.

20.2.2017

Ředitelkou středočeského krajského úřadu bude Kateřina Černá

Praha - Novou ředitelkou středočeského krajského úřadu bude od 1. března Kateřina Černá, dosavadní tajemnice městské části Praha 13. V pondělí to sdělil mluvčí kraje Pavel Lochař. Černá nahradí Roberta Georgieva, který nedlouho po nástupu současné koalice ANO, STAN, ODS a tří nezařazených zastupitelů rezignoval na funkci.

20.2.2017

Na setkání starostů má být řeč o spolupráci - a hlavně o penězích

Střední Čechy - Značný zájem provází již s předstihem historicky první setkání starostů obcí a měst s vedením Středočeského kraje, které hejtmanství pořádá v úterý v Kongresovém centru Praha. Vyplývá to ze slov mluvčího krajského úřadu Pavla Lochaře. „Účast zatím potvrdilo přes šest set z celkem z 1145 starostů," připomněl v pondělí. „Pozvánku na tuto mimořádnou akci dostali všichni primátoři, starostky a starostové," poznamenal.

20.2.2017

Soud zrušil ochranné hlukové pásmo kolem letiště Vodochody

Praha - Ochranné hlukové pásmo, které kolem letiště ve Vodochodech loni v listopadu vyhlásil Úřad civilního letectví, soud minulý týden zrušil. Píšou to v pondělí Hospodářské noviny s tím, že to komplikuje plány skupiny Penta na rozšíření letiště. Na Městský soud v Praze se obrátili starostové okolních obcí, kteří proti plánovanému rozšíření provozu na letišti dlouhodobě bojují. „Je to vrácení se o čtyři roky zpět," řekl listu právník leteckého úřadu Jindřich Kalíšek.

20.2.2017

Mzdy šoférů autobusů se liší, více pobírají řidiči MHD

Ve mzdách šoférů autobusů v tuzemsku existují velké rozdíly. Vyšší platy než šoféři linkových autobusů, kteří jsou se svým finančním ohodnocením nespokojeni a připravují protesty, mají řidiči městské hromadné dopravy i řidiči autobusů na komerčních linkách. Velké rozdíly jsou ale také v jednotlivých krajích. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

19.2.2017

Středočeská lyžařská střediska hlásí úbytek návštěvnosti

Střední Čechy - Středočeská lyžařská střediska hlásí úbytek návštěvnosti, podle provozovatelů jde ale o běžný jev. Podmínky zůstávají stále ideální, areály plánují sezonu ukončit na konci března. V sobotu přišlo lyžovat kvůli počasí méně lyžařů než v neděli. Vyplývá to z ankety mezi provozovateli skiareálů.

19.2.2017

Zachraňovaného jezdce z Dakaru pozvu na návštěvu, plánuje Lukáš Kvapil

Praha /FOTOGALERIE/ - Patřil k nepřehlédnutelným atraktivitám veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který se do neděle konal na Výstavišti v pražských Holešovicích. Lukáš Kvapil se sice cestovnímu ruchu nevěnuje – přesto by ale mohl vyprávět o různých koutech světa. Jako profesionální voják byl na misích v Iráku i v Afghánistánu – především se ale proslavil jako členu Dukly Praha: motocyklový závodník a účastník závodu Rallye Dakar. Sedmatřicetiletý příslušník vojenské policie sice nedojel a putoval do nemocnice – ovšem vrátil se jako hrdina. Už ve druhé etapě – v té, v níž se o sto kilometrů dál vyboural sám – pomohl zachránit život soupeři z Itálie. Už proto se s ním chtěl kdekdo setkat, pozdravit, pogratulovat – a také se poptat: jak to vlastně bylo.

19.2.2017

Středočeši nechtějí jen vábit k návštěvě turisty jezdící do Prahy

Praha - Cílem Středočeského kraje už není jen lákat návštěvníky Prahy také k výjezdu do středních Čech, které jsou atraktivní svými památkami, ale i přírodními krásami – a také mohou nabídnout spoustu příležitostí k aktivnímu trávení volného času. Právě o tomhle hovoří střídající se reprezentace na hejtmanství snad již deset let. Nynější tým chce jít dál: návštěvníky chce zvát k pobytu v atraktivních středních Čechách, odkud je to blízko k návštěvě krásné, avšak poněkud drané Prahy. Deníku to řekl Vít Rakušan (STAN), náměstek hejtmanky pro oblast bezpečnosti a cestovního ruchu.

18.2.2017

Z TPCA vyjelo auto s pořadovým číslem 3 000 000

Kolín – Černá metalíza a pořadové číslo rovné tři miliony. Takové skóre má na svém kontě Toyota Aygo, která sjela z výrobní linky největšího zaměstnavatele v regionu – automobilky TPCA.

18.2.2017

Malá kina bojují o přežití

Řada malých kin ve středních Čechách zanikla, pod střechou i pod širým nebem. K jejich záhubě přispěla multikina, jimž nedokázala konkurovat, drahý provoz, vysoké náklady na digitalizaci i malý zájem diváků.

18.2.2017

Dalších oprav fasády se radnice dočká i letos

Rakovník – Opravy historické budovy radnice, významné dominanty Husova náměstí, budou pokračovat i v letošním roce.

17.2.2017

Ve Středočeském kraji byla odvolána smogová situace

Praha/FOTOGALERIE/ - Ve Středočeském kraji byla v pátek večer odvolána smogová situace, která platila od středy. Aktuální hodnoty koncentrací prachu v ovzduší se pohybují hluboko pod limitem, jen na jedné stanici je limit 50 mikrogramů na metr krychlový překročen o 19 mikrogramů na metr krychlový. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

17.2.2017

Lidé se z Malína od března pěšky nedostanou

Velmi emotivní debata se odehrála ve středu 15. února v malínské sokolovně. Za necelých čtrnáct dní, přesně 1. března, totiž dojde k uzavření nadjezdu.

AKTUALIZOVÁNO
17.2.2017

Na opravy silnic nižších tříd vynaloží stát dvakrát více peněz

Rakovník - Stát by mohl dát na opravy silnic druhých a třetích tříd až čtyři miliardy korun, oznámil dnes ministr financí Andrej Babiš (ANO). Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) původně avizoval, že stát dá letos krajům na opravy silnic nižších tříd dvě miliardy.

17.2.2017

Polovina odchycených psů skončila v útulku

Kladno - Od počátku nového roku museli městští strážníci Kladno odchytit již patnáct volně pobíhajících psů, z toho osm je již zpět u svých majitelů, zbylých sedm pak skončilo v útulku Bouchalka.

17.2.2017

Ve Středočeském kraji se místy tvoří ledovka

Střední Čechy -  Na několika místech ve Středočeském kraji varují v pátek ráno meteorologové a silničáři před ledovkou. Řidiči by měli být opatrní na dálnici D4, na Mladoboleslavsku, Příbramsku, Mělnicku a v okrese Praha-východ. Sjízdných pouze se zvýšenou opatrností je řada silnic nižších tříd na Kladensku, Mělnicku, Mladoboleslavsku, Rakovnicku a v okrese Praha-východ. Vyplývá to z údajů Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

16.2.2017

Středočeský kraj za loňské peníze opraví silnice a posílí fondy

Střední Čechy/FOTOGALERIE/ - Středočeský kraj použije část zůstatku loňského hospodaření na opravy silnic po zimě a část ponechá v krajských fondech a rezervě, z níž bude pokryta případná letošní ztráta oblastních nemocnic. Celkem bude na tyto účely rozděleno přes 640 milionů korun. Rozhodli o tom ve čtvrtek krajští radní, sdělil médiím mluvčí hejtmanství Pavel Lochař.

16.2.2017

Středočeské skiareály mají dobrou návštěvnost. Díky jarním prázdninám

Praha - Lyžařské areály ve středních Čechách hlásí ideální podmínky pro lyžování. Podle provozovatelů se mírné oteplení ještě neprojevilo a sníh neubývá. Skiareálům se díky jarním prázdninám zvedla návštěvnost ve všední dny. Například na Monínci jsou počty lyžařů srovnatelné s víkendy.

AKTUALIZOVÁNO
15.2.2017

Letošní zima bude drahá, vědí silničáři už nyní

Praha - Mimořádnou záplatou na přetížené středočeské sinice, které letošní zima zle poničila, se stane 120 milionů korun. Je to částka, jež doplní půl druhé miliardy, což je suma předem vyčleněná na údržbu 8355 kilometrů komunikaci II. a III. třídy. Vedle běžných oprav však zahrnuje i rozsáhlejší akce včetně oprav mostů.

15.2.2017

Lákadlem středních Čech se stane hrdina z Dakaru

Střední Čechy - Nepřehlédnutelná má být účast Středočeského kraje na veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který se od čtvrtka do neděle koná v Průmyslovém paláci na Výstavišti. Ohniskem všeho dění má být výstavní stánek číslo 220, jímž Středočeský kraj prezentuje svoji nabídku – a kde má být nebývale rušno především v pátek a v sobotu.

14.2.2017

Poslechnout si vizi hejtmanky přijedou do Prahy stovky starostů

Střední Čechy – S obrovským ohlasem setkaly přípravy historicky prvního setkání setkání starostů Středočeského kraje, jichž se příští týden v úterý sjedou stovky do Kongresového centra Praha.

14.2.2017

Herec Martin Havelka u soudu, zranil tři lidi

Beroun – Okresní soud v Berouně pokračoval v úterý v projednávání dopravní nehody, která se stala při natáčení Hřebejkova televizního filmu Pět mrtvých psů v obci Vinařice na Berounsku.

13.2.2017

Fungování sportovních center se změní, rušení však kraj nechystá

Praha - Bezmála pět milionů korun na fungování během prvních tří měsíců roku je schváleno – a pak se pravidla financování změní. Tak zní aktuální rozhodnutí středočeských radních týkající se peněz pro 18 sportovních center mládeže zřizovaných při středních školách. Krajská rada prozatím schválila zálohu na pokrytí provozních nákladů během čtvrtního čtvrtletí – a to ve stejné výši jako sportovní centra dostávala loni: odsouhlasená částka ve výši 4,7 milionu korun představuje tři dvanáctiny finanční podpory přidělené na rok 2016.

13.2.2017

Hlavní trasa do centra Kutné Hory se bude opravovat. Podepsala se na ní zima

Kutná Hora - Město Kutná Hora letos nechá opravit Českou ulici, která je jednou z hlavních tras vedoucích do centra města. Původně se uvažovalo o tom, že by rekonstrukce mohla být až v příštím roce, na stavu vozovky se ale nepříznivě podepsala letošní tuhá zima. Práce si vyžádají šest až osm milionů korun a uskuteční se v druhé polovině letošního roku, řekl starosta Martin Starý (Kutnohorská změna).

13.2.2017

Město Slaný vybuduje lidem sociální bydlení

Město Slaný postaví devět sociálních bytů za více než 11 milionů korun. Například v Kladně takové bydlení zatím nemají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies