VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Novinky ze zoo

Zoologická zahrada sídlí v pražské Troji už více než 80 let

Nové míče rozdováděly celou gepardí rodinu

Praha /FOTOGALERIE/ - Beatrice, Bella, Benji a Becky jsou populární gepardí čtyřčata, která se narodila 21. listopadu 2014. Dnes, kdy je jim devatenáct měsíců, jsou již gepardí samičky stejně velké jako jejich matka Savannah. Prodloužená šedá srst na krku a zádech, která je pro mláďata gepardů typická, už jim téměř vymizela, jenom její zbytky ještě odlišují koťata od matky. Gepardí sestry jsou však stále velmi hravé, a proto jim velikou radost udělaly nové basketbalové míče.

Převoz dvou žiraf z pražské zoo do Turecka posunula vedra

Praha - Z pražské zoologické zahrady měli být v tomto týdnu převezeni dva žirafí samci do Turecka. Kvůli vedrům se ale transport přeložil na září, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal. Podle ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka by mohl nastat problém při čekání na některých hranicích, obecně je podle něj prioritou zajištění ochlazování zvířat.

Pražská zoo získala nejvzácnější druh pekari - pekari Wagnerova

Praha - Pražská zoologická zahrada získala dva samce a dvě samice pekari Wagnerova, což je nejvzácnější ze všech druhů pekariů. V roce 1930 byl popsán jako vymizelé, prehistorické zvíře. V roce 1971 byl objeven v paraguayské části oblasti Grand Chaco, ale jeho počty v přírodě se odhadují na pouhých 2000 až 3000 jedinců. Návštěvníci Zoo Praha ho budou moci vidět ve výběhu od pondělka, sdělila mluvčí zahrady Jana Myslivečková.

Cenu Ď získala společnost REMA za společný projekt se Zoo Praha

Praha /GALERIE/ - Na Nové scéně Národního divadla v pátek proběhl 16. ročník předávání Cen Ď, českých cen určených mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. Cenu Ď pro mecenáše českých zoologických zahrad převzal generální ředitel společnosti REMA Systém David Vandrovec za projekt „Přineste starý mobil – podpořte strážce pralesa", který je realizován ve spolupráci se Zoo Praha.

Pražská ZOO v Troji chce získat ďábly medvědovité

Praha - Zoologická zahrada v Troji dostane letos od města 1,5 milionu korun na výstavbu areálu pro chov ďábla medvědovitého. Vyplývá to z materiálu, který mají v pondělí projednat pražští radní. Celkové náklady na výstavbu by pak měly dosáhnout 35 milionů korun. Ďábel medvědovitý je největší žijící vačnatec Tasmánie a patří mezi ohrožené druhy. Zahrada v Troji je příspěvkovou organizací hlavního města.

Rozloučení s hrabáčem Kitem v pražské zoo

Praha - O víkendu návštěvníci pražské zoo uvidí naposledy hrabáče Kita s matkou Kvídou společně v jejich expozici. Kita čeká brzký odchod do nového domova v Dánsku. Rozloučení s prvním odchovaným potomkem Kvídy proběhne v sobotu 25. června.

Gorilí sameček dostal jméno Ajabu, matka Shinda oslavila 25 let

Praha /GALERIE/ - Gorilí sameček, který se koncem dubna nečekaně narodil v pražské zoo, se jmenuje Ajabu. Ve svahilštině to znamená zázrak. V neděli ho slavnostně pokřtila zpěvačka Lucie Bílá a několik dalších hostů. Součástí akce, které přihlížely desítky lidí, byla i oslava 25. narozenin jeho matky, samice Shindy.

Křtiny gorilího Mláděte

Praha - V neděli 19. června ve 14 hodin zve všechny návštěvníky zoologická zahrada v Troji na křtiny malého gorilího samečka, který se narodil samici Shindě 23. dubna letošního roku. Mládě pokřtí Lucie Bílá spolu se Štěpánem Košíkem, předsedou představenstva MAFRA, a.s. Součástí křtu bude také oslava 25. narozenin Shindy. Program doprovodí hudební vystoupení afrických bubeníků a tanečníků skupiny Njachas African.

Křtiny prvního stoprocentně pražského slůněte

Praha - V sobotu 11. června zve pražská zoo na křtiny prvního „stoprocentně" pražského slůněte, které se narodilo samici Janitě 5. dubna letošního roku. Křtiny se uskuteční v Údolí slonů od 10.30 hodin za účasti ředitele zoo Miroslava Bobka a významných hostů: ministra zahraničí Srílanské demokratické socialistické republiky, Jeho Excelence Mangaly Samaraweery, ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka, náměstka ministra zahraničních věcí ČR Miloslava Staška, primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové, náměstka primátorky hl. m. Prahy Petra Dolínka a dalších.

Gorilí mládě z pražské zoo je kluk

Praha - Gorilí mládě, které se koncem dubna nečekaně narodilo v pražské zoo, je sameček. Na svém twitterovém účtu o tom dnes informoval ředitel zahrady Miroslav Bobek. Od pondělí může veřejnost zasílat návrhy na pojmenování gorilího kluka. Křtiny se uskuteční v neděli 19. června.

Vzácná mláďata nejkrásnějších strak jsou již k vidění

Praha /GALERIE/ - V březnu se chovatelům v pražské zoo podařilo rozmnožit krasky krátkoocasé jávské, které patří mezi nejohroženější ptáky světa. V přírodě jich žije pouze 100 až 250. Z 29 ptáků chovaných v lidské péči na Jávě jich bylo v roce 2015 převezeno 12 do Evropy.

Oslava padesátého výročí příchodu slonice Gulab

Praha - V sobotu 4. června oslavíme příchod jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších zvířat naší zoo - slonice Gulab, která do Zoo Praha dorazila z Bombeje  dne 5. června 1966.

V Praze má vzniknout další parkoviště pro zoologickou zahradu

Praha - V Praze má vzniknout další parkoviště sloužící zoologické zahradě. Na facebooku to sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek. Parkoviště bude u tunelu Blanka a se zoo ho spojí linka městské hromadné dopravy. Také se rozšíří jižní parkoviště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies