VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Novinky ze zoo

Zoologická zahrada sídlí v pražské Troji už více než 80 let

Pražská zoo má další přírůstek. Mládě guerézy pláštíkové

Guerézy pláštíkové jsou elegantní, černě zbarvení primáti z Afriky, kteří se honosí pláštěnkou z dlouhých bílých chlupů. Mláďata se rodí čistě bílá a mají krátkou kudrnatou srst, která připomíná beránčí. Takové je i mládě samice Lucie, které se narodilo v sobotu 13. srpna.

Po třiceti letech se do pražské zoo vrátili damani stepní

Návštěvníci Zoo Praha mohou nově v expozici umístěné v pavilónu Afrika zblízka obdivovat trojici damanů stepních, které zoologická zahrada získala z německého Bernburgu. Jedná se o druh, který je v evropských chovech relativně řídce zastoupen - v současnosti ho chová jen patnáct zoologických zahrad. Zajímavostí tohoto druhu je, že byť se jedná o zvíře menšího vzrůstu s váhou od 1,3 do 4, 5 kg, je nejbližším příbuzným největších suchozemských savců - slonů.

Pražská Zoo oslaví v pátek hned dva mezinárodní dny. Slonů a lvů

Zoo Praha láká návštěvníky na dvojité oslavy, které se uskuteční v pátek.  V Údolí slonů na ně čeká zajímavý program v rámci Mezinárodního dne slonů, kterého se poprvé zúčastní i benjamínek sloního stáda - čtyřměsíční Maxmilián. Stranou nezůstane ani král zvířat, v Pavilónu šelem a plazů zoo oslaví také Mezinárodní den lvů.

V pražské zoo se v noci narodila žirafí samička, měří asi 180 cm

Praha - V pražské zoo se v noci na dnešek narodila žirafí samička. Měří asi 180 centimetrů. Porodila ji bezmála jednadvacetiletá žirafa Rothschildova Eliška, pro kterou je to osmé mládě. Otcem je samec Johan. V pátek o novém přírůstku informovala mluvčí zoologické zahrady Jana Myslivečková.

Za zázračným gekonem se můžete vydat do pražské zoo

Praha - V letošním roce se v Zoo Praha narodilo a vylíhlo již devět set mláďat. Mezi ta méně známá, ale neméně zajímavá, patří i letošní čtyři mláďata gekona zázračného (Teratoscincus scincus scincus).

Mládě supa mrchožravého ze Zoo Praha poputuje do volné přírody

Praha - Již příští týden (tj. od 8. srpna)  proběhne v rámci reintrodukčního programu zaměřeného na ochranu supa mrchožravého vypouštění tří mláďat tohoto druhu do volné přírody - do oblasti pohoří Stara planina v Bulharsku. Tentokrát bude Zoo Praha realizovat reintrodukci dvou mláďat z vídeňské Tiergarten Schönbrunn a mláděte, jež původně pochází z francouzské zoo Ménagerie Jardin des Plantes v Paříži, ale které odchovali adoptivní rodiče přímo v Zoo Praha.

Tygr Johann ukázal divákům pražské zoo dravost šelmy

Praha - V rámci oslavy Světového dne tygrů předvedl při speciálním komentovaném krmení samec tygra malajského Johann sílu a mrštnost těchto nádherných šelem. Ihned po vypuštění do výběhu zamířil neomylně ke kusu masa, které mu tentokrát chovatelé umístili až na vrchol palandy (běžně dostává krmení v expozici). Během pouhých několika vteřin k masu vyskočil a zmocnil se ho. V průběhu dne se návštěvníci také seznamovali se zajímavostmi ze života tygrů a s nebezpečím, které těmto zvířatům hrozí v přírodě.

Pražská Zoo bude slavit dvakrát. Mezinárodní den tygrů i narozeniny gibona

Praha - Tento týden slaví Zoo Praha hned dvakrát! V sobotu to budou oslavy v rámci Mezinárodního dne tygrů, a pokud budou někteří návštěvníci nedočkaví a nechtějí se slavením otálet, mohou přijít do zoo gratulovat již zítra - první narozeniny tu oslaví mládě gibona stříbrného.

OBRAZEM: ZOO patřila hmyzožravcům

Praha /FOTOGALERIE/ - Sarančata v trojobalu, cvrčky v cukru nebo třeba šváby se sušenými rajčaty mohli ochutnat gastronomičtí zvědavci o víkendu v zoologické zahradě. Vyzkoušeli tak podle mnohých stravu budoucnosti, která je plná bílkovin, energie i tuku a které je všude plno.

Je libo cvrčka v cukru? V Zoo Praha se koná víkend hmyzožravců!

Praha - Pokud patří hmyzí speciality mezi vaše oblíbené pochoutky, anebo vás láká tyto nevšední delikatesy konečně ochutnat, pak se tento víkend rozhodně vypravte do Zoo Praha. Čekají tu na vás Dny hmyzožravců.

Z Prahy odletěly do Mongolska čtyři klisny koně Převalského

Praha /FOTOGALERIE/ - Čtyři klisny koně Převalského z pražské zoo v sobotu odpoledne odletěly armádním speciálem do Mongolska z letiště v pražských Kbelích. V doprovodu ošetřovatelů míří do národního parku Gobi B, kde budou posléze vypuštěny do volné přírody. Letoun plánuje dvě mezipřistání v Kazani a Novosibirsku. V mongolském Bulgan Sumu by měl dosednout v neděli ve 13.35 místního času, tedy 07.35 středoevropského času. Letos pražská zoo ve spolupráci s Armádou ČR netradičně připravuje zdvojený transport.

Pražská Zoo oslaví světový den hadů

Praha - Světový den hadů oslaví v sobotu 16. července v Zoo Praha. Návštěvníci se budou moci seznámit s hady úplně zblízka. Budou moci poznat, o jak úžasná zvířata se jedná a mohou překonat svůj strach a zbavit se jednou provždy zbytečné fobie.

Pěstounský pár supů mrchožravých vychovává dvě mláďata

Praza - Mládě supa mrchožravého, které se 16. června vylíhlo v Zoo Praha, bylo chovateli podloženo na hnízdo pěstounského páru samice Fatimy a samce Chárona. O několik dní později zahradu kontaktovali kolegové z francouzské zoo Ménagerie Jardin des Plantes v Paříži, kde odchovávali o pět dní mladší mládě uměle. Odborníci se domluvili, že se pokusí toto mládě převézt k pěstounům do Prahy, což se v rekordně krátké době také podařilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies