VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Novinky ze zoo

Zoologická zahrada sídlí v pražské Troji už více než 80 let

Pražská zoo oslaví svátek supů. V Indonéském pavilónu představí pár dikobrazů

Praha - V pavilonu Indonéská džungle mohou v sobotu návštěvníci pražské zoo přivítat nové obyvatele - pár dikobrazů palawanských. Jedná se o nevšední živočišný druh, jehož chov není příliš obvyklý - v Evropě je kromě Zoo Praha k vidění pouze na dalších třech místech. Zajímavé je, že ani o jeho životě toho zatím stále mnoho nevíme.

Výstava v Pekingu představuje pražskou zoo

Peking, Praha - Za účasti primátorky Hlavního města Prahy v úterý byla v pekingské zoologické zahradě slavnostně zahájena reprezentativní výstava představující Zoo Praha. Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek se ještě předtím v Číně zúčastnil výroční konference Asociace čínských zoologických zahrad, kde představil projekt Návrat divokých koní a jednal o přepravě koní Převalského z Evropy do čínské stanice Jimsar.

Lední medvědi dováděli s novými hračkami a bavili návštěvníky pražské zoo

Praha /FOTOGALERIE/ - Lední medvědi Tom, Berta a Bora ve čtvrtek dostali do výběhu nové hračky, plastové podstavce pod slunečníky. Největší radost udělaly Tomovi, který je nejčinorodějším medvědem ve skupině a s Bertou tvoří sehranou dvojku. Rádi spolu dovádějí ve vodě, a pokud Berta zrovna nemá na hraní chuť, Tom si se stejným potěšením hraje právě s hračkami.

V Zoo Praha přišlo na svět mládě hrabáče kapského

Praha - V sobotu 20. srpna ve čtrnáct hodin porodila samice hrabáče kapského Kvída své čtvrté mládě, otcem se stal samec Draco. Kvída si hned po porodu správně lehla, aby od ní mládě mohlo pít. Porodní váha mláděte byla přes 1 4oo gramů, a to potvrzuje, že čím starší a zkušenější je samice, tím větší má mládě. V neděli o tom informovala mluvčí Zoo Praha Jana Myslivečková.

Zoo upozorní na nebezpečí, které hrozí orangutanům v přírodě

Praha - Pražská zoologická zahrada se v sobotu připojí k oslavám mezinárodního dne orangutanů a v této souvislosti chce upozornit na nebezpečí, které těmto lidoopů hrozí ve volné přírodě. Orangutani patří k nejohroženějším živočichům světa, velký vliv na to má úbytek jejich přirozeného prostředí kvůli kácení tropických deštných pralesů na Sumatře a Borneu. Pražská zoo chová tři orangutany sumaterské a návštěvníci je mohou vidět v pavilonu Indonéská džungle.

Závěr týdne bude v pražské zoo patřit mravencům, orangutanům a fotografiím koní

Praha - Závěr tohoto týdne přinese návštěvníkům zoo bohatý program. V pátek 19. 8. se na své čestné místo do zatáčky nad hlavním vchodem vrátí nestárnoucí nadrozměrné modely mravenců, v sobotu 20. 8. oslavíme Mezinárodní den orangutanů a v neděli 21. 8. zakončí víkendový program vernisáží fotografa Václava Šilhy dokumentující letošní unikátní zdvojený transport koní Převalského do Gobi B.

Zoo Praha přivítala miliontého návštěvníka. Letos v rekordním termínu

Praha - V Zoo Praha v pondělí zažívají velký den. Za rekordy nemusíme až do olympijského Ria, jeden padl i v pražské zoo. Přivítali totiž letošního miliontého návštěvníka – poprvé v historii pražské zoo se tak stalo v rekordním termínu. V pondělí také schválila Rada hlavního města Prahy střednědobou koncepci rozvoje naší zoologické zahrady, která umožní další významný růst zoo v příštích letech.

Pražská zoo má další přírůstek. Mládě guerézy pláštíkové

Guerézy pláštíkové jsou elegantní, černě zbarvení primáti z Afriky, kteří se honosí pláštěnkou z dlouhých bílých chlupů. Mláďata se rodí čistě bílá a mají krátkou kudrnatou srst, která připomíná beránčí. Takové je i mládě samice Lucie, které se narodilo v sobotu 13. srpna.

Po třiceti letech se do pražské zoo vrátili damani stepní

Návštěvníci Zoo Praha mohou nově v expozici umístěné v pavilónu Afrika zblízka obdivovat trojici damanů stepních, které zoologická zahrada získala z německého Bernburgu. Jedná se o druh, který je v evropských chovech relativně řídce zastoupen - v současnosti ho chová jen patnáct zoologických zahrad. Zajímavostí tohoto druhu je, že byť se jedná o zvíře menšího vzrůstu s váhou od 1,3 do 4, 5 kg, je nejbližším příbuzným největších suchozemských savců - slonů.

Pražská Zoo oslaví v pátek hned dva mezinárodní dny. Slonů a lvů

Zoo Praha láká návštěvníky na dvojité oslavy, které se uskuteční v pátek.  V Údolí slonů na ně čeká zajímavý program v rámci Mezinárodního dne slonů, kterého se poprvé zúčastní i benjamínek sloního stáda - čtyřměsíční Maxmilián. Stranou nezůstane ani král zvířat, v Pavilónu šelem a plazů zoo oslaví také Mezinárodní den lvů.

V pražské zoo se v noci narodila žirafí samička, měří asi 180 cm

Praha - V pražské zoo se v noci na dnešek narodila žirafí samička. Měří asi 180 centimetrů. Porodila ji bezmála jednadvacetiletá žirafa Rothschildova Eliška, pro kterou je to osmé mládě. Otcem je samec Johan. V pátek o novém přírůstku informovala mluvčí zoologické zahrady Jana Myslivečková.

Za zázračným gekonem se můžete vydat do pražské zoo

Praha - V letošním roce se v Zoo Praha narodilo a vylíhlo již devět set mláďat. Mezi ta méně známá, ale neméně zajímavá, patří i letošní čtyři mláďata gekona zázračného (Teratoscincus scincus scincus).

Mládě supa mrchožravého ze Zoo Praha poputuje do volné přírody

Praha - Již příští týden (tj. od 8. srpna)  proběhne v rámci reintrodukčního programu zaměřeného na ochranu supa mrchožravého vypouštění tří mláďat tohoto druhu do volné přírody - do oblasti pohoří Stara planina v Bulharsku. Tentokrát bude Zoo Praha realizovat reintrodukci dvou mláďat z vídeňské Tiergarten Schönbrunn a mláděte, jež původně pochází z francouzské zoo Ménagerie Jardin des Plantes v Paříži, ale které odchovali adoptivní rodiče přímo v Zoo Praha.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies