VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Novinky ze zoo

Zoologická zahrada sídlí v pražské Troji už více než 80 let

Pražské slůně chodí pravidelně ven, drží se matky a tety

Praha - Dva týdny staré slůně, které se narodilo v pražské zoo, se v úterý znovu procházelo ve venkovním výběhu Údolí slonů. Více než stokilogramový sameček se drží matky Janity a tety Tamary, které ho chrání před dorážející tříletou Sitou. Pobyt ve výběhu slůně zvládá docela s přehledem, řekla novinářům chovatelka Veronika Heroldová.

Pražská zoo jako první v Evropě odchovala vzácné ptáky krasky

Praha - Pražská zoologická zahrada jako první v Evropě odchovala krasky krátkoocasé jávské, jedny z nejohroženějších ptáků světa. V pondělí o tom informovala její mluvčí Jana Myslivečková. Krasky jsou výrazně zbarvení ptáci podobní strakám, kterých ve volné přírodě žije odhadem 100 až 250.

POHLEDEM Miroslava Bobka: Nejvzácnější a nejkrásnější 'straky' mají mláďata!

Slůně narozené před necelými dvěma týdny zastínilo svou popularitou všechna ostatní mláďata pražské zoo. Snad mu bude ještě trochu konkurovat malý hroch, jehož křtiny se chystají na sobotu 23. dubna, ale jak se zdá, je v tomhle ohledu jediný a dokonce ani mláďata surikat nemají šanci.

Při zátahu na řidiče policisté tahali i muže z kufru

Praha - Poloseděl, zpola ležel – ovšem nikoli na sedačce auta, v němž ho policisté objevili. A už vůbec ne předpisově připoutaný bezpečnostními pásy! Holanďan, který byl bezpochyby nejkurióznějším „úlovkem" rozsáhlé dopravně bezpečnostní akce uspořádané policisty ze IV. pražského obvodu v noci na sobotu na třídě 5. května, se vezl v kufru. V zavazadlovém prostoru volva v combi verzi..

Pražské slůně přibralo šest kilogramů, začíná se vybírat jméno

Praha - Slůně, které se 5. dubna narodilo v pražské zoologické zahradě, přibralo šest kilogramů. Každým dnem je aktivnější a dobře prospívá, uvedl kurátor savců Pavel Brandl. Zatímco po porodu sloní sameček vážil 104 kilogramů, ve středu váha ukázala 110 kilogramů. Zoo Praha proto požádala veřejnost o zasílání návrhů na jeho jméno a kmotra. Spojila to se soutěží.

Nedávno narozené slůně se v Troji vydalo na první vycházku

Praha - Slůně, které se v pražské zoo narodilo minulé úterý, se ve středu poprvé podívalo do venkovního výběhu. Zatím bezejmenný sloní kluk se na vycházku vydal v doprovodu své matky a tety, které na něj pečlivě dohlížely, sdělila médiím mluvčí zahrady Jana Myslivečková. Pokud to počasí dovolí, bude mládě slona indického k vidění venku také o víkendu.

POHLEDEM Miroslava Bobka: První pražské slůně

Telefon mi v úterý zazvonil před třetí ráno. Během pěti minut jsem byl z bytu venku a rozjel se do zoo. Nikdy jsem nebyl vděčnější za Blanku, která mi cestu zkrátila a zrychlila - jenže i tak jsem přijel pozdě. Ačkoli… zase úplně pozdě to nebylo. Když jsem zšeřelým pavilonem v Údolí slonů prošel až na konec, v posledním boxu jsem již zastihl čerstvě narozené slůně!

OBRAZEM: Slůně v akci: Lehnout si, to jde snadno. Těžší bývá vstát

Praha - Malý sameček slona indického je předmětem obdivu návštěvníků pražské zoologické zahrady. Nadšení jsou dospělí i děti. A že je opravdu okouzlující, lze vidět i ve fotoreportáži ředitele zoo Miroslava Bobka. Ono být na světě teprve tři dny je občas náročné i pro slona.

Zakázankou se poběží o Pohár ředitele pražské zoologické zahrady

Praha - Již tradiční jarní Běh dvojic Zakázankou o Pohár ředitele zoo se uskuteční v sobotu 9. dubna v Praze. Běh Zakázankou je vypsán pro závodníky ve dvou kategoriích. Soutěžit mohou dvojice tvořené dospělým a dítětem do 15 let nebo dvěma dospělými. Trasa pro dvojici dospělý a dítě je dlouhá 500 metrů, trasa pro dvojici dospělých 2000 metrů.

Nově narozené slůně mohli poprvé vidět návštěvníci Zoo Praha

Praha /FOTOGALERIE/ - Sloního samečka, který přišel na svět v úterý, mohli ve čtvrtek poprvé vidět návštěvníci pražské zoologické zahrady. Mohli ho pozorovat ve vnitřní expozici pavilonu slonů. Slůně se také seznámilo s dalšími dvěma členkami stáda, Donnou a Sitou. Původně se mělo seznamovat se samicemi Gulab a Shanti, ale chovatelé ráno změnili plán.

Novorozené slůně bude k vidění ve vnitřní části pavilonu slonů

Praha /VIDEO/ - Slůněti, které se v úterý narodilo v pražské zoologické zahradě, se daří dobře. Den starý sloní sameček se ve středu za asistence chovatelů seznámil s první členkou stáda, slonicí Tamarou. Po Tamaře přijde mládě v následujících dnech postupně do kontaktu s ostatními členy stáda. Ve čtvrtek bude pavilon slonů otevřen pro veřejnost, návštěvníci budou moci slůně vidět ve vnitřní expozici, řekla mluvčí zoo Jana Myslivečková.

V Praze se narodilo slůně, první počaté v trojské zoologické zahradě

Praha /FOTOGALERIE/ - V pražské zoologické zahradě se v úterý brzy ráno narodilo slůně. Je to první mládě slonů, které se ve více než osmdesátileté historii chovu slonů v Zoo Praha nejen narodilo, ale bylo tam i počato. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to uvedl na svém twitterovém a facebookovém účtu.

POHLEDEM Miroslava Bobka: Pohlednice, kterou si nekoupím

Je k mání za patnáct liber. Barevná pohlednice z počátku minulého století. Zachycuje břeh Nilu, na kterém skupinka kluků loví krokodýly. Jeden na ně míří puškou, další mají napřažené hole. Vedle obrázku a pod ním je anglicky psaný text, na druhé straně adresa a egyptská známka přeražená razítkem Port Said.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies