VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Novinky ze zoo

Zoologická zahrada sídlí v pražské Troji už více než 80 let

OBRAZEM: Lvi indičtí už chodí v pražské zoologické zahradě ven

Praha - Trojici vzácných lvů indických, která byla do pražské zoo přivezena po několika letech vyjednávání a příprav z indického státu Gudžarát, mohou návštěvníci nově vidět také ve venkovním výběhu. Lvice Ginni a Suchi i samec Jamvan venku od prvních dnů dovádějí s velkými míči a užívají si stejně jako návštěvníci krásného počasí.

Baby boom v Zoo Praha a rozloučení s orangutanem Gempou

Praha /FOTOGALERIE/ - Jaro je v plném proudu a v pražské zoologické zahradě letos zatím přivítali přes 350 mláďat od více než 80 druhů. Mezi významné chovatelské úspěchy tohoto roku patří například sameček mravenečníka velkého Lecter nebo odchov mláďat jednoho z nejohroženějších ptáků světa - krasek krátkoocasých jávských.

POHLEDEM Miroslava Bobka: Nepřítel uniforem

Že je ta pohlednice z Prahy, pozná jenom znalec. Ale je to tak. Zachycuje prvního slona pražské zoo Babyho ve výběhu, který se nacházel zhruba v prostoru současné expozice lemurů. A ještě těžší je říci, kdy přesně vznikla.

Hřebci koně Převalského z Evropy by měli zamířit do Číny

Praha - Hřebci koně Převalského z Evropy by měli být příští rok převezeni do Číny. Je potřeba jimi oživit tamní chov, řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. S transportem počítá dohoda o spolupráci, kterou v Číně Bobek podepsal se Sin-ťiang Przewalski Wild Horse Breeding and Research Center (WHBC).

OBRAZEM: Gorila Shinda vychovává v Zoo Praha své první mládě

Praha - Gorilí mládě, které se neočekávaně narodilo samici Shindě v sobotu 23. dubna, se má čile k světu. Novopečená matka si svého prvního potomka užívá a zdá se, že ten bude v mnoha ohledech po ní. Již nyní je to velký jedlík a po Shindě bude mít nejspíš i tuhý kořínek - od prvních dnů totiž dostává od mámy tvrdou školu.

POHLEDEM Miroslava Bobka: Zázraky se dějí

V sobotu přesně v 9.02 hodin mi zazvonil telefon. Volala službukonající zooložka - a nechtělo se mi věřit tomu, co říká. Gorilí samice Shinda začala rodit! Vůbec si nedovedu představit, co by mě mohlo překvapit víc. Nejenže jsme o Shindině březosti nevěděli, ale především jsme se časem vzdali nadějí, že by ještě mohla mít mládě.

Nečekané gorilí mládě mohou poprvé již tuto neděli vidět návštěvníci pražské zoo

Praha - Návštěvníci pražské zoologické zahrady si už tuto neděli mohou prohlédnout gorilí mládě, které se v sobotu velmi nečekaně narodilo samici Shindě. Matce i mláděti se den po porodu daří dobře, takže byl rychle Pavilon goril otevřen pro veřejnost, sdělila v neděli médiím Zuzana Karlíková z tiskového oddělení Zoo Praha.

Narození gorilky neočekávali, nevěděli o něm - a už ani nedoufali

Praha - Dopoledne nastal rozruch, jemuž se i odborníci zdráhali uvěřit, a po poledni se nečekané očekávání stalo potvrzenou skutečností: zoologická zahrada v pražské Troji má o gorilu víc. Skupina čítající samce Richarda a samice Kijivu, Kambu, Bikiru a Shindu, se v sobotu rozrostla o nový přírůstek. Ačkoli s tím dopředu nikdo nepočítal, čtyřiadvacetiletá Shinda porodila. Ano, opravdu zcela nečekaně.

OBRAZEM: Mládě hrocha z pražské zoo dostalo jméno Fanda

Praha - Mládě hrocha obojživelného, které se v Zoo Praha narodilo 28. ledna, se stalo miláčkem mnoha návštěvníků. Jeho chovatelé pro něj navrhli pět jmen, ze kterých mohli fanoušci malého hrocha vybírat. Ve velmi napínavém hlasování nakonec zvítězil Fanda nad Hugem. Synek Marušky a Slávka toto jméno slavnostně dostal v sobotu od oblíbeného herce Davida Novotného.

Malého hrocha obojživelného čekají v sobotu v pražské zoo křtiny

Praha - Hroší mládě, narozené na konci ledna, přitahuje již od svých prvních dnů velkou pozornost návštěvníků pražské zoologické zahrady. Jméno zatím synek Marušky a Slávka nemá, ale dostane ho brzy - již v sobotu 23. dubna. Křest začne v 10.30 hodin před pavilonem hrochů a kmotrem se stane oblíbený herec David Novotný.

Pražské slůně chodí pravidelně ven, drží se matky a tety

Praha - Dva týdny staré slůně, které se narodilo v pražské zoo, se v úterý znovu procházelo ve venkovním výběhu Údolí slonů. Více než stokilogramový sameček se drží matky Janity a tety Tamary, které ho chrání před dorážející tříletou Sitou. Pobyt ve výběhu slůně zvládá docela s přehledem, řekla novinářům chovatelka Veronika Heroldová.

Pražská zoo jako první v Evropě odchovala vzácné ptáky krasky

Praha - Pražská zoologická zahrada jako první v Evropě odchovala krasky krátkoocasé jávské, jedny z nejohroženějších ptáků světa. V pondělí o tom informovala její mluvčí Jana Myslivečková. Krasky jsou výrazně zbarvení ptáci podobní strakám, kterých ve volné přírodě žije odhadem 100 až 250.

POHLEDEM Miroslava Bobka: Nejvzácnější a nejkrásnější 'straky' mají mláďata!

Slůně narozené před necelými dvěma týdny zastínilo svou popularitou všechna ostatní mláďata pražské zoo. Snad mu bude ještě trochu konkurovat malý hroch, jehož křtiny se chystají na sobotu 23. dubna, ale jak se zdá, je v tomhle ohledu jediný a dokonce ani mláďata surikat nemají šanci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies