VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Novinky ze zoo

Zoologická zahrada sídlí v pražské Troji už více než 80 let

Pražská ZOO v Troji chce získat ďábly medvědovité

Praha - Zoologická zahrada v Troji dostane letos od města 1,5 milionu korun na výstavbu areálu pro chov ďábla medvědovitého. Vyplývá to z materiálu, který mají v pondělí projednat pražští radní. Celkové náklady na výstavbu by pak měly dosáhnout 35 milionů korun. Ďábel medvědovitý je největší žijící vačnatec Tasmánie a patří mezi ohrožené druhy. Zahrada v Troji je příspěvkovou organizací hlavního města.

Rozloučení s hrabáčem Kitem v pražské zoo

Praha - O víkendu návštěvníci pražské zoo uvidí naposledy hrabáče Kita s matkou Kvídou společně v jejich expozici. Kita čeká brzký odchod do nového domova v Dánsku. Rozloučení s prvním odchovaným potomkem Kvídy proběhne v sobotu 25. června.

Gorilí sameček dostal jméno Ajabu, matka Shinda oslavila 25 let

Praha /GALERIE/ - Gorilí sameček, který se koncem dubna nečekaně narodil v pražské zoo, se jmenuje Ajabu. Ve svahilštině to znamená zázrak. V neděli ho slavnostně pokřtila zpěvačka Lucie Bílá a několik dalších hostů. Součástí akce, které přihlížely desítky lidí, byla i oslava 25. narozenin jeho matky, samice Shindy.

Křtiny gorilího Mláděte

Praha - V neděli 19. června ve 14 hodin zve všechny návštěvníky zoologická zahrada v Troji na křtiny malého gorilího samečka, který se narodil samici Shindě 23. dubna letošního roku. Mládě pokřtí Lucie Bílá spolu se Štěpánem Košíkem, předsedou představenstva MAFRA, a.s. Součástí křtu bude také oslava 25. narozenin Shindy. Program doprovodí hudební vystoupení afrických bubeníků a tanečníků skupiny Njachas African.

Křtiny prvního stoprocentně pražského slůněte

Praha - V sobotu 11. června zve pražská zoo na křtiny prvního „stoprocentně" pražského slůněte, které se narodilo samici Janitě 5. dubna letošního roku. Křtiny se uskuteční v Údolí slonů od 10.30 hodin za účasti ředitele zoo Miroslava Bobka a významných hostů: ministra zahraničí Srílanské demokratické socialistické republiky, Jeho Excelence Mangaly Samaraweery, ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka, náměstka ministra zahraničních věcí ČR Miloslava Staška, primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové, náměstka primátorky hl. m. Prahy Petra Dolínka a dalších.

Gorilí mládě z pražské zoo je kluk

Praha - Gorilí mládě, které se koncem dubna nečekaně narodilo v pražské zoo, je sameček. Na svém twitterovém účtu o tom dnes informoval ředitel zahrady Miroslav Bobek. Od pondělí může veřejnost zasílat návrhy na pojmenování gorilího kluka. Křtiny se uskuteční v neděli 19. června.

Vzácná mláďata nejkrásnějších strak jsou již k vidění

Praha /GALERIE/ - V březnu se chovatelům v pražské zoo podařilo rozmnožit krasky krátkoocasé jávské, které patří mezi nejohroženější ptáky světa. V přírodě jich žije pouze 100 až 250. Z 29 ptáků chovaných v lidské péči na Jávě jich bylo v roce 2015 převezeno 12 do Evropy.

Oslava padesátého výročí příchodu slonice Gulab

Praha - V sobotu 4. června oslavíme příchod jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších zvířat naší zoo - slonice Gulab, která do Zoo Praha dorazila z Bombeje  dne 5. června 1966.

V Praze má vzniknout další parkoviště pro zoologickou zahradu

Praha - V Praze má vzniknout další parkoviště sloužící zoologické zahradě. Na facebooku to sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek. Parkoviště bude u tunelu Blanka a se zoo ho spojí linka městské hromadné dopravy. Také se rozšíří jižní parkoviště.

Bobek končí v čele Unie českých a slovenských zoologických zahrad

Praha - Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek ve čtvrtek rezignoval na funkci prezidenta Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO). Odůvodnil to dlouhodobými názorovými spory uvnitř unie a průběhem poslední valné hromady, která neschválila usnesení o podpoře takzvaných in-situ projektů členských zoologických zahrad.

Trojský lev je třetí mozaikou příběhů ředitele pražské zoo

Praha - Setkání u trojice vzácných lvů, které pražská zoologická zahrada dovezla v roce 2015 z Indie, se uskuteční v sobotu 21. května. Od 12 do 15 hodin bude u Pavilonu šelem a plazů připraven zábavný a soutěžní program pro děti i dospělé. A ředitel zoo Miroslav Bobek tam ve 14 hodin pokřtí svou další knihu.

Tapír jihoamerický Toby oslaví ve čtvrtek své první narozeniny

Praha - Ve čtvrtek 19. května to bude přesně rok, co se v Zoo Praha narodilo roztomilé pruhované mládě tapíra jihoamerického. V zoologické zahradě se uskutečnily již dvě s ním spojené akce - první byla snídaně s tapírem v pruhovaných pyžamech, druhou akcí pak byly jeho křtiny, při kterých dostal jméno Toby.

OBRAZEM: Lvi indičtí už chodí v pražské zoologické zahradě ven

Praha - Trojici vzácných lvů indických, která byla do pražské zoo přivezena po několika letech vyjednávání a příprav z indického státu Gudžarát, mohou návštěvníci nově vidět také ve venkovním výběhu. Lvice Ginni a Suchi i samec Jamvan venku od prvních dnů dovádějí s velkými míči a užívají si stejně jako návštěvníci krásného počasí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení