VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Novinky ze zoo

Zoologická zahrada sídlí v pražské Troji už více než 80 let

POHLEDEM Miroslava Bobka: První pražské slůně

Telefon mi v úterý zazvonil před třetí ráno. Během pěti minut jsem byl z bytu venku a rozjel se do zoo. Nikdy jsem nebyl vděčnější za Blanku, která mi cestu zkrátila a zrychlila - jenže i tak jsem přijel pozdě. Ačkoli… zase úplně pozdě to nebylo. Když jsem zšeřelým pavilonem v Údolí slonů prošel až na konec, v posledním boxu jsem již zastihl čerstvě narozené slůně!

OBRAZEM: Slůně v akci: Lehnout si, to jde snadno. Těžší bývá vstát

Praha - Malý sameček slona indického je předmětem obdivu návštěvníků pražské zoologické zahrady. Nadšení jsou dospělí i děti. A že je opravdu okouzlující, lze vidět i ve fotoreportáži ředitele zoo Miroslava Bobka. Ono být na světě teprve tři dny je občas náročné i pro slona.

Zakázankou se poběží o Pohár ředitele pražské zoologické zahrady

Praha - Již tradiční jarní Běh dvojic Zakázankou o Pohár ředitele zoo se uskuteční v sobotu 9. dubna v Praze. Běh Zakázankou je vypsán pro závodníky ve dvou kategoriích. Soutěžit mohou dvojice tvořené dospělým a dítětem do 15 let nebo dvěma dospělými. Trasa pro dvojici dospělý a dítě je dlouhá 500 metrů, trasa pro dvojici dospělých 2000 metrů.

Nově narozené slůně mohli poprvé vidět návštěvníci Zoo Praha

Praha /FOTOGALERIE/ - Sloního samečka, který přišel na svět v úterý, mohli ve čtvrtek poprvé vidět návštěvníci pražské zoologické zahrady. Mohli ho pozorovat ve vnitřní expozici pavilonu slonů. Slůně se také seznámilo s dalšími dvěma členkami stáda, Donnou a Sitou. Původně se mělo seznamovat se samicemi Gulab a Shanti, ale chovatelé ráno změnili plán.

Novorozené slůně bude k vidění ve vnitřní části pavilonu slonů

Praha /VIDEO/ - Slůněti, které se v úterý narodilo v pražské zoologické zahradě, se daří dobře. Den starý sloní sameček se ve středu za asistence chovatelů seznámil s první členkou stáda, slonicí Tamarou. Po Tamaře přijde mládě v následujících dnech postupně do kontaktu s ostatními členy stáda. Ve čtvrtek bude pavilon slonů otevřen pro veřejnost, návštěvníci budou moci slůně vidět ve vnitřní expozici, řekla mluvčí zoo Jana Myslivečková.

V Praze se narodilo slůně, první počaté v trojské zoologické zahradě

Praha /FOTOGALERIE/ - V pražské zoologické zahradě se v úterý brzy ráno narodilo slůně. Je to první mládě slonů, které se ve více než osmdesátileté historii chovu slonů v Zoo Praha nejen narodilo, ale bylo tam i počato. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to uvedl na svém twitterovém a facebookovém účtu.

POHLEDEM Miroslava Bobka: Pohlednice, kterou si nekoupím

Je k mání za patnáct liber. Barevná pohlednice z počátku minulého století. Zachycuje břeh Nilu, na kterém skupinka kluků loví krokodýly. Jeden na ně míří puškou, další mají napřažené hole. Vedle obrázku a pod ním je anglicky psaný text, na druhé straně adresa a egyptská známka přeražená razítkem Port Said.

Nebezpečné známosti u varanů v zoo: Rakastan v životní zkoušce uspěl

Praha - U varanů komodských - stejně jako u jiných zvířat a koneckonců i lidí - může první setkání budoucích partnerů skončit úspěchem nebo také pořádným fiaskem. V Zoo Praha se proto napjatě očekávalo, jak dopadne první schůzka samic Raunchy a Stříbřenky se samcem Rakastanem. Tento sameček je totiž oproti samicím nejen mladší a drobnější, ale také velmi plachý, a proto měli chovatelé jisté pochybnosti o úspěchu setkání.

Busta, výrobna papíru i křtiny. Zoo Praha odstartovala 85. sezonu

Praha /FOTOGALERIE/ - Na Velký pátek zahájila Zoo Praha za účasti primátorky Adriany Krnáčové a dalších významných hostů, svou jubilejní 85. sezonu. Na počest zakladatele a prvního ředitele pražské zoo, profesora Jiřího Jandy, byla odhalena jeho busta. Slavnostně byla také otevřena unikátní výrobna sloního papíru a konaly se křtiny mláděte mravenečníka velkého.

POHLEDEM Miroslava Bobka: O pandě i 'pandě'

Seznam zemí, s nimiž Zoo Praha spolupracuje, je velice dlouhý a zahrnuje všechny kontinenty kromě Antarktidy. Pokud máme dělat svou práci dobře a naplňovat úkoly moderní zoologické zahrady, ani to není jinak možné. Důvody jsou přinejmenším dva.

POHLEDEM Miroslava Bobka: Velké finále honu na ibisy

V úterý 1. března nám ze sněhem poškozené voliéry uletělo osmnáct ibisů skalních. Začal neuvěřitelný hon, kterého se spolu s našimi pracovníky účastnili i dobrovolníci a který by nebyl možný bez pomoci veřejnosti. Za první týden tohoto honu na ibisy jsme přijali osm set telefonátů a dalších zpráv o poloze našich uprchlíků.

Zoo Praha oslaví Mezinárodní den hrabáčů a otevře rozhlednu

Praha - Návštěvníci pražské zoologické zahrady se mohou v sobotu 19. března vydat pod zem s hrabáči a pak vystoupat třeba až do oblak. Čeká je totiž Mezinárodní den hrabáčů a první výstup na nejvyšší bod trojské zoo, rozhlednu Obora, kterou slavnostně otevře horolezec Josef Rakoncaj.

Dva týdny s ibisy: pražské zoo se podařilo odchytit všech osmnáct uprchlíků

Praha /FOTOGALERIE/ - V noci na úterý 1. března poškodil těžký mokrý sníh voliéru, ze které uletělo osmnáct ibisů skalních. Vzácní ibisové se doslova rozlétli všemi směry po Praze a širším okolí. Zoo okamžitě reagovala prosbou o pomoc a vzápětí se spustil příval telefonátů a solidarity, kterou nikdo nečekal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies