VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Botanická zahrada

Novinky z Botanické zahrady

OBRAZEM: Ve skleníku Fata Morgana můžete obdivovat tropické motýly

Praha - Již patnáctou výstavu tropických motýlů hostí od tohoto týdne skleník Fata Morgana botanické zahrady v Troji. Poletující křehké krasavce zde mohou dospělí i dětští návštěvníci obdivovat až do 28. května, denně od 9 do 18 hodin, kromě pondělků 10. a 24. dubna a 15. a 22. května, kdy bude skleník Fata Morgana uzavřen.

Sloučení se zoo? Botanická zahrada se brání

Praha /FOTOGALERIE/ - Zaměstnanci Botanické zahrady se po odvolání ředitele Oldřicha Vacka obávají sloučení se zoo. Náměstek primátorky Petr Dolínek odmítá, že by se k tomu schylovalo. Se zaměstnanci se chce sejít osobně.

Botanická zahrada láká o svátcích na romantiku i odpočinek

Praha /FOTOGALERIE/ - Procházka s okouzlujícími výhledy, posezení u krbu s dobrým vínem i návštěva tropů uprostřed zimy. To všechno se dá v prosinci zažít v botanické zahradě v Tróji.

Botanická zahrada láká už pojedenácté 11. listopadu na mladá vína

Praha /FOTOGALERIE/ - Jestli letos svatý Martin přijede na pověstném bílém koni, nebudeme nejspíš navzdory předpovědím meteorologů do poslední chvíle tušit. Jisté naopak je, že na jeho svátek, v pátek 11. listopadu, dorazí do trojské botanické zahrady Svatomartinské víno. Milovníky mladého vína zve zahrada na slavnostní otevírání lahví tohoto svěžího moku od předních českých a moravských vinařů už pojedenácté.

AKTUALIZOVÁNO

Pražská botanická zahrada chce investovat půl miliardy korun

Praha - Pražská botanická zahrada chce v příštích třech letech investovat víc než půl miliardy korun. Navrhovaný plán investic v úterý vzali na vědomí pražští radní. Největší plánovanou stavbou je nový vstupní objekt ze severní strany zahrady za 251 milionů korun.

Podzim v botanické zahradě ovládnou dýně. Na své si přijdou gurmáni i děti

Praha - Ať už tyhle žluté, zelené a oranžové plody nejraději opečováváte na záhonu, milujete na talíři, nebo v nich vidíte příležitost k výtvarnému tvoření, nezapomeňte si do diářů zapsat akce v Botanické zahradě hl. města Prahy. Velká část podzimu tam bude patřit právě dýním. Návštěvníky čeká výstava dýní, víkend s dýňovými hrátkami a také bohatý halloweenský program zejména pro děti a rodiče.

V Botanické zahradě proběhl dýňový podzim

Praha /FOTOGALERIE/ - Stovky dýní, cuket a patisonů různých barev i tvarů mohli vidět v sobotu a v neděli návštěvníci tradiční výstavy v trojské botanické zahradě. Výstava, která se koná v Ornamentální zahradě trvá až do 23. října.

Babí léto vábí na akce do Botanické zahrady v Troji

Praha /FOTOGALERIE/ - Francouzský spisovatel a filozof Albert Camus kdysi poznamenal, že podzim je druhé jaro, kdy se každý list promění v květ. Podzim sice již ťuká na dveře, ale do konce září máme ještě astronomické léto. V Botanické zahradě hl. města Prahy se o tom návštěvníci mohou přesvědčit a užít si zajímavé akce v kouzelné atmosféře babího léta.

Pražská Botanická zahrada ožije vinobraním, jazzem, folkem a country hudbou

Praha /FOTOGALERIE/ - Vinobraní k trojské botanické zahradě i babímu létu neodmyslitelně patří. I tentokrát se návštěvníci mohou těšit na jedinečnou atmosféru vinice sv. Kláry, která se o víkendu 10. – 11. září promění v dějiště oslav vína. Návštěvníci se mohou těšit na degustaci medailemi oceněných vín z vinice sv. Kláry a dalších devíti předních českých a moravských vinařů. Zájemci si dále mohou prohlédnout expozici dokumentující výrobu vína. Celý víkend doplní netradiční hudební program ve stylu jazzu, country a folkové hudby.

Botanická zahrada reprezentovala Prahu v italské Cervii korunou Karla IV.

Praha /FOTOGALERIE/ - Česká republika žije oslavami 700. výročí narození Karla IV. Symbolika jeho Svatováclavské koruny, která byla vypletená z révových výhonů a ozdobená skleněnými fazetami, se představila na zahradnické výstavě v italském městě Cervia.

Modřínový mini les i 1 500 let staré stromy najdete v Troji

Praha /FOTOGALERIE/ -  Jak by mohly vypadat až 1 500 let staré stromy, si můžete prohlédnout do neděle 29. května na výstavě bonsají v trojské botanické zahradě. Bonsaje se totiž neměří na reálné roky, ale na vizuální stáří. Za pozornost stojí i deskovitý pískovec, evropský unikát pocházející z Čech, na kterém bonsaje stojí. O víkendu doplní krásu ručně tvarovaných miniatur čajové obřady, skládání origami, cvičení Taiji nebo ochutnávání japonských specialit.

OBRAZEM: Wintonovu moruši vysadily v botanické zahradě děti

Praha - Děti ze Základní školy Sira Nicholase Wintona v Kunžaku, která jako jediná na světě nese jméno zachránce mnoha dětí, ve čtvrtek slavnostně vysadily moruši černou v trojské botanické zahradě. Strom v roce 2014 zahradě daroval samotný Nicholas Winton a pochází z roubu 200leté moruše, která roste na jeho zahradě ve Velké Británii.

V Troji vysadí moruši, kterou botanické zahradě věnoval Nicholas Winton

Praha - Významný dar dostala v roce 2014 trojská botanická zahrada od Sira Nicholase Wintona - moruši černou. Z roubů 200 let starého stromu, který se nachází na zahradě zachránce stovek židovských dětí ve Velké Británii, se podařilo vypěstovat tři moruše. Dvě jsou na Slovensku, jedna v pražské Troji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení