VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příběh Pražana

9.6.2016

V mládí unikla nacistům, nyní oslavila sto let

Praha /ROZHOVOR, GALERIE/ - Během  svého století zažila válečné hrůzy, tvrdou práci i zkázu ničivých povodní. Úsměv na tváři ji přesto téměř nikdy neopouští. Vždy vstřícná a usměvavá, tak Emílii Šanovcovou popisují přátelé a rodina.

8.6.2016

Má rekordní sbírku obalů od čokolád

Praha /ROZHOVOR/ - Obaly od čokolády začal sbírat ve 12 letech. Dnes je ze Stanislava Krámského světový rekordman. Za čokoládou cestuje po celém světě. Na půdě má tři místnosti plné čokoládových obalů. Jeho sbírka je výjimečná, větší na světě nenajdete.

7.6.2016

Pražský orloj minimálně na půl roku zmizí. Objeví se lešení

Praha /ROZHOVOR, GALERIE/ - Orlojník Petr Skála se věnuje restaurování starých věžních hodin od roku 1992. Když ho společnost L. Hainz, která je pověřena správou orloje už od 19. století, před sedmi lety oslovila, jestli by se nestaral o Pražský orloj, říká, že potřeboval na odpověď přibližně dvě stě padesát milisekund. To je totiž nejkratší délka reakční doby. Na nabídku kývl.

7.6.2016

Klobouk má určitě v šatníku dam místo

Praha /ROZHOVOR/ - Jolana Kotábová má dnes už unikátní zaměstnání, modistek bychom po republice napočítali možná na prstech jedné ruky. Pod na první pohled neprůhledným názvem se skrývá řemeslná výroba klobouků.

6.6.2016

Zachránil most, teď hájí hřbitov

Praha /ROZHOVOR/ - Pod petici za záchranu Libeňského mostu získal za týden dva tisíce podpisů. Změnil i názory vedení města. Most zůstane stát. Zda se sliby politiků promění v činy, sleduje Adam Scheinherr dál.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení