Další dva znalecké posudky, které by měly odpovědět mimo jiné i na otázku po příčině požáru, by měli policisté podle obdržet v následujících dnech. Oběti podle dřívějších informací tvořili lidé ve věku od 18 do 40 let, převážně muži.

„Můžeme konstatovat, že všichni, kteří na Florenci zemřeli, zemřeli vlivem udušení,“ řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.. Nádražní budova u pražského autobusového nádraží na Florenci vzplála krátce po půlnoci 27. října. Záchranáři z domu nejprve vyprostili mladou ženu a muže, nikdo další už ale z ohnivého pekla živý nevyšel. Postupně se našla těla devíti lidí. Jim už záchranáři pomoci nedokázali.

Pravděpodobně bezdomovci

Okolnosti napovídají tomu, že dům obývali lidé bez domova. Dokládají to svědectví z místa požáru, o bezdomovcích mluvil i pracovník ostrahy, který v noci na místo jako první přivolal hasiče.

Požár se počtem obětí zapsal mezi historicky nejtragičtější události tohoto druhu. Předtím si nejvíc obětí vyžádal požár, který v listopadu 1984 zachvátil Ústav sociální péče v Měděnci v severních Čechách. Zahynulo při něm 26 chovanek. Při požáru pražského hotelu Olympik v květnu 1995 přišlo o život osm lidí.

Čtěte také:Při požáru v Praze na Florenci zemřelo devět lidí