VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

10.5.2016

Za požár stánků prý může svářeč

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedbalost při práci měla na svědomí požár prodejních stánků, který způsobil škodu odhadovanou na sto tisíc korun. O okolnostech požáru, k němuž požární vozy ze stanic v Holešovicích a v Satalicích vyjely do Kolbenovy ulice v pondělí před půl třetí odpoledne, informovala v úterý Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

9.5.2016

Žhář zapálil kontejnery, hořela auta

Praha /FOTOGALERIE/ - Půl druhého milionu korun dosahuje škoda, kterou zatím neznámý žhář způsobil v pražských Holešovicích. Stalo se to v sobotu, kdy byli hasiči necelé tři hodiny po půlnoci přivoláni do vnitrobloku v Jateční ulici, kde kdosi zapálil šest plastových kontejnerů. Dodatečné došetření potvrdilo prvotní podezření, že opravdu šlo o dílo žháře.

3.5.2016

Dvě střechy hořely kvůli popelu na kompostu

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedbalost si vyžádala škody odhadované na 1,5 milionu korun - naštěstí se zásahem hasičů podařilo uchránit hodnoty vyčíslené na pět milionů. Nasvědčují tomu alespoň závěry vyšetřovatelů zkoumajících okolnosti rozsáhlého požáru, který pražští hasiči likvidovali v noci na neděli v ulici Pod Vyšehradem.

1.5.2016

Hořely čarodějnické ohně, ale i střechy domů

Praha - Rušnější než obvykle měli podle očekávání hasiči službu na přelomu dubna a května, kdy takzvaná filipojakubská noc tradičně patří oslavám „pálení čarodějnic". Potvrdila se zkušenost z uplynulých let, že denní průměr výjezdů k požárům se nárazově někdy až ztrojnásobí.

29.4.2016

Při 'pálení čarodějnic' škodí rachejtle

Praha - Neblbněte - a dejte vědět předem. Do těchto slov lze shrnout doporučení hasičů před nadcházející filipojakubskou nocí na přelomu dubna a května, provázenou tradičně „pálením čarodějnic". Tyhle veselice bývají často rušné nejen pro samotné účastníky, ale mnohdy i z pohledu hasičů.

28.4.2016

Strážníci hasili strom. Živly byly silnější

Praha /VIDEO/ - Role hasičů se snažila zhostit hlídka strážníků z Prahy 7 - ukázalo se ale, že na plameny podněcované větrem tentokrát jejich síly nestačí. Stalo se to ve středu večer ve Stromovce, kam byla hlídka městské policie přivolána s tím, že u cyklostezky doutná torzo stromu.

27.4.2016

OBRAZEM: Hasiči se jezdí učit zvládat velký žár

Praha - Hasit ohně, které sami zapálili, vyjíždějí od úterka až do čtvrtka pražští hasiči shromáždění každé ráno na stanici v Holešovicích až ke Spolaně; do Neratovic na Mělnicku. Přesněji k nádrži na skládce uhlí chemičky mezi osadou Červená Píska u Tuhaně a obcí Tišice.

22.4.2016

Oheň poničil chodbu i zateplení domu

Praha /FOTOGALERIE/ - Škodu vyčíslenou na 400 tisíc korun způsobil požár domu v ulici Na Pěšinách v pražských Kobylisích, který hasiči z Holešovic likvidovali ve čtvrtek večer. Hořelo vybavení chodby v přízemí rodinného domu a plameny se průlezem pro psa rozšířily i na polystyrenové zateplení fasády.

21.4.2016

Po požáru zůstal dům v Dolních Počernicích neobyvatelný

Praha /FOTOGALERIE/ - Škodu předběžně vyčíslenou na 900 tisíc korun si vyžádal požár místnosti v podkroví rodinného domu, k jehož likvidaci vyrazilo ve středu do Dolních Počernic pět jednotek pražských hasičů. Do tamější ulice Nad Rybníkem vyjeli na pomoc i vojenští hasiči z kbelského letiště a příslušníci dobrovolného sboru z Běchovic.

9.4.2016

V bytě v Praze Břevnově vyhořela televize, škoda je milion

Praha - Škodu milion korun způsobil v pátek požár televize v bytě v Praze - Břevnově. Kouř zničil celý byt včetně jeho zařízení. Na další prostory domu se oheň nerozšířil, zraněn nebyl nikdo. Médiím to sdělila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Televize podle ní vyhořela v době, kdy majitel nebyl doma.

5.4.2016

Hořely buňky kvůli nedbalosti, nebo po útoku žháře?

Praha /FOTOGALERIE/ - Škoda požárem nevznikla. To je jeden z konkrétních závěrů šetření příčin a okolností mohutného požáru čtyřiceti opuštěných unimo buněk naskládaných do dvou pater a přilehlé zděné přístavby, který pražští hasiči za vydatné pomoci sedmi dobrovolných sborů likvidovali v pondělí nad ránem ve firemním areálu v Nedokončené ulici ve Štěrboholech.

4.4.2016

Požár obytných buněk ve Štěrboholech okolí neohrozil

Praha - Přelézat zeď, aby se dostali přímo k ohni, museli v pondělí v noci pražští hasiči likvidující požár opuštěného „dřevěného" objektu sestaveného ze čtyřiceti obytných unimo buněk poskládaných do dvou pater a přiléhající zděné přístavby. Do foremního areálu v Nedokončené ulici ve Štěrboholech byli hasiči přivoláni deset minut po třetí hodině.

1.4.2016

Opuštěnou tržnici podpálili nelegální obyvatelé

Praha /FOTOGALERIE/ - Požár někdejší tržnice v sousedství stadionu Bohemians ve Vršovicích likvidovali v noci na čtvrtek pražští hasiči. K ohni schvacujícímu několik stánků byli do Vršovické ulice voláni dvacet minut před čtvrtou ranní.

30.3.2016

Trávu a křoví v Libni hasil i vrtulník s podvěšeným bambi vakem

Praha /FOTOGALERIE/ - Náročný zásah při likvidaci požáru porostu na téměř nepřístupném svahu absolvovali v úterý večer pražští profesionální hasiči, kteří vyjeli hasit plameny na skále nad Povltavskou ulicí v Libni. Dobrá zpráva je, že se nikomu nic nestalo – a nebyly zaznamenány ani hmotné škody.

27.3.2016

Hasiči loni v Praze řešili 2387 požárů, o 277 více než před rokem

Praha - Hasiči loni v Praze řešili 2387 požárů, o 277 více než v roce 2014. Oheň způsobil škodu 180 milionů a usmrtil 14 lidí. Řešili celkem více než 9700 událostí, planých poplachů bylo 1196. Vyplývá to ze zveřejněné výroční zprávy pražských hasičů za loňský rok.

23.3.2016

KRIMI MIX: Žena měla upito, převrhla kočárek

Praha /VIDEO/ - Šokující případ matky, která v opilosti převrátila kočárek s dítětem, řešili v úterý večer strážníci z Prahy 5. Událost se stala přímo před očima hlídky kontrolující dění u smíchovského nádraží. „Hlídka uviděla zjevně opilou ženu, jak tlačí kočárek a vede velkého psa. Při přejíždění středového pásu na točně autobusů neudržela rovnováhu a kočárek s dítětem převrátila na vozovku," přiblížil ve středu Jan Čihák z centrály městské policie, co se odehrálo. 

17.3.2016

Výbuch v modřanské chemické továrně na léky nikomu neublížil

Praha /FOTOGALERIE/ - Masivní nasazení hasičů i zapojení dalších složek integrovaného záchranného systému si ve čtvrtek večer vyžádala vážná nehoda, v jejímž důsledku zničily plameny část výrobního provozu firmy vyrábějící léčiva v pražských Modřanech: hořel zásobník s metanolem. Naštěstí se vše obešlo bez zranění.

14.3.2016

V hořící garáži v centru Prahy bouchaly kanystry s benzinem

Praha - Rozsáhlý požár garáže v centru metropole likvidovali uprostřed víkendu pražští hasiči. V sobotu byli necelé tři hodiny po půlnoci přivoláni do Tyršovy ulice, kde vyšlehly plameny v objektu se čtyřmi garážemi a kancelářskými prostory na dvoře obytného domu. Zcela vyhořela jedna z garáží se dvěma motocykly; silně zakouřeny byly i ostatní garáže.

8.3.2016

Jedna chata ohořela, další lehla popelem

Praha /FOTOGALERIE/ - Obavy, co je čeká uvnitř, zprvu provázely zásah hasičů z pražského Radotína bojujících v pondělí vpodvečer s požárem chaty u ulice K Višňovému sadu na okraji Velké Chuchle - v oblasti zahrádkové kolonie a chatové osady Třešňovka. Rychle ovšem přišla příznivá zpráva.

6.3.2016

Z místa požáru odvezli záchranáři tři pacienty

Praha /FOTOGALERIE/ - Tři lidi odváželi pražští záchranáři do nemocnice z místa rozsáhlého požáru podkroví a střechy rodinného domu v Čakovicích, k němuž byli hasiči přivoláni do ulice Dr. Marodyho v sobotu po půl desáté večer. Jako první dorazili na místo policisté z pohotovostní motorizované jednotky.

6.3.2016

OBRAZEM: K požáru trafostanice přispěly rekonstrukční práce

Praha - Příčinou požáru, který ve čtvrtek odpoledne zničil elektrický rozvaděč trafostanice v Bochovské ulici v Jinonicích, byla nedbalost dělníků zajišťujících opodál rekonstrukční práce. O víkendu to potvrdili pražští hasiči s tím, že provinilcům byla uložena bloková pokuta.

3.3.2016

Dřevené stěny podpálil kouřovod

Praha /FOTOGALERIE/ - Stotisícovou škodu si podle odhadu pražských hasičů vyžádal požár montovaného dřevěného objektu halového charakteru, který byl v ulici Mezi Vodami v Modřanech využíván jako klub. K ohni, který objekt zachvátil ve středu v noci, se sjely jednotky ze sedmi stanic pražských hasičů posílené čtyřmi dobrovolnými sbory.

29.2.2016

KRIMI MIX: Stal se ze zloděje navíc ještě žhář?

Praha - Na pět tisíc korun odhadli pražští hasiči výši škody, kterou v neděli odpoledne způsobil požár ve sportovním areálu v Praze 4. Do ulice Nad Hájem vyrazily jednotky z krčské a modřanské stanice dvacet minut před druhou hodinou. Hořela dřevená kůlna používaná jako sklad u tenisových kurtů; uložený materiál plameny zcela zničily.

29.2.2016

Smrtící požár nikdo schválně nezaložil

Praha - Tragický požár pražském Spořilově, který si v neděli půl druhé hodiny po půlnoci vyžádal životy 41leté ženy a dvouletého dítěte (navíc dalšího člověka vezli záchranáři do nemocnice kvůli tomu, že se nadýchal kouře) nebyl dílem žháře. V pondělí to Deníku řekla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

28.2.2016

Hasiči likvidovali požár palubní desky auta

Praha - Požár osobního automobilu likvidovali v noci na sobotu pražští hasiči. Jednotka z Krče vyjížděla v pátek večer do ulice Antala Staška, kde plameny zachvátily přístrojovou desku osobního vozu značky Audi. Podařilo se je zlikvidovat dřív, než se stačily více rozšířit.

28.2.2016

V hořícím domě našli hasiči mrtvou ženu a dítě

Praha /FOTOGALERIE/ - Dvojnásobná tragédie provázela v noci na neděli požár rodinného domu, který pražští hasiči likvidovali v noci na neděli na Spořilově. Záchranné složky přivolal do Hlavní ulice telefonát na tísňovou linku 23 minut před druhou hodinou. Policisté z bezpečnostních důvodů uzavřeli nejbližší okolí a společně s hasiči evakuovali obyvatele okolních domů, připomněla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

25.2.2016

Hasiči likvidovali požár skladu olejů

Praha /FOTOGALERIE/ - Bez zranění i beze škod se obešel požár v bývalém skladu olejů, který hasiči likvidovali ve středu odpoledne v pražských Letňanech; v bývalém areálu Letov. Do ulice Beranových vyjeli čtyři jednotky profesionálních hasičů, vojenští hasiči ze kbelského letiště a místní dobrovolní hasiči, aby vodou s příměsí pěny likvidovali požár odpadu v budově určené k demolici.

23.2.2016

Při požáru garáže hasiči vynášeli plné kanystry

Praha /FOTOGALERIE/ - Zabránit většímu maléru, který by hrozil v případě rozšíření plamenů, se v pondělí podařilo pražským hasičům ze stanice v Krči, kteří byli za úsvitu přivoláni právě v Krči do ulice Pod Vrstevnicí. V objektu řadových garáží hořela dvougaráž.

18.2.2016

Ulici pod Hradem blokoval požár auta na kolejích

Praha /FOTOGALERIE/ - Velmi nevhodně se ve středu večer porouchala elektroinstalace osobního auta Fordu Mondeo. Kvůli závadě v motorovém prostoru začalo auto po 19. hodině hořet v Letenské ulici v centru Prahy, a to právě ve chvíli, kdy se nacházel na tramvajovém pásu.

18.2.2016

Hasiči vyrazili na nádraží. Kvůli kouři, aniž byla zřejmá jeho příčina

Praha - Pražští hasiči vyjeli ve čtvrtek ráno k hlavnímu nádraží v centru metropole. Přivoláni byli proto, že se v budově objevil kouř, aniž byla zřejmá jeho příčina. Ohnisko nevelkého, ale silně dýmajícího požáru hasiči rychle našli a plameny zlikvidovali během pár chvil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení