VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

AKTUALIZOVÁNO
26.8.2016

OBRAZEM: Na Barrandově hoří filmové kulisy

Praha /FOTOGALERIE/ - Obrovský požár likvidovali pražští hasiči v pátek vpodvečer ve filmových ateliérech na Barrandově. Plameny, které byly ohlášeny krátce před půl šestou, zničily filmové kulisy – stovky metrů čtverečních středověkého městečka připraveného k natáčení zahraničního filmového štábu.

18.8.2016

Plameny pod Cukrákem přibrzdily provoz

Praha /FOTOGALERIE/ - Požár nákladního automobilu značky Avia novějšího typu likvidovali ve čtvrtek odpoledne hasiči z Řevnic a z pražského Radotína na frekventovaném silničním tahu číslo 4 pod Cukrákem. Hořet u Jíloviště na Praze-západ ve směru jízdy od Prahy začalo těsně po půl třetí. Ještě předtím, než na místo dorazily přivolané cisterny se svými posádkami, se jako první pustil do boje s plameny vyšetřovatel požárů z Příbrami Zdeněk Stoklasa. Náhodou jel zrovna kolem, připomněl Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.

16.8.2016

Kombajn zapálila jiskra od kamene

Praha – Zabránit rozsáhlejším škodám se v úterý odpoledne podařilo hasičům, kteří byli na Praze-západ přivoláni k požáru kombajnu při sklizni. Sklízecí mlátička, z níž se plameny přenesly i na okolní pole a zachvátily asi dva hektary porostu, vzplála v půl třetí severně od Vonoklas. Měla to na svědomí jiskra od kamene v liště stroje.

14.8.2016

Noční žhářské útoky přinesly škody za půl druhého milionu

Benešov /FOTOGALERIE/ - Řádění žháře, který se v Benešově nerozpakoval podruhé udeřit přímo za přítomnosti hasičů likvidujících první úmyslně založený požár, šetří středočeská policie. Díky tomu, že požární jednotky byly na místě, se ovšem závažnějším škodám podařilo ve druhém případě zabránit – škody dosahují asi 200 tisíc korun, přičemž uchráněné hodnoty byly vyčísleny na tři miliony. V důsledku prvního ze žhářských útoků ovšem plameny spolykaly milion a čtvrt.

14.8.2016

Shořelo dvacet balíků slámy, zřejmě vinou dětí

Tuchoměřice /FOTOGALERIE/ – Nejenom hmotnou škodu vyčíslenou na osm tisíc korun, ale i jedno lehké zranění měla v pátek večer zřejmě na svědomí hra dětí na poli u obce Tuchoměřice na Praze-západ. Tam byli středočeští hasiči přivoláni přesně v 19.00 s tím, že hoří osm balíků slámy, které údajně podpálily děti. Hasit plameny vyjely posádky čtyř cisternových vozů, které se sjely ze základen profesionálů v Roztokách, na pražských Petřinách a na Letišti Václava Havla Praha; s dalšími dvěma cisternami dorazili dobrovolná hasiči z Roztok a z Hřebče.

11.8.2016

Hasičské klání s vodou i s pivem

Praha – Očekávat lze nejenom super zábavu, ale i návrat skutečně letního počasí. Takový pohled na nadcházející sobotu mají organizátoři Třebonických letních her 2016. Již 16. ročník oblíbené soutěže tříčlenných družstev pořádají ve zrekonstruovaném areálu u rybníka v Třebonicích na samém západním okraji metropole v sobotu od půl jedné odpoledne místní dobrovolní hasiči společně s dalšími partnery, mezi nimiž nechybí ani radnice Prahy 13.

9.8.2016

Hasiči zachraňovali opravovanou historickou tvrz

Praha - Hoří tvrz! Ihned přijeďte! Tohle tísňové volání se v pondělí vpodvečer stalo výzvou k výjezdu pražských hasičů do ulice Ke Štítu v Křeslicích na okraji metropole, jíž vévodí nepřehlédnutelný památkově chráněný areál. Ten ve středověku skutečně býval tvrzí vybudovanou nad údolím Botiče, později rozšířenou přestavbou na hospodářský dvůr; z poslední doby je známý hlavně jako místo s občerstvením na oblíbené cyklotrase i turistické stezce.

6.8.2016

Pod hořícím autem ležely kusy motoru

Praha – Hned tři požáry aut, která začala za jízdy hořet, likvidovali během pátku pražští hasiči. Nejvíce je zaměstnaly plameny, k jejichž likvidaci vyjely po půl šesté večer do Spojovací ulice na Žižkově požární jednotky z Holešovic a Strašnic. Požár kabiny a motorového prostoru nákladního automobilu značky Man zlikvidovali hasiči zasahující v dýchací technice pomocí jednoho vodního proudu s pěnou, připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

5.8.2016

Plameny spolykaly dva a půl milionu

Praha – Zpevňovat dům museli pražští hasiči poté, co v pátek ráno likvidovali požár v paneláku na Zličíně. Jeho bilancí je škoda předběžně vyčíslená na 2,5 milionu korun – a především záchrana 20 lidí (a také jednoho psa).

AKTUALIZOVÁNO
3.8.2016

Bubenečský tunel v Praze byl kvůli požáru asi hodinu uzavřen

Praha - Pražský bubenečský tunel, který je součástí komplexu Blanka, byl ve středu kvůli nahlášenému požáru v technologickém prostoru zhruba hodinu uzavřen. Hořelo v rozvodně na povrchu a oheň sám uhasl. Uvnitř tunelu požár nebyl zaznamenám, proto jej policisté kolem 10.20 znovu otevřeli. Řekli to policejní mluvčí Jan Daněk a mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Před tunelem se tvořily kolony aut.

1.8.2016

Zářivka podpálila papír ve skladu

Praha /FOTOGALERIE/ - Stotisícová škoda vznikla, milion korun se podařilo uhájit. To je bilance požáru elektroinstalace ve skladu papíru, který v pondělí půl hodiny před polednem přijeli do Bečovské ulice v Uhříněvsi likvidovat nejenom pražští hasiči, ale i jejich kolegové z Říčan – jak profesionálové, tak příslušníci dobrovolného sboru.

29.7.2016

Hasiči pustí naftu do Vltavy

Praha - Velký malér spojený s únikem ropné látky do Vltavy zaměstná za necelý týden potápěče pražských hasičů. Ano, vědí to předem; bude se totiž naštěstí jednat jen o cvičení. Fingovaný malér se chystá na čtvrteční dopoledne, kdy na Rašínově nábřeží v centru metropole budou hasičské týmy cvičit likvidaci úniku nebezpečné látky do Vltavy.

27.7.2016

Hořící maringotku hasiči uhájili

Praha/FOTOGALERIE/ - Bez zranění, ale se škodou vyčíslenou na 300 tisíc korun – přičemž zhruba 200 tisíc se podařilo uchránit. Takové jsou následky požáru maringotky, který pražští hasiči likvidovali v úterý odpoledne v Karosářské ulici v Malešicích, kde má dopravní podnik garáže, depo a dílny.

26.7.2016

Na připálený hrnec upozornil kouř a smrad

Praha /VIDEO/ – „Z bytu ve třetím patře se kouří. Zřejmě tam hoří. Přijeďte rychle!" Tak znělo oznámení sousedky volající nikoli na tísňovou linku hasičů, ale na číslo 156. O tom, jak se strážníci z Prahy 7 proměnili v sobotu večer v hasiče, informovala v úterý vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. 

26.7.2016

Kombajn zcela zničily plameny

Praha /FOTOGALERIE/ – Na osm milionů korun se vyšplhaly škody, které v pondělí za soumraku způsobil požár kombajnu sklízejícího obilí na poli v pražských Letňanech. 

25.7.2016

Byty i obyvatele v paneláku ohrozil požár mikrovlnky. Nehlídané!

Praha – Hodně napilno měli pražští hasiči na sklonku uplynulého pracovního týdne. V pondělí to konstatovala Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů s tím, že páteční bilance čítá 35 výjezdů. Jedenáct z nich bylo k požárům (včetně tří hořících aut, která vzplanula za jízdy), v devíti případech se jednalo o poskytování takzvané technické pomoci a po šesti položkách zanesli hasiči do statistik v kolonkách dopravních nehod a úniků nebezpečných látek. „Třikrát vyjeli zbytečně – jednalo se o planý poplach," doplnila Adamcová.

25.7.2016

Hořící dodávka mohla i vybuchnout

Praha /FOTOGALERIE/ - Tři požáry aut, která začala za jízdy hořet, likvidovali během jediného dne pražští hasiči. Bilanci ohnivého pátku, kdy plameny poničily jednu dodávku a tři osobní auta, zveřejnila v pondělí Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

25.7.2016

Kachně hasiči zachránili dvě ze čtyř dětí

Praha /FOTOGALERIE/ – Vážně jsem byl v úzkých. To v pondělí s úsměvem prohlásil jeden z pražských hasičů, kteří se dopoledne účastnili mise na záchranu kachňat. Rozhodně ovšem nešlo o smích úlevný; k něčemu podobnému nebyl důvod – i když se hasič musel spustit po hlavě do kanálu.

22.7.2016

Hasiče zaměstnaly vejce načerno

Praha /FOTOGALERIE/ – Stotisícovou škodou a nepřehlédnutelným hemžením hasičských vozů skončila v pátek ráno snaha muže z pražských Modřan uvařit si k snídani vejce. Únava po návratu z noční směny způsobila, že usnul – a výsledkem byl požár kuchyňské linky, připomněla v pátek Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

21.7.2016

Na nádraží v Praze hořela lokomotiva, nikdo zraněn nebyl

Praha - Na pražském hlavním nádraží ve čtvrtek odpoledne zasahovali hasiči, likvidovali požár v kabině mezinárodního rychlíku z Budapešti do Hamburku. Nikdo nebyl zraněn, co bylo příčinou ohně, se zatím neví. Vlak po výměně lokomotivy pokračoval v cestě. Provoz na nádraží byl omezen jen při zásahu hasičů. Řekli to mluvčí pražských hasičů, Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) a Českých drah.

19.7.2016

Lidé v hořícím bytě se nadýchali kouře

Praha /FOTOGALERIE/ – Čtyř set tisíc korun dosahuje podle prvotních odhadů škoda způsobená silně dýmajícím požárem v bytovém domě na Žižkově, k němuž pražští hasiči byli v úterý čtvrt hodiny před devátou přivoláni do Koněvovy ulice.

19.7.2016

Hasiči evakuovali v Praze 3 kvůli úniku plynu šest domů

Praha - Šest domů, z nichž bylo vyvedeno cekem 32 lidí, evakuovali v úterý dopoledne kvůli úniku plynu pražští hasiči. Do Vlkovy ulice na Žižkově je přivolali plynaři, kteří tam byli pozváni k opravě závady na potrubí – a na místě odhalili zvýšené koncentrace plynu; ukázalo se, že únik plynu je masivní a mohl by představovat ohrožení pro okolí.

15.7.2016

KRIMI MIX: Hasiči zachraňovali lidi z hořícího paneláku

Praha /FOTOGALERIE/ - Osm dospělých a dvě děti zachraňovali ve čtvrtek večer pražští hasiči. Za pomoci vyváděcích masek je vyváděli a vynášeli z jedenáctipo­dlažního sídlištního paneláku na Chodově. Do domu ve Zlešické ulici, kde hořelo v kuchyni bytu a přilehlém pokoji v šestém patře, byly požární jednotky přivolány čtyři minuty po 18. hodině. Kouř, který citelně poznamenal fasádu, ohrožoval lidi v horních patrech.

11.7.2016

Plameny zachvátily velkou plochu strniště

Praha - Rozsáhlý požár strniště v oblasti Divoké Šárky, na němž se plameny rozšířily na několik hektarů, zaměstnal v neděli odpoledne desítky pražských hasičů z řad profesionálů i příslušníků dobrovolných sborů.

11.7.2016

Hasiče zaměstnaly požáry trávy, ale i oheň ve stromě nebo na střeše

Praha /FOTOGALERIE/ - Nezodpovědnost kuřáků, nedbalost při rozdělávání ohně, pro leckoho možná neobvyklá snaha likvidovat hmyz neopatrným vykuřováním, ale také úmyslná zapálení. Takové byly příčiny požárů, které v uplynulém týdnu likvidovali hasiči v metropoli. 

7.7.2016

Obří požár ve Vysočanech loni zavinila závada

Praha /FOTOGALERIE/ - Obří požár ve Vysočanech, který od loňského 22. srpna zaměstnával po dva dny pražské hasiče, nebyl dílem žháře. Prvotní spekulace, že hala s uskladněným textilem asijských prodejců v někdejším areálu ČKD v Kolbenově ulici mohla vzplanout v důsledku konkurenčního boje, vyloučili specialisté v rámci policejního vyšetřování. Podle jejich závěrů má značnou hmotnou škodu na svědomí vadná elektroinstalace.

2.7.2016

Požár autobusu v Praze dnes způsobil škodu 1,5 mil.; bez zranění

Praha - V Praze nedaleko stanice metra Nádraží Veleslavín dnes dopoledne hořel autobus pražského dopravního podniku, který jezdí na letiště v Ruzyni. Škoda je předběžně odhadována na 1,5 milionu korun. Nikdo nebyl zraněn. Řekl to mluvčí pražských hasičů Jiří Čmahal.

29.6.2016

Historickou stodolu zničil požár

Praha - Požár památkově chráněné stodoly v obci Ohrobec na Praze-západ likvidovali ve středu středočeští i pražští hasiči. Do ulice u Rybníků, odkud byl oheň ohlášen čtyři minuty před čtvrtou odpolední, se sjely požární vozy z profesionálních stanic v Jílovém, Říčanech a Kladně; z metropole pak z Chodova a Modřan – a na pomoc vyrazila také technika dobrovolných hasičů z Dolních Břežan a Zvole, sdělil Deníku Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.

24.6.2016

Oheň způsobil na střeše továrny Koh-i-noor škodu 1,5 milionu

Pátek - Čtvrteční požár způsobil na střeše továrny Koh-i-noor v pražských Vršovicích škodu 1,5 milionu korun. Hasiči uchránili majetek asi za deset milionů. V tiskové zprávě o tom v pátek informovala mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Hořet v areálu začalo ve čtvrtek večer. Zaměstnanci z objektu odešli, nikdo nebyl zraněn.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2016

V Koh-i-Nooru hořela střecha. Na místě zasahovaly desítky hasičů

Praha - V areálu Koh-i-Nooru v pražských Vršovicích došlo ve čtvrtek kolem osmé hodiny večerní k požáru střechy. Na místě zasahovalo několik desítek hasičů jak profesionálních, tak dobrovolných. Zaměstnanci z objektu odešli, nikdo nebyl zraněn. Hrozil únik chemikálií, byl proto krátce vyhlášen třetí poplachový stupeň. Ve čtvrtek to řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení