VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

11.7.2016

Hasiče zaměstnaly požáry trávy, ale i oheň ve stromě nebo na střeše

Praha /FOTOGALERIE/ - Nezodpovědnost kuřáků, nedbalost při rozdělávání ohně, pro leckoho možná neobvyklá snaha likvidovat hmyz neopatrným vykuřováním, ale také úmyslná zapálení. Takové byly příčiny požárů, které v uplynulém týdnu likvidovali hasiči v metropoli. 

7.7.2016

Obří požár ve Vysočanech loni zavinila závada

Praha /FOTOGALERIE/ - Obří požár ve Vysočanech, který od loňského 22. srpna zaměstnával po dva dny pražské hasiče, nebyl dílem žháře. Prvotní spekulace, že hala s uskladněným textilem asijských prodejců v někdejším areálu ČKD v Kolbenově ulici mohla vzplanout v důsledku konkurenčního boje, vyloučili specialisté v rámci policejního vyšetřování. Podle jejich závěrů má značnou hmotnou škodu na svědomí vadná elektroinstalace.

2.7.2016

Požár autobusu v Praze dnes způsobil škodu 1,5 mil.; bez zranění

Praha - V Praze nedaleko stanice metra Nádraží Veleslavín dnes dopoledne hořel autobus pražského dopravního podniku, který jezdí na letiště v Ruzyni. Škoda je předběžně odhadována na 1,5 milionu korun. Nikdo nebyl zraněn. Řekl to mluvčí pražských hasičů Jiří Čmahal.

29.6.2016

Historickou stodolu zničil požár

Praha - Požár památkově chráněné stodoly v obci Ohrobec na Praze-západ likvidovali ve středu středočeští i pražští hasiči. Do ulice u Rybníků, odkud byl oheň ohlášen čtyři minuty před čtvrtou odpolední, se sjely požární vozy z profesionálních stanic v Jílovém, Říčanech a Kladně; z metropole pak z Chodova a Modřan – a na pomoc vyrazila také technika dobrovolných hasičů z Dolních Břežan a Zvole, sdělil Deníku Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.

24.6.2016

Oheň způsobil na střeše továrny Koh-i-noor škodu 1,5 milionu

Pátek - Čtvrteční požár způsobil na střeše továrny Koh-i-noor v pražských Vršovicích škodu 1,5 milionu korun. Hasiči uchránili majetek asi za deset milionů. V tiskové zprávě o tom v pátek informovala mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Hořet v areálu začalo ve čtvrtek večer. Zaměstnanci z objektu odešli, nikdo nebyl zraněn.

AKTUALIZOVÁNO
23.6.2016

V Koh-i-Nooru hořela střecha. Na místě zasahovaly desítky hasičů

Praha - V areálu Koh-i-Nooru v pražských Vršovicích došlo ve čtvrtek kolem osmé hodiny večerní k požáru střechy. Na místě zasahovalo několik desítek hasičů jak profesionálních, tak dobrovolných. Zaměstnanci z objektu odešli, nikdo nebyl zraněn. Hrozil únik chemikálií, byl proto krátce vyhlášen třetí poplachový stupeň. Ve čtvrtek to řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. 

16.6.2016

Po požáru vybydleného domu v Praze našli hasiči lidské tělo

Praha - Mrtvého muže objevili hasiči v noci ze středy na čtvrtek po uhašení požáru vybydleného domu v Praze 10. Případem se zabývají kriminalisté. Příčina vzniku ohně se vyšetřuje, hmotná škoda nevznikla. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

15.6.2016

V Praze 1 v úterý hořela střecha domu, evakuováno bylo na 50 lidí

Praha - V centru hlavního města v úterý večer hořela střecha rekonstruovaného domu ve Vězeňské ulici. V objektu v té době nikdo nebyl, z okolních restaurací hasiči preventivně ale evakuovali na 50 lidí. Co bylo příčinou ohně, zatím neví. Způsobenou škodu odhadli na půl milionu korun. Ve středu to sdělila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

13.6.2016

V Praze na Smíchově hořela střecha restaurace Wine Food Market

Praha - V Praze na Smíchově hořela po poledni atriová střecha restaurace Wine Food Market. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů, po necelé hodině měli požár pod kontrolou. Nikomu se nic nestalo. Kvůli požáru byla ale uzavřena ulice U Královské louky. V pondělí to řekly mluvčí pražské policie a hasičů Iveta Martínková a Pavlína Adamcová.

10.6.2016

KRIMI MIX: Vykuřování hmyzu zasáhlo i lidi

Praha – Asistenci pražských hasičů i záchranné služby si ve čtvrtek vpodvečer vyžádal zásah deratizační firmy v ubytovně v Plzeňské ulici na pražském Smíchově. Opustit své pokoje muselo 17 lidí, z nichž někteří se během zásahu při hubení obtížného hmyzu nadýchali látky použité při vykuřování prostor zasažených štěnicemi – což se neobešlo bez zdravotních problémů.

9.6.2016

Autopříslušenství skončilo v plamenech

Praha - Značnou škodu, která se zřejmě bude počítat v milionech korun, si vyžádal požár, který ve čtvrtek ráno zachvátil část zboží nacházejícího se na paletách ve skladu s automobilovým příslušenstvím v Hostivici na Praze-západ.

9.6.2016

Při požáru tří domů byli zraněni dva hasiči

Vestec – Zranění dvou hasičů, na které během likvidace rozsáhlého požáru spadlo obložení, si ve středu odpoledne vyžádal boj s plameny schvacujícími rodinné domy ve Vestci na Praze-západ. Záchranáři je odváželi do pražských nemocnic v Krči a v Motole.

8.6.2016

Plameny v zasedačce spolykaly statisíce

Praha - Tři čtvrtě milionu korun plameny pohltily, hodnoty za čtyři a čtvrt milionu se zásahem hasičů podařilo uchránit. Taková je prozatímní bilance řádění ohně při požáru v administrativní budově v Řeporyjích na okraji metropole – ovšem s upozorněním, že výše škody se ještě může změnit.

8.6.2016

Desítky hasičů získaly ocenění

Praha /GALERIE/- Sloužit u hasičů – to není nějaká příležitostná práce na pár let – nebo třebas i jen několik měsíců. Pro mnohé jde o povolání, které se změnilo v celoživotní poslání. Vyprávět by o tom mohlo třeba 48 středočeských hasičů, jimž generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslav Ryba udělil medaile Za věrnost – a z jeho pověření je oceněným předali krajský ředitel hasičů Miloslav Svatoš a jeho náměstek pro prevenci a civilní nouzovou připravenost Jan Ryšavý.

3.6.2016

Kouř z požáru věznil lidi v domě

Praha - Velkému maléru se podařilo zabránit pražským hasičům, kteří ve středu vpodvečer likvidovali požár malého přízemního bytu v ulici U Drahaně v Bohnicích. Vyžádal si hmotnou škodu odhadovanou na 300 tisíc korun. V pátek Pavlína Adamcová z centrály hasičů zveřejnila celkovou bilanci zásahu: tři zachránění, tři evakuovaní, tři ošetření lidé – a zachránit se podařilo také dva psy.

1.6.2016

Desítky požárů byly dílem úmyslu

Praha - Dílem žhářů byla téměř čtvrtina z 222 požárů, které během května likvidovali pražští hasiči. Úmysl byl v rámci vyšetřování určen jako příčina ve 22 procentech, ukazují čerstvé statistiky.

29.5.2016

V drážním domku shořely statisíce

Praha /GALERIE/ - Škodu předběžně vyčíslenou na 400 tisíc korun způsobil požár bývalého drážního domku, k jehož likvidaci se v neděli hodinu a čtvrt po půlnoci sjely do Jílové ulice na Zličíně vozy pražských i drážních hasičů. „Dvacítka hasičů se na místo dostavila ve velmi krátké době a ihned začala hasit požár ze dvou míst," připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

26.5.2016

KRIMI MIX: V plamenech zmizely miliony korun

Praha - Tři zranění včetně úrazu zasahujícího hasiče a dvou domácích potřebujících ošetření na chirurgii a interně Thomayerovy nemocnice v pražské Krči si ve čtvrtek vyžádal požár domu v chatové oblasti Hvozdy u Štěchovic na Praze-západ, při jehož likvidaci hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

25.5.2016

Výbuch varny drog přinesl popáleniny

Praha - Stát se to dříve v minulosti, možná by se dalo tvrdit, že předpokládaného hříšníka olízly plameny pekelné. V dobách, kdy se hovořilo podobným tónem, ovšem vaření pervitinu nebylo zrovna obvyklou činností; tehdejší alchymisté měli jiné cíle.

25.5.2016

Lidi vyhnal z postelí požár v garáži

Praha – Rušnou noc zažívali obyvatelé čtyřpatrového bytového domu v ulici Na Nivách v pražské Michli. Půl hodiny před půlnocí museli opustit nejen své postele, ale i byty – přičemž 17 lidí hasiči za zadýmeného objektu vyváděli za pomoci vyváděcích masek (a zachráněn byl také jeden pes).

23.5.2016

Požár si vyžádal vyklizení ubytovny v Řepích

Praha /FOTOGALERIE/ - Osm lidí, kteří se nadýchali kouře při požáru ubytovny v Řepích, prohlíželi v pondělí před polednem pražští záchranáři. Změřili jim hladinu oxidu uhelnatého - a dva pacienty následně převezli do péče zdravotníků motolské nemocnice.

18.5.2016

Žhář podpaloval nejen popelnice, ale i auta a motorku

Praha /FOTOGALERIE/ - Prozatím neznámého žháře, který uprostřed noci na středu řádil v centru metropole na Vinohradech, hledají pražští policisté. Hledají pachatele, který zakládáním požárů způsobil více než stotisícovou škodu.

17.5.2016

Odhalení hasičů: není kudy utíkat a někdy ani čím hasit

Praha - Nedostatky, které lze často poměrně snadno napravit - přičemž mnohdy jde o problémy, které by se daly i vcelku bez obtíží uhlídat, kdyby jim někdo věnoval větší pozornost. Tak lze shrnout odhalení z požárních kontrol, které provádějí hasiči. V hlavním městě jich loni absolvovali 1357, připomněla Ivana Svitáková z odboru prevence pražských hasičů.

11.5.2016

Denně hoří sedmkrát. Hlavně večer

Praha - Pokud se ve čtvrtek po šesté večer rozezní pražskými ulicemi sirény hasičských vozů, jde vlastně o běžný jev. Tak to v metropoli prostě chodí. Právě ve čtvrtek a večer hoří nejčastěji, připomněla Ivana Svitáková z centrály pražských hasičů. Z kalendářních měsíců podle jejích slov dominuje srpen - a z městských částí Praha 4.

10.5.2016

Za požár stánků prý může svářeč

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedbalost při práci měla na svědomí požár prodejních stánků, který způsobil škodu odhadovanou na sto tisíc korun. O okolnostech požáru, k němuž požární vozy ze stanic v Holešovicích a v Satalicích vyjely do Kolbenovy ulice v pondělí před půl třetí odpoledne, informovala v úterý Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

9.5.2016

Žhář zapálil kontejnery, hořela auta

Praha /FOTOGALERIE/ - Půl druhého milionu korun dosahuje škoda, kterou zatím neznámý žhář způsobil v pražských Holešovicích. Stalo se to v sobotu, kdy byli hasiči necelé tři hodiny po půlnoci přivoláni do vnitrobloku v Jateční ulici, kde kdosi zapálil šest plastových kontejnerů. Dodatečné došetření potvrdilo prvotní podezření, že opravdu šlo o dílo žháře.

3.5.2016

Dvě střechy hořely kvůli popelu na kompostu

Praha /FOTOGALERIE/ - Nedbalost si vyžádala škody odhadované na 1,5 milionu korun - naštěstí se zásahem hasičů podařilo uchránit hodnoty vyčíslené na pět milionů. Nasvědčují tomu alespoň závěry vyšetřovatelů zkoumajících okolnosti rozsáhlého požáru, který pražští hasiči likvidovali v noci na neděli v ulici Pod Vyšehradem.

1.5.2016

Hořely čarodějnické ohně, ale i střechy domů

Praha - Rušnější než obvykle měli podle očekávání hasiči službu na přelomu dubna a května, kdy takzvaná filipojakubská noc tradičně patří oslavám „pálení čarodějnic". Potvrdila se zkušenost z uplynulých let, že denní průměr výjezdů k požárům se nárazově někdy až ztrojnásobí.

29.4.2016

Při 'pálení čarodějnic' škodí rachejtle

Praha - Neblbněte - a dejte vědět předem. Do těchto slov lze shrnout doporučení hasičů před nadcházející filipojakubskou nocí na přelomu dubna a května, provázenou tradičně „pálením čarodějnic". Tyhle veselice bývají často rušné nejen pro samotné účastníky, ale mnohdy i z pohledu hasičů.

28.4.2016

Strážníci hasili strom. Živly byly silnější

Praha /VIDEO/ - Role hasičů se snažila zhostit hlídka strážníků z Prahy 7 - ukázalo se ale, že na plameny podněcované větrem tentokrát jejich síly nestačí. Stalo se to ve středu večer ve Stromovce, kam byla hlídka městské policie přivolána s tím, že u cyklostezky doutná torzo stromu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies