VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požáry

10.2.2017

Hasiči objevili při kontrolách nedostatky u téměř tří čtvrtin budov

Praha - Kontroly hasičů v rámci státního požárního dozoru loni ukázaly nedostatky u téměř tří čtvrtin prověřovaných objektů. V památkových budovách chyběly preventivní požární prohlídky, v restauracích byly špatně přístupné hlavní vypínače elektřiny a uzávěry plynu. Ve skladech hasiči často našli nedostatky v provozuschopnosti elektrické požární signalizace. Vyplývá to z informací, které v pátek Hasičský záchranný sbor ČR zveřejnil na svém webu.

8.2.2017

V útočišti bezdomovců našli hasiči torzo těla

Praha /FOTOGALERIE/ -  Za jakých okolností zemřel muž, jehož ohořelé tělo našli hasiči během likvidace požáru uvnitř pilíře Hlávkova mostu? Hledáním odpovědí se od počátku týdne zabývají kriminalisté, pro něž budou podstatné nejenom poznatky z místa, ale i závěry soudních lékařů k okolnostem smrti. Podle prvotního šetření bylo příčinou vzniku požáru zavinění neznámou osobou, konstatovala Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

AKTUALIZOVÁNO
8.2.2017

V holešovické laboratoři zranil výbuch lahve s alkoholem ženu

Praha - Ve veterinární laboratoři v Praze-Holešovicích vybuchla v úterý pravděpodobně lahev s alkoholem, dvaačtyřicetiletá žena utrpěla poranění na obou rukách a na hrudníku. Záchranáři ji po ošetření na místě odvezli na oddělení plastické chirurgie vinohradské nemocnice. Informoval o tom mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn.

7.2.2017

Při požáru chaty evakuovali dvoutýdenní miminko

Praha -  Nikomu se nic nestalo, ale dřevěná chata za 80 tisíc korun lehla popelem. To je souhrn události, která v úterý dvě hodiny po půlnoci zaměstnala jednotky pražských hasičů ze stanic v Holešovicích, Strašnicích, Satanicích i z centrály. Hořelo v zahrádkářské kolonii pod Bulovkou, nedaleko ulice Na Košince. Prošetřování ukázalo, že zničení chaty má na svědomí špatný stav kouřovodu, připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů.

6.2.2017

Pod Hlávkovým mostem policie našla ohořelé tělo

Praha - Při likvidaci požáru v jednom z pilířů Hlávkova mostu na pražské Štvanici v pondělí policisté našli ohořelé lidské tělo. Nyní zjišťují totožnost oběti a příčiny úmrtí. V pondělí to řekli mluvčí hasičů a policie Pavlína Adamcová a Tomáš Hulan.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2017

Požár bytu na Žižkově si vyžádal lidský život

Praha /FOTOGALERIE/ - Lidský život a hmotnou škodu předběžně vyčíslenou na 1,5 milionu korun si vyžádal požár bytu na Žižkově, který pražští hasiči likvidovali v noci na čtvrtek. Do ulice V Domově byli přivoláni krátce po půlnoci – a na místo vyjely jednotky ze tří pražských profesionálních stanic: z centrály, Holešovic a Strašnic, připomněla Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů. Následně dorazili také chemici z Petřin, aby kolegům pracujícím v dýchací technice vyměnili vydýchané láhve.

30.1.2017

Den co den v Praze někomu doma hoří. Devětkrát týdně

Praha/FOTOGALERIE/ - Zdravotníci nemuseli nikoho odvézt, a tak měl požár bytu šťastný konec. Tak pražští hasiči hodnotí následky řádění plamenů, které museli v neděli krotit v Šumavské ulici na Vinohradech. Situace ovšem vypadala dramaticky: v hořícím přízemním bytě zůstala uvězněna jeho obyvatelka, jíž plameny odřízly únikovou cestu. Ženu volající z okna o pomoc hasiči zachránili za pomoci nastavovacího žebříku. Následně se jí ujali záchranáři – transport do nemocnice ale nebyl nutný.

29.1.2017

Kolik milionů shořelo v Letňanech: dvacet – nebo polovina?

Praha - Milion korun, dvacet milionů – a nakonec to nejspíš bude kolem osmi. Tak se postupně vyvíjely odhady škody způsobené požárem, který v pátek před polednem zachvátil čtyři stánky s občerstvením v gastrouličce mezi halami veletržního areálu v Letňanech.

28.1.2017

Páteční požár stánků v Letňanech způsobil škodu do deseti milionů

Praha /FOTOGALERIE/ - Páteční požár stánků s občerstvením na výstavišti v Praze Letňanech způsobil předběžnou škodu osm až deset milionů korun. V sobotu to řekl obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Oheň, který vznikl při práci s propanbutanovou lahví, podle něj zničil dva stánky včetně vybavení, okolní sezení a fasádu přilehlých veletržních hal. Dva muži byli při požáru lehce zraněni.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Na výstavišti v Praze Letňanech hořely stánky, dva lidé byli zraněni

Praha /FOTOGALERIE/ - Na výstavišti v Praze - Letňanech v pátek hořely stánky s občerstvením. Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo. Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu, dva ze šesti stánků ale oheň zničil. Informoval o tom velitel zásahu Miloš Němec a obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Dva lidé ze stánku byli lehce popáleni, zhruba 200 lidí z blízké haly bylo preventivně evakuováno.

26.1.2017

Loni bylo v Praze 2025 požárů, zemřelo při nich deset lidí

Praha - Loni vzniklo v hlavním městě 2025 požárů, což je o 362 méně než předloni. Zemřelo při nich deset lidí, o čtyři méně než předloni, dalších 109 lidí utrpělo zranění. Oheň způsobil škodu za téměř 330 milionů korun, hasiči svými zásahy zachránili majetek odhadem za 1,3 miliardy korun. Předběžnou bilanci činnosti za loňský rok ve čtvrtek poskytla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

26.1.2017

Kysličníkem hasiči likvidovali požár v zemi

Praha - Tak trochu jak na Islandu to ve středu odpoledne vypadalo v dejvické lokalitě Baba. Z hromady zledovatělého sněhu, která v Krohově ulici zůstala po uklízení chodníku, se valil kouř. Ten ovšem nesignalizoval rodící se sopku, ale poruchu na elektroinstalaci – technickou závadu přívodního kabelu k elektrickému rozvaděči.

14.1.2017

V Praze 4 hořel byt, nahromaděné plyny poté explodovaly

Praha - V pražském Braníku hořel v noci na dnešek byt ve 12. patře panelového domu. Nejprve vzplanul vánoční stromek a část vybavení, poté explodoval nakumulovaný plyn.

12.1.2017

V hodinových intervalech hořela v Praze tři auta

Praha /FOTOGALERIE/ - Opakovaně se potýkat s požáry automobilů museli během jediného dne hasiči v hlavním městě. Během středy, kdy v metropoli hořelo celkem sedmkrát, byli přivoláni hned ke třem takovýmto ohňům, připomněla ve čtvrtek Pavlína Adamcová z centrály pražských hasičů. A tyhle výjezdy navíc následovaly v pravidelných intervalech!

8.1.2017

KRIMI MIX: V hořící garáži našli mrtvého muže

Praha - Muže bez známek života, který v místě přebýval, našli hasiči a policisté, jež v neděli odpoledne přivolali lidé k požáru garáže na okraji Modřan; v odlehlejší oblasti mezi Modřanskou roklí a Cholupickým potokem. Do ulice V Hájkách vyjeli půl druhé hodiny po poledni. S plameny se hasiči rychle vypořádali, místo pak odvětrali pomocí přetlakové ventilace.

AKTUALIZOVÁNO
5.1.2017

Požár na Štvanici hasila voda z Vltavy

Praha /FOTOGALERIE/ - Mohutným a z daleka viditelným tmavým dýmem dal o sobě necelou hodinu před čtvrtečním polednem vědět rozsáhlý požár dílny v areálu skateparku na ostrově Štvanice v centru metropole. K ohni, který ji zachvátil v plném rozsahu, vyjely hasičské jednotky nejenom z centrální stanice, ale i ze základen v Holešovicích a Krči; přijeli také chemici z Petřin.

4.1.2017

Do ateliéru vtrhli hasiči s beranidlem

Praha – Násilně za pomoci beranidla vtrhli ve středu nad rámem pražští hasiči do malířského ateliéru. Nespěchali za uměním, ale hasit; ze suterénu se valil hustý bílý kouř. Z domu ve Svobodově ulici pod Vyšehradem, kam byli přivoláni 36 minut po páté ranní, zachránili za pomoci vyváděcích masek pět lidí.

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

Na střechu haly přeskočil požár odpadu

Praha /FOTOGALERIE/ - Z původních odhadů asi 30 tisíc korun až na 1,8 milionu vzrostlo vyčíslení škody, kterou v noci na středu přinesl mohutný požár střechy skladové haly v průmyslovém areálu na jižním okraji metropole. Přesným určením příčiny se zabývají policisté – hasiči ovšem mají jasno: na vině je nedbalost pracovníka jedné z firem při používání otevřeného ohně.

3.1.2017

Od nedělního požáru odjeli hasiči až v úterý

Praha – Až v úterý ráno opustili hasiči místo požáru v zemědělském areálu v Jílovišti na Praze-západ, kde na Nový rok, v neděli večer, vzplál sklad slámy a sena – načež plameny zasáhly celý asi 40 metrů dlouhý objekt rozdělený do několika sektorů. Samotný zásah byl ukončen už v pondělí odpoledne – na místě se však i poté střídaly dobrovolné jednotky z Jíloviště a z Karlštejna, aby dohlížely na dohořívání zbylých balíků slámy; nejvíce zasaženou část totiž hasiči nechali kontrolovaně vyhořet.

3.1.2017

Plamínek svíčky spolykal 750 tisíc korun

Praha - Třičtvrtěmilionovou škodu, která vznikla při novoročním požáru v nejvyšším patře bytového domu na Vinohradech, má na svědomí nedbalost při používání svíčky. Závěry šetření spojeného s detailním ohledáním požářiště zveřejnili v úterý pražští hasiči. Mohutný požár v Tyršově ulici (k němuž byli hasiči přivoláni deset minut před devátou večer a zásah je plně zaměstnával po tři hodiny), si vedle značných hmotných škod vyžádal evakuaci sedmi lidí, kočky a psa. Byt, ve kterém hořelo, zůstal neobyvatelný.

AKTUALIZOVÁNO
3.1.2017

Při požáru chaty vyhasl lidský život, další muž je popálený

Praha /FOTOGALERIE/ - Lidský život si v úterý vyžádal požár zahradní chaty, k němuž hasiči z Chodova a z Říčan na Praze-východ vyjeli ráno do Uhříněvsi. Devět minut po šesté byli přivoláni do ulice Františka Diviše. Chata, z níž nakonec zbyly jen ohořelé pozůstatky, už té chvíli byla v jednom plameni. Během čtvrthodiny se sice oheň podařilo dostat pod kontrolu – tragédii to však nezabránilo. Potvrdila se slova policistů, že uvnitř by se měl nacházet člověk.

AKTUALIZOVÁNO
2.1.2017

K požáru slámy za Prahou jeli hasiči až z Rakovníka

Praha /FOTOGALERIE/ -  Po celou noc na pondělí a ještě i během dne likvidovali středočeští hasiči rozsáhlý požár v Jílovišti na Praze-západ. Paradoxně zrovna v Hasičské ulici, téměř uprostřed protáhlé obce, začala po deváté večer hořet „stodola"; hala s uskladněnými balíky sena a slámy v zemědělském areálu. Požár se rychle rozšířil na celý zděný objekt o rozměrech 15×10 m, v níž kromě balíků slámy byly také zemědělské stroje, uvedl v noci Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů. „Podařilo se vytáhnout kombajn," konstatoval. Už méně příznivou zprávou bylo zjištění, že na místo požáru bezprostředně navazují hala, přístřešek a další skladovací část; to vše v délce asi 40 m.

27.12.2016

Údolím Temna probleskl požár chaty

Praha - Náročný zásah čekal v úterý na hasiče z Jílového a z Říčan u obce Petrov na Praze-západ, odkud byl po půl páté hlášen požár chaty stojící v lokalitě nazývané Údolí Temna.

26.12.2016

Při nočním požáru v Praze se zranil jeden člověk

Praha - Jeden člověk se zranil při nočním požáru bytu v pražských Dejvicích. Hasiči museli několik dalších lidí dostat ze zakouřeného domu. Zásah byl poměrně rozsáhlý, trval zhruba čtyři hodiny. Příčina vzniku ohně ani předběžná škoda zatím nejsou známy. Novinářům to řekl mluvčí pražských hasičů Antonín Šustr.

26.12.2016

Jsou zodpovědní, říkají o stánkařích hasiči

Praha – Požáry stánků na vánočních trzích v centru Prahy budily v uplynulých letech pozornost opakovaně – letos se však ohnivé maléry trhovcům vyhnuly. A výsledky hasičských kontrol naznačují, že bezpečně se mohou návštěvníci cítit i ve zbývajících dnech, po něž ještě bude možno u stánků nasávat sváteční atmosféru.

25.12.2016

Nečekané vánoční riziko: dráty elektrického osvětlení

Praha - Změnit vánoční pohodu v otřesný zážitek na celý život dokážou nejen svíčky, které zůstaly bez dozoru, nebo prskavky nevhodně použité v těsné blízkosti vysoce hořlavých materiálů. Ohnivý živel může vyšlehnout i z míst, kde by to čekal málokdo, varují hasiči. Strašákem jsou podle jejich zkušeností elektrické dráty: nevhodně používané prodlužovací kabely pro vánoční osvětlení. Ano, i ony mohou způsobit požár, upozornil Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.

25.12.2016

Požárů na Štědrý den bylo mírně víc než loni, následky byly menší

Praha - Hasiči v Česku na Štědrý den vyjeli k 51 požárům, zásahů tak bylo mírně víc než loni. Následky na životech a majetku však byly ve srovnání s loňskem menší. Požáry si letos vyžádaly jeden lidský život na Mostecku a způsobily škodu zhruba dva miliony korun, loni zahynuli tři lidé a devítimilionová škoda byla nejvyšší za šest let. Šest zraněných při požárech o letošním Štědrém dni byl proti loňsku dvojnásobek. Vyplývá to z informací hasičů.

24.12.2016

Lidi vyhnal z domovů falešný bombový poplach

Praha – Rozruch zažilo v pátek vpodvečer půl stovky obyvatel domu v Klecanech na Praze východ. Policisté obyvatele z části domu na tři hodiny evakuovali poté, co se na podvozku auta zaparkovaného v podzemní garáži našlo podezřelé zařízení. Do ulice V Honech byl pak přivolán i pyrotechnik.

20.12.2016

Bavící se mládež podpálila balkon

Praha – Šokující a varující zároveň je způsob, jakým se v pondělí odpoledne bavila dětská parta na Černém Mostě. Neobešlo se to bez zásahu hasičů, kteří naštěstí zabránili rozsáhlejšímu požáru sídlištního paneláku. Na případ, u kterého asistovali i strážníci, v úterý upozornila vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. „Patrně převážila nezodpovědnost a lehkovážnost, která mohla mít nedozírné následky," konstatovala. Nebylo prý daleko k tomu, aby desítky lidí byly přímo ohroženy na životě!

AKTUALIZOVÁNO
17.12.2016

Záchranáři odhalili zamoření zimního stadionu. Náhodou!

Praha – Evakuaci zažilo v sobotu odpoledne poté, co se na ledě zranilo dítě, 230 lidí přítomných na zimním stadionu Ice Arena v pražských Letňanech. Zasahovali tam hasiči a policisté přivolaní záchrannou službou, které ohlásila únik oxidu uhelnatého (CO). Jako zdroj jeho zvýšené koncentrace odhalili hasiči spaliny z motoru rolby na úpravu ledu. U nikoho z evakuovaných se neprojevily příznaky intoxikace.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení