VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neziskové organizace mohou i letos žádat ministerstvo pro místní rozvoj o dotace

Praha - Nestátní neziskové organizace mohou i v letošním roce žádat ministerstvo pro místní rozvoj o dotace na zlepšení bezbariérových přístupů staveb a na školení, semináře, workshopy nebo analýzy zaměřené na rozvoj regionů, měst a obcí. V rámci druhé výzvy má pro ně připraveno 21,9 milionu korun. V pátek to sdělili zástupci ministerstva.

12.5.2017
SDÍLEJ:

Budova Ministerstva pro místní rozvoj.Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Dotace jsou určeny pro spolky, obecně prospěšné společnosti, zájmová sdružení právnických osob, nadace a nadační fondy, které mohou žádosti o finanční podporu svých projektů zasílat od 15. května do 12. června. Více informací naleznou na webu ministerstva.

Na ministerstvu se sešlo 103 žádostí

K vyhlášení druhé výzvy přistoupila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová kvůli tomu, že v předchozí výzvě "poměrně velké množství žádostí nesplnilo formální kritéria". „Ale domnívám se, že mnohé organizace plní záslužnou činnost, tak jsem se rozhodla pro letošní rok vyhlásit druhou výzvu. Doufám, že se žadatelé vyvarují školáckým chybám," uvedla Šlechtová.

Při první výzvě mohly neziskové organizace žádat o dotace na projekty v oblasti regionální politiky, cestovního ruchu, bytové politiky, stavebního řádu a územní soudržnosti loni od 31. října do 12. prosince. Na ministerstvu se následně sešlo 103 žádostí s požadavkem na více než 279 milionů korun.

Velká část projektů podle Šlechtové ale nesplnila formální kritéria a její úřad tak schválil rozdělení více než 184 milionů korun mezi 32 nestátních neziskových organizací. Největší částka, 140 milionů korun, připadne Horské službě ČR. Vedle toho ministerstvo rozhodlo o podpoře projektů Národní sítě Zdravých měst ČR, Klubu českých turistů, Sdružení nájemníků České republiky nebo Ligy vozíčkářů.

Autor: ČTK

12.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předseda ODS Petr Fiala poskytl 21. září v Praze rozhovor Deníku.
15

Petr Fiala: Vyčistíme právní džungli, ve které se už nikdo nevyzná

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO
4

Ultimátum taxikářů vypršelo. Na příští týden chystají protestní jízdu

AUTOMIX.CZ

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Dnes končí astronomické léto, nastává podzimní rovnodennost

Dnes přesně ve 22:02 středoevropského letního času začne astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. To je okamžik, kdy se střed Slunce nachází právě nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Díky tomu mají den a noc téměř stejnou délku.

Jak se žilo v renesanci na Pražském hradě, ukázal oceněný výzkum

Kdo na Pražském hradě pěstoval alchymii nebo kdo si mohl dovolit tehdy módní malovanou keramiku, naznačuje výzkum archeoložky Gabriely Blažkové. Podrobně popsala a zařadila do širších souvislostí cenné nálezy z odpadních jímek, o kterých se sice vědělo již od 20. a 30. let minulého století, dosud se však jimi nikdo soustavně nezabýval. Blažková za svou práci dnes převzala cenu předsedkyně Grantové agentury ČR.

Výzkumu se v Česku daří, ocenění dnes získá devět projektů

Nejlepší projekty v základním i aplikovaném výzkumu ocení dnes dvě státní organizace, které poskytují peníze pro tuto oblast. Ceny jdou napříč obory, převezme je například archeoložka věnující se průzkumům v okolí Pražského hradu, hydrobiolog zaměřující se na stav Šumavy či firma, která vyvinula "rostoucí" endoprotézy pro děti. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení