VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hledá se šéf úřadu, kterým ročně protečou stovky miliard

Ministerstvo práce a sociálních věcí začalo hledat nového ředitele či ředitelku České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Nový šéf či šéfka jednoho z největších úřadů v zemi, přes který protečou ročně stovky miliard korun, by měl podle plánu nastoupit od listopadu. Přihlášky do konkurzu je možné podávat do 27. září. Nové vedení čeká mimo jiné výměna informačního systému pro vyplácení důchodů či zavádění elektronických služeb pro klienty.

7.8.2017
SDÍLEJ:

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová ve Strojové kartotéce ČSSZ v Praze.Foto: Deník/Martin Divíšek

Dosavadní ředitel správy Jiří Biskup, který instituci vedl od loňského února, se stal od července státním tajemníkem ministerstva práce. Bude tak odpovídat za výběr svého nástupce. Ve funkci nahradil Petra Smrčka, který odešel do soukromého sektoru. Správu zatím řídí náměstek ministerstva Petr Hejduk.

Služební ředitelské místo v ČSSZ je na dobu neurčitou. Hlásit se mohou Češi a Češky či občané zemí EU. Pokud cizinci v ČR aspoň tři roky nechodili na základní, střední či vysokou školu, musí složit zkoušku z češtiny.

Podmínkou je magisterské vzdělání, bezúhonnost, dobrý zdravotní stav, lustrační osvědčení a znalost angličtiny, němčiny či francouzštiny. Uchazečky a uchazeči musí být státní zaměstnanci, kteří v uplynulých osmi letech aspoň čtyři roky pracovali na vyšším postu v některém z úřadů. Mohli také působit v evropských či mezinárodních institucích. Doložit je nutné životopis, motivační dopis a koncepci rozvoje správy pro příští roky.

ČSSZ spadá pod ministerstvo práce. Má na starosti vyplácení důchodů, nemocenských, mateřských či ošetřovného. Vede také lékařskou posudkovou službu. Vybírá sociální pojištění. Na konci června posílala starobní, invalidní a pozůstalostní penze 2,9 milionu lidí.

Za první pololetí evidovala 942 tisíc ukončených případů pracovní neschopnosti. Na sociálních odvodech a na politiku zaměstnanosti úřad vybral za letošních prvních šest měsíců 222,2 miliardy korun, z toho 213,7 miliardy bylo z pojistného na sociální zabezpečení. Na penze, nemocenské, ošetřovné a mateřské se vydalo bezmála 220 miliard.

Autor: ČTK

7.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Opravář. Ilustrační foto.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení