VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Armádní zakázka: objekty by měly uklízet Vojenské lesy. Dostanou skoro miliardu

Vojenské objekty, ve kterých platí vyšší bezpečnostní režim, by měly uklízet Vojenské lesy a statky (VLS). Za čtyřletý úklid firma dostane zaplaceno asi 925 milionů korun bez DPH. Informace o veřejné zakázce, za jejíhož dodavatele ministerstvo obrany vybralo státní podnik, který zřizuje, v pondělí projedná vláda. VLS již pro ministerstvo a armádu některé vojenské objekty hlídá. Vláda by zároveň měla v jiném usnesení schválit převedení 200 milionů korun z fondu VLS do státního rozpočtu.

10.9.2017
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Cvičení v BrdechFoto: Petr Ježek

Novým úkolem pro podnik bude "zajištění vnitřních úklidů a venkovní údržby v objektech vojenských újezdů" a v objektech, ve kterých platí bezpečnostní režimy vyhrazené a důvěrné. "Důvodem zadání je zajištění základních hygienických podmínek na pracovišti a zajištění podmínek pro bojové jednotky," uvedl Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Ostatní objekty v majetku ministerstva obrany mají podle něj úklid zabezpečovaný prostřednictvím standardní veřejné zakázky.

"Výzva k jednání byla odeslána vybranému zájemci, státnímu podniku Vojenské lesy a statky ČR. Ten podstatnou část své činnosti vykonává ve prospěch zadavatele, tedy ministerstva obrany, které má v podniku výlučná majetková práva," uvedl Fajnor. Ministerstvo obrany se proto rozhodlo využít paragraf zákona o zadávání veřejných zakázek, jenž nepovažuje za zadání veřejné zakázky, když je smlouva uzavřena s podnikem, který ministerstvo ovládá jako svou vnitřní organizační jednotku a stoprocentně jej vlastní.

Úklid by měly mít VLS na starosti od 1. ledna do konce roku 2021. Předpokládaná hodnota zakázky je podle Fajnora 925,62 milionu korun bez DPH.

Dalším bodem týkajícím se VLS na jednání vlády bude vydání souhlasu, aby bylo z fondu zakladatele VLS do státního rozpočtu převedeno 200 milionů korun. Fajnor poznamenal, že o transakci fakticky již vláda rozhodla usnesením z loňského června při přípravě státního rozpočtu na letošní rok.

Autor: ČTK

10.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO
4

Ultimátum taxikářů vypršelo. Na příští týden chystají protestní jízdu

Filtr pevných částic.
AUTOMIX.CZ
3

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Dnes končí astronomické léto, nastává podzimní rovnodennost

Dnes přesně ve 22:02 středoevropského letního času začne astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. To je okamžik, kdy se střed Slunce nachází právě nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Díky tomu mají den a noc téměř stejnou délku.

Jak se žilo v renesanci na Pražském hradě, ukázal oceněný výzkum

Kdo na Pražském hradě pěstoval alchymii nebo kdo si mohl dovolit tehdy módní malovanou keramiku, naznačuje výzkum archeoložky Gabriely Blažkové. Podrobně popsala a zařadila do širších souvislostí cenné nálezy z odpadních jímek, o kterých se sice vědělo již od 20. a 30. let minulého století, dosud se však jimi nikdo soustavně nezabýval. Blažková za svou práci dnes převzala cenu předsedkyně Grantové agentury ČR.

Výzkumu se v Česku daří, ocenění dnes získá devět projektů

Nejlepší projekty v základním i aplikovaném výzkumu ocení dnes dvě státní organizace, které poskytují peníze pro tuto oblast. Ceny jdou napříč obory, převezme je například archeoložka věnující se průzkumům v okolí Pražského hradu, hydrobiolog zaměřující se na stav Šumavy či firma, která vyvinula "rostoucí" endoprotézy pro děti. 

Koridor má další zpoždění, SŽDC musí znovu posoudit nabídku firem

Správa železniční dopravní cesty musí znovu přezkoumat nabídku sdružení firem vedených společností Metrostav, které hodnotící komise navrhla jako vítěze soutěže na modernizaci koridoru mezi vinohradskými tunely a stanicí Praha Hostivař.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení