VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

6.3.2017

NKÚ: ministerstvo zemědělství vynaložilo dotace na rozvoj venkova neefektivně

Praha - Ministerstvo zemědělství dostatečně nevyhodnotilo přínos projektů na rozvoj venkova dotovaných z peněz Evropské unie i státu čtyřmi miliardami korun. Vyplývá to z výsledků prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

6.3.2017

Pražská burza mírně posílila, akcie CME přidaly přes šest procent

Praha - Pražská burza v úvodu týdne mírně posílila, index PX v pondělí vzrostl o 0,14 procenta na 975,57 bodu. Výrazně, přes šest procent, zdražily akcie mediální CME a nápojářské Kofoly, které si připsaly více než tři procenta. Z větších emisí rostly akcie O2 a Erste Bank, nedařilo se Komerční bance a ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

6.3.2017

Pražský magistrát loni rozdal přes 26 tisíc pokut za 112 milionů korun

Praha - Pražský magistrát loni rozdal 26 007 pokut za 112 milionů korun. Je to sice o zhruba dvě tisícovky pokut méně než v roce 2015, avšak jejich souhrnná výše byla meziročně asi o půl milionu korun vyšší. Nejvyšší počet pokut byl udělen v dopravě. Vyplývá to z materiálu, který mají v úterý projednat pražští radní. Sankce rozdávaly magistrátní odbory.

DOTYK.CZ
6.3.2017

Kde čerpají nejdražší péči? V regionech, které ovládá Agel

Čísla, která překvapila i samotné členy správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny: nejdražší péči nečerpají obyvatelé hlavního města, nejvíc peněz stojí lidé z Ostravska a Olomoucka, ve kterých ovládá velkou část nemocnic soukromý řetězec Agel. Péči mohou prodražovat i nezaměstnaní.

5.3.2017

Češi milují slevy i v segmentu zahradní techniky

Praha - Společnost Mountfield zveřejnila údaje o tržbách během zimní slevové akce. Ta již tradičně začíná v prvním lednovém týdnu a běží minimálně měsíc. Mountfield letos nabídl ve všech svých prodejnách a také na e-shopu slevy v rozmezí 40-70 % na celý sortiment. Celkové tržby činily ve slevovém období celkem 1,15 mld Kč, což je téměř dvojnásobek průměrných prodejů v letních měsících.

3.3.2017

Pražská burza zakončila týden ztrátou, nedařilo se akciím ČEZ

Praha -  Burza zakončila úspěšný týden mírnou ztrátou, když dnes index PX odepsal 0,3 procenta na 974,23 bodu. Nedařilo se akciím energetické společnosti ČEZ a finančnímu sektoru, výjimkou byla Komerční banka. Vyplývá to z údajů burzovního webu. Za celý týden pražský trh rostl zhruba o 1,5 procenta a napodobil tak zahraniční burzy.

AKTUALIZOVÁNO
3.3.2017

Skanska koupila pozemek u metra Kolbenova, chce zde stavět

Praha - Společnost Skanska koupila od firmy Codeco UK za 841 milionů korun pozemek v blízkosti metra Kolbenova v pražských Vysočanech. Skanska o tom v pátek informovala. Uvedla, že na místě starých průmyslových budov plánuje postavit rozsáhlou rezidenční čtvrť s dobrou dostupností do centra města.

2.3.2017

Průvodci dostali přidáno, nejvíc za exotiku

Praha – Příjemný, vzdělaný a motivovaný. Takový by měl být podle vedení městské organizace Prague City Tourism (PCT) průvodce cizinců, aby návštěvníkům připravil pěkný zážitek a stal se dobrou vizitkou města. Proto PCT (v minulosti populární jako PIS – Pražská informační služba) od března zvyšuje honoráře průvodcům.

2.3.2017

Budovu Komerční banky v pražské ulici Na Příkopě koupil německý investor

Praha - Památkově chráněnou budovu Komerční banky (KB) v pražské ulici Na Příkopě koupil od banky německý investor Commerz Real Investmentgesellschaft mbH. Banka, která nyní využívá celou budovu v centru metropole, opustí kancelářské prostory do konce roku 2018, zůstane zde ale pobočka KB. Banka o tom ve čtvrtek informovala. Cena transakce nebyla zveřejněna.

DOTYK.CZ
2.3.2017

Bible v mobilu: křesťané chodí stále více na sítě než do kostela

Když reverend Pete Phillips přijel před devíti lety do Durhamu v severní Anglii, byl vyhozen z místní katedrály. Četl si Bibli na svém mobilním telefonu v lavicích. Telefony nebyly ve svatostánku povoleny a osoba, která ho oslovila nechtěla věřit tomu, že se pomocí svého telefonu modlí. "

AKTUALIZOVÁNO
2.3.2017

Dopravní podnik vyzval Rencar k jednání o odkupu akcií reklamní společnosti

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) vyzval reklamní společnost Rencar k jednání o odkupu akcií společnosti Rencar. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí Rencar Miroslav Deneš. Firma provozuje reklamu ve vozech MHD. Vznikla v roce 1990 jako dceřiná společnost DPP, podnik je minoritním akcionářem. Spory mezi DPP a Rencar trvají řadu měsíců, mimo jiné se přou o platnost smlouvy na provoz reklamy, podle DPP je pro něj nevýhodná a neplatná. DPP se dnes nechtěl vyjadřovat. „Nechceme tuto záležitost stran Rencaru nyní jakkoliv komentovat," uvedla mluvčí Aneta Řehková.

1.3.2017

Okruh lze dostavět levněji s posílením MHD a vlaků, říká sdružení

Praha - Severovýchodní část pražského městského okruhu lze podle sdružení Automat dostavět levněji, když bude posílena městská hromadná doprava a železnice. Podle města má úsek mezi Holešovičkami a Jižní spojkou, pracovně nazývaný Blanka 2, stát 50 miliard korun. Sdružení navrhuje variantu odhadovanou na 30 miliard, řekl ve středu jeho dopravní expert Vratislav Filler. Vyjádření hlavního města, se kterým chce Automat své návrhy probrat.

1.3.2017

Ministryně Valachová: Jsme stejně chytří jako Lidl. Zvyšujeme platy

Ministryně školství požaduje v rozpočtu na příští rok 22 miliard navíc pro regionální a 5,5 miliardy pro vysoké školství. V dalším roce by to mělo být dalších 11 miliard. Jde o velký skok, letošní rozpočtová kapitola disponuje 148 miliardami, v roce 2018 by to mělo být 178, další dvě léta 200 a 210 miliard.

28.2.2017

Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly bankovní emise

Praha - Pražská burza v úterý opět oslabila. Index PX klesl o 0,49 procenta na 953,92 bodu. Dolů burzu táhly hlavně bankovní emise a ztrácely i akcie energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

28.2.2017

Radnice zaslaly magistrátu 160 žádostí o finance z rezervy

Praha - Pražské radnice zaslaly magistrátu 160 žádostí o finance z investiční rezervy 1,267 miliardy korun. Jejich projekty přitom činí celkem 2,738 miliardy korun. Po úterním jednání pražských radních to novinářům řekla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO). O rozdělení rezervy rozhodli na svém lednovém jednání zastupitelé hlavního města.

28.2.2017

Farmáři na trzích: EET zdraží potraviny, vypudí ale překupníky

Praha /INFOGRAFIKA/ - Prodejci ovoce, bylinek, ale i dřevěných výrobků jsou na zavedení elektronické evidence tržeb připraveni. Bojí se ale, že jim dlouhé fronty a vyšší ceny zboží odeženou zákazníky.

27.2.2017

Sazka může na internetu provozovat Sportku nebo Eurojackpot

Sázková společnost Sazka může na internetu provozovat loterie jako například Sportku, Eurojackpot, Euromiliony nebo Kasičku. Dnes to sdělil mluvčí společnosti Václav Friedmann. Informaci potvrdilo i ministerstvo financí (MF), které Sazce licenci udělilo. Spuštění her online plánuje Sazka v nejbližší možné době.

27.2.2017

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Zavedení elektronické evidence tržeb se od března nevyhnou ani vietnamští obchodníci. Jejich počet se odhaduje na 20 tisíc a jejich tržby podle odhadů mohou mezi maloobchodníky činit až 70 procent. Na konci loňského roku mělo v ČR trvalý pobyt přes 48 tisíc Vietnamců. Na jejich přípravu na zásadní změnu pro způsob obchodování se Deník zeptal vietnamského podnikatele Michala Tunga, který na ni své krajany již několik měsíců připravuje.

26.2.2017

Ceny jídel a pití v restauracích v prosinci stouply o tři procenta

Praha - Ceny jídel, nealkoholických nápojů a točeného piva v restauracích vzrostly z listopadu na prosinec loňského roku zhruba o tři procenta. Při cenách jídel jde o několikakorunové rozdíly, u půllitru piva o 80 haléřů. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Restaurace musely od 1. prosince začít evidovat tržby elektronicky, současně se snížila sazba daně z přidané hodnoty pro stravovací služby z 21 na 15 procent.

25.2.2017

Na demonstraci proti EET a vládě se v Praze sešlo asi tisíc lidí

Praha - Zhruba tisíc lidí se podle policejního odhadu sešlo dnes po poledni na Václavském náměstí. Demonstrují proti elektronické evidenci tržeb a vrchnostenskému způsobu vládnutí politiků. Shromáždění uspořádaly Asociace podnikatelů a manažerů (APM), Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou a hnutí Radostné Česko bez EET. Podobnou demonstraci uspořádali stejní organizátoři už začátkem prosince, kdy se jí zúčastnilo několik stovek lidí.

24.2.2017

Pražský hotel Diplomat a Angelo v Plzni koupili Thajci

Praha - Pražský hotel Diplomat a polovina plzeňského hotelu Angelo změnily majitele. Od rakouské firmy Warimpex je koupila thajská investiční společnost U City. Prodej se odehrál v rámci transakce, při níž do rukou Thajců přešly podíly v osmi většinou polských hotelech, informoval polský deník Rzeczpospolita.

24.2.2017

Akcie na pražské burze v týdnu oslabily. Index PX klesl o procento na 960 bodů

Praha - Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu po několika týdnech růstů oslabily, od minulého pátku index PX klesl o procento na 960 bodů. Největší růst zaznamenaly akcie holdingu Unipetrol, nejhůře se vedlo cenným papírům Erste Group, vyplývá z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie posílily o téměř procento a PX se dostal na 14měsíční maximum.

24.2.2017

Počet veřejných stavebních zakázek se zvýšil téměř o třetinu

Veřejní investoři loni zadali stavebním firmám 3031 zakázek za 174,2 miliardy korun. Počet se zvýšil zhruba o třetinu, objem vzrostl o 84 procent a byl nejvyšší za posledních pět let, tedy za dobu měření. Vyplývá to z analýzy společnosti CEEC Research na základě dat uveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek, kterou má ČTK k dispozici.

24.2.2017

Ostravský výrobce dortů chce expandovat do Prahy. Zatím hledá místo

Praha - Společnost Ollies dorty, která se za 17 let existence vypracovala z panelákové kuchyně ve firmu se stovkou zaměstnanců a osmdesátimilionovým obratem, se chystá z Ostravy expandovat do Prahy. V hlavním městě chce výrobce dortů a dalších sladkých pochutin otevřít pro začátek malou cukrárnu. Pokud se jí bude dařit, vybudovala by nejspíš někde poblíž metropole i výrobnu. V pátek to řekl jednatel rodinné firmy Jakub Gondek.

23.2.2017

Pražská burza stagnovala, ztrácely akcie Komerční banky

Praha - Pražská burza ve čtvrtek navzdory posílení většiny hlavních emisí stagnovala. Index PX skončil v červených číslech, klesl ale jen o 0,05 procenta na 972,20 bodu. Dolů index stáhla hlavně ztráta akcií Komerční banky, oslabila i Moneta Money Bank. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

23.2.2017

EUC koupila od Homolky firmu poskytující nadstandardní péči

Praha - Skupina EUC (dříve Euroclinicum), která v Česku provozuje mimo jiné síť poliklinik a laboratoři, koupila za 50,5 milionu korun firmu Homolka Premium Care, která se specializuje na poskytování nadstandardní individuální zdravotní péče. Prodej akcií firmy je součástí likvidace společnosti Holte, která je dceřinou společností Nemocnice Na Homolce. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí nemocnice Martina Dostálová.

23.2.2017

Praha půjčí městské části Vinoř 24 milionů korun na přístavbu školy

Praha - Hlavní město půjčí městské části Praha-Vinoř 24 milionů korun. Peníze má radnice použít na financování přístavby základní školy. Půjčku bude radnice splácet 10 let, první splátku pošle městu v příštím roce. Rozhodli o tom ve čtvrtek pražští zastupitelé.

23.2.2017

Analytici: Když ČSSD zvýší daně, lidé budou podvádět

Další odliv mozků z Čech. Kromě lékařů, kteří již nyní chybí v řadě nemocnic, zřejmě budou ze země do zahraničí odcházet také kvalifikovaní zaměstnanci – inženýři, technici a další důležití odborníci. Kvůli příliš vysokým daním. Přitom zkušené profesionály firmy usilovně a často neúspěšně shánějí již dnes. 

AKTUALIZOVÁNO
23.2.2017

Poslanci schválili novelu, která může řešit problém ČD s tendry

Sněmovna dnes ve zrychleném režimu "dala zelenou" poslanecké novele zákona o zadávání veřejných zakázek. Ta má vyřešit problém státních firem s listinnými akciemi v případech, kdy se chtějí ucházet o veřejné zakázky.

23.2.2017

Benzin a nafta mírně zdražují

Praha - Ceny pohonných hmot v ČR už čtvrtý týden rostou jen minimálně. Natural 95 od minulé středy zdražil o čtyři haléře na průměrných 31,28 Kč/l, nafta pak o dva haléře na 30,50 Kč/l.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies