VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

AKTUALIZOVÁNO
30.1.2017

Nemocní důchodci a děti budou možná méně doplácet za léky

Důchodci a děti budou mít možná nižší limity pro doplatky za léky. Návrh novely zákona o veřejném zdravotním pojištění dnes schválila vláda, normu nyní posoudí poslanci. Pokud novela vejde v platnost, roční limit pro děti do 18 let a seniory od 65 let se sníží z 2500 na 1000 korun, u důchodců od 70 let dokonce na 500 korun. Při překročení tohoto limitu pojišťovny vrací pojištěncům peníze, které za léky zaplatí navíc.

30.1.2017

Zpětné bonusy nemocnic. Finta, před níž kontroly zavírají oči

Přijdou tvrdé tresty, slibovaly ještě minulou zimu úřady. Na povrch totiž vyplulo, že některé nemocnice šidí – nakupují léky a materiál i za polovinu ceny, než kterou nafakturují pojišťovnám. Kam „uspořené" peníze putují, přitom nikdo nehlídá.

29.1.2017

Podíl volných kanceláří v Praze loni výrazně klesl na 10,6 pct

Praha - Podíl volných kanceláří v Praze na konci loňského roku činil 10,6 procenta, meziročně se snížil o čtyři procentní body. V porovnání s koncem třetího čtvrtletí byl nižší o 1,1 procentního bodu. Nejvíce prázdných kanceláří bylo v Praze 7 (15,7 procenta), naopak nejméně v Praze 8 (8,5 procenta). Vyplývá to z údajů sdružení realitních poradenských firem Prague Research Forum (PRF), které mají média k dispozici.

27.1.2017

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 0,9 procenta

Praha - Akcie na pražské burze ve čtvrtém letošním týdnu posílily, od minulého pátku index PX stoupl o 0,9 procenta na 936,9 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie petrochemickému holdingu Unipetrol, nejhůře se vedlo cenným papírům telekomunikační společnosti 02 CR, vyplývá z výsledků burzy. V minulém týdnu české akcie nepatrně oslabily.

27.1.2017

Pražský dopravní podnik letos investuje do MHD 6,6 miliardy korun

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) letos investuje do MHD 6,6 miliardy korun do 481 projektů. Je to zhruba stejně jako v minulých letech. Novinářům to v úterý řekli primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD) a zástupci DPP. Peníze budou investovány do obnovy vozového parku, opravy stanic metra, bezpečnosti v metru nebo opravy tramvajových tratí. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává přes 10 tisíc lidí. Jeho provoz město dotuje zhruba 12 miliardami ročně.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Babiš v Bruselu vysvětloval námitky Prahy k reverse charge

Brusel - S výhradami, které má Česká republika vůči podobě návrhu Evropské komise na obecný mechanismus přenesené daňové povinnosti při výběru daně z přidané hodnoty (DPH), dnes v Bruselu kolegy z EU seznámil ministr financí Andrej Babiš. O možnost využívat obecný systém takzvané reverse charge velmi stojí nejen Česko, ale i Rakousko. Jiné země dnes ale na ministerském jednání daly najevo obavy z důsledků takového kroku.

26.1.2017

Praha v únoru představí dohodu s Veolií ohledně vody

Praha - Hlavní město intenzivně vyjednává s francouzskou společností Veolia o narovnání dlouholetých a kritizovaných smluv týkající se hospodaření s vodou v metropoli. Rada v únoru zastupitelům předloží rámec dohody, která změní smluvní podmínky a zlepší pozici města. Ve čtvrtek to řekl zastupitelům radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO).

26.1.2017

Pražští zastupitelé schválili granty pro kulturní oblast

Praha - Pražští zastupitelé schválili granty pro kulturní oblast. Letos rozdělí zhruba 333 milionů korun, více než třetinu na jednoleté granty a zbytek na víceleté až na čtyři roky. Nejvyšší podporu mezi jednoletými dostaly filmový festival Febiofest, přehlídka světelného umění Signal Festival a Divadlo Semafor. Z víceletých Dejvické divadlo, Pražské jaro, Pražská komorní filharmonie a Febiofest.

26.1.2017

Pražští zastupitelé nově dostanou odměnu za práci 3844 Kč měsíčně

Praha /TABULKA/ - Pražští zastupitelé budou dostávat za svou práci při jednání zastupitelstva nově náhradu 3844 korun měsíčně. To je o zhruba 150 korun více než dosud. Rozhodli o tom ve čtvrtek sami zastupitelé. Odměna se týká doby strávené na jednání zastupitelů. Nárok na náhradu mají pouze ti, kteří jsou takzvaně neuvolnění, tedy nepracují pro město na plný úvazek. Nová výše měsíčních odměn začne platit od 1. února. Pražské zastupitelstvo má 65 členů.

26.1.2017

Ceny starších bytů rostly v Praze rychleji než u novostaveb

Praha - Ceny starších bytů v Praze rostly ve druhém pololetí loňského roku rychleji než u novostaveb. Ceny nových bytů v nabídce developerů vzrostly v průměru o 8,5 procenta na 75.520 korun za metr čtvereční. U starších bytů se kvůli výrazným cenovým extrémům používá spíše střední hodnota. Ta se zvýšila o 9,8 procenta na 66.489 korun za metr čtvereční. Vyplývá to ze studie developerských společností Trigema, Skanska Reality a Central Group.

26.1.2017

Pražské radnice od magistrátu získají 1,27 miliardy korun

Praha - Pražské radnice od magistrátu získají 1,27 miliardy korun. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Město mezi radnice rozdělí investiční rezervu z rozpočtu na letošní rok. Každá radnice bude moci na magistrát zaslat tři žádosti. Konkrétní oblast, do které by měly peníze jít, určena není. Vznik investiční rezervy schválili zastupitelé loni při projednávání a schvalování rozpočtu na letošní rok.

26.1.2017

Nezvládnuté dluhy neodstartuje chudoba. To spíš výpadek příjmu

Praha - V hlavním městě je v přepočtu na obyvatele nejméně osobních bankrotů v republice dlouhodobě, Středočeský kraj loni s meziročním poklesem o 13 procent patří k premiantům v jejich snižování (a velmi výrazný pokles, dokonce 29 procent, zde byl zaznamenán již v roce 2015). Tak hodnotí analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau Věra Kameníčková situaci lidí, kteří spadli na finanční dno. Zvlášť metropole se podle jejích slov vyznačuje dobrou ekonomickou situací. Co Prahu charakterizuje nejvýstižněji? „Snadná dostupnost širokého spektra pracovních příležitostí," míní Kameníčková.

26.1.2017

Praha schválila IT zakázky související s Gordic za 440 milionů

Praha - Pražští zastupitelé schválili IT zakázky za 440 milionů korun související s firmou Gordic a fungováním ekonomického systému, který zajišťuje účetnictví magistrátu, radnic a stovek příspěvkových organizací. Opoziční piráti a klub Nezávislých postup koalice kritizuje. Za smlouvy s Gordic už dřív magistrát dostal pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

26.1.2017

Prokleté dluhy: zbankrotovalo už 100 tisíc lidí. Čeká je pět let živoření

Do osobního bankrotu by nově mohlo spadnout více lidí, navrhuje ministerstvo spravedlnosti. Materiál poslalo na vládu.

26.1.2017

Ceny pohonných hmot v Praze stagnovaly, benzin je za 32,03 korun

Praha - Ceny pohonných hmot v Praze v týdny stagnovaly. Benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy o tři haléře na průměrných 32,03 koruny za litr. Cena dieselu zůstala na 31,25 koruny za litr. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny sleduje.

25.1.2017

Platy řidičů rozdělují koalici. ČSSD přispět chce, lidovci a ANO ne

Dnešní debata koaličních stran o tom, zda by měla vláda přispět krajům na zvýšení mezd řidičů linkových autobusů, neměla konkrétní výsledek. Podle hnutí ANO a lidovců by regiony měly hledat peníze ve svých rozpočtech, ČSSD by krajům chtěla přispět. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) uvedl, že kraje by měly hlavně dočerpat peníze z evropských fondů a hledat rezervy.

25.1.2017

Pražské služby loni svezly přes 258.535 tun komunálního odpadu

Praha /TABULKA/ - Pražské služby (PSAS) loni svezly přes 258 535 tun komunálního odpadu, což je o asi 2200 tun více než v roce 2015. Z toho necelých 52 tisíc tun tvořil tříděný odpad. Ve středu to sdělil mluvčí PSAS Radim Mana. Nejvíce bylo v rámci tříděného odpadu papíru, a to přes 21 tisíc tun. PSAS jsou většinově vlastněny Prahou a zajišťují v hlavním městě svoz odpadu.

AKTUALIZOVÁNO
25.1.2017

Cena vody se letos v Praze už nezvýší, chybí politická vůle

Praha - V hlavním městě se už letos cena vody zvyšovat nebude. Před volbami se pro nepopulární krok nenašla politická vůle. Na tiskové konferenci to ve středu řekla radní Jana Plamínková (Trojkoalice/STAN). Podle radní to bude znamenat komplikace pro plánovanou modernizaci Úpravny vody Želivka, která vyjde na 1,24 miliardy korun.

AKTUALIZOVÁNO
25.1.2017

Počet prodaných nových bytů v Praze loni vzrostl o 7 procent na 6650

Praha - Počet prodaných nových bytů v Praze loni meziročně vzrostl zhruba o sedm procent na 6650. Jejich hodnota se zvýšila o 39 procent na 31 miliard korun. Zásoba dostupných bytů klesla o 27 procent na 4000. Vyplývá to ze společných statistik Trigemy, Skanska Reality a Central Group, které ve středu tyto developerské firmy zveřejnily na tiskové konferenci.

25.1.2017

Pamlsková vyhláška ruinuje školní bufety

Praha - Děti o zdravé potraviny příliš nestojí. Provozovatelé navíc nemají co prodávat, a tak bufety postupně zavírají. Ze školních chodeb kvůli vyhlášce mizí i automaty.

24.1.2017

Po dvou mírných poklesech pražská burza vzrostla o 0,36 procenta

Praha - Pražská burza po dvou dnech mírných poklesů v úterý stoupla. Index PX skončil proti pondělnímu závěru výše o 0,36 procenta na 930,13 bodu. Rostly akcie Moneta Money Bank, Komerční banky, pojišťovny VIG a telekomunikační společnosti O2. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna v úterý stagnovala vůči euru a téměř beze změny se obchodovala také k dolaru.

24.1.2017

Čistírna odpadních vod v Praze bude hotová o čtyři měsíce později

Praha - Nová čistírna odpadních vod v Praze bude nejspíš dokončena nejdříve v srpnu 2018. O kolik čtyřměsíční zpoždění stavbu za 5,8 miliardy korun prodraží, zatím není jasné. Informace v úterý zazněla na jednání výboru pro životní prostředí zastupitelstva. Do zkušebního provozu mělo být zařízení, jehož stavba začala na konci roku 2015, uvedeno letos v prosinci.

24.1.2017

MMR má na zlepšení infrastruktury škol a školek 1,9 miliardy korun

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má na zlepšení infrastruktury mateřských, základních, středních a vyšších odborných škol připraveno 1,9 miliardy korun z evropských fondů. Podpora půjde například na výstavbu nových budov nebo rekonstrukci stávajících. V úterý to sdělila mluvčí MMR Veronika Vároši. Minimální výše podpory na jeden projekt není stanovena, maximální je 99 milionů korun. Lze o ni žádat od letošního 3. února do 31. října 2022.

24.1.2017

Foot Locker otevře v Praze nový obchodní dům

Praha - Řetězec se sportovní obuví a oblečením Foot Locker otevře v polovině roku na pražském Václavském náměstí svou největší prodejnu ve střední Evropě. Obchod o rozloze téměř 1500 metrů čtverečních zaujme pět pater v Paláci Euro. V tiskové zprávě to v úterý uvedla realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield, která pronájem prostor zprostředkovala.

24.1.2017

Češi nebezpečně tloustnou. Na cukrovku umírá 3,5 tisíce lidí ročně

Až polovina lidí u nás se potýká s kily navíc. V nelichotivém žebříčku patří Česko ke světové špičce.

23.1.2017

Praha 7 bude letos hospodařit s výdaji 487,5 milionu korun

Praha - Městská část Praha 7 bude letos hospodařit s výdaji 487,5 milionu korun a příjmy 266 milionů korun. Rozdíl dorovná ze zisků z vedlejší hospodářské činnosti, jako jsou pronájmy nebo privatizace bytů, a z úspor z minulých let. V rozpočtu zůstává z loňského roku také nevyčerpaných 100 milionů korun na pořízení nové budovy radnice. Rozpočet v pondělí večer schválilo zastupitelstvo.

AKTUALIZOVÁNO
23.1.2017

Praha 7 musela vrátit sedm milionů z dotace na tepelná čerpadla

Praha - Městská část Praha 7 musela vrátit sedm milionů z dotace na tepelná čerpadla pro základní školu na Ortenově náměstí. Zakázka z roku 2009 ze 22 milionů korun byla podle současného místostarosty Pavla Vyhnánka (Praha 7 sobě) zmanipulovaná. Projektová dokumentace vznikla ještě před vypsáním veřejné zakázky, projektantem a zhotovitelem byla jediná firma. Další kroky rada městské části zváží, peníze chce ale od viníků získat. Zastupitelé v pondělí problém vzali na vědomí.

23.1.2017

Automatické sněhové řetězy. Nový vynález pochází z Česka

Pokud jste někdy nasazovali klasické sněhové řetězy, určitě vás napadlo, že by jejich montáž mohla být o trochu snadnější a rychlejší. Nový český vynález naštěstí splňuje obojí zmíněné.

23.1.2017

Město poskytne Praze 22 půjčku 40 milionů korun na rozšíření školy

Praha - Hlavní město poskytne radnici Prahy 22 půjčku ve výši 40 milionů korun na rozšíření kapacity základní školy U Obory. Peníze bude muset radnice vrátit do 30. září 2024. S poskytnutím financí v pondělí souhlasil magistrátní finanční výbor. Finance požaduje uhříněvská radnice proto, neboť stavba bude hotova dříve, než stihne podat žádost o evropské dotace. Celkové náklady stavby jsou 74,4 milionů. Půjčku musí ještě schválit pražští zastupitelé.

23.1.2017

Jurečka: Úředníci odcházejí z SPÚ, církevní restituce se blíží ke konci

Praha - Od letošního roku převelel ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) 80 ze 150 pracovníků, které nabral Státní pozemkový úřad ČR (SPÚ) před startem církevních restitucí, do dalších podřízených organizací. Restituce se podle něj chýlí ke konci. Zaměstnanci přešli při systemizaci služebních míst například do Státní zemědělské a potravinářské inspekce nebo na Státní zemědělský intervenční fond. Jurečka to v pondělí řekl na tiskové konferenci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies