VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

12.4.2017

Rodiny s dětmi čekají daňové slevy i vyšší rodičovská

Rodiče vícerčat zřejmě budou pobírat vyšší rodičovský příspěvek, vzroste také daňová sleva na první dítě. Rozšíří se navíc okruh rodin, které budou mít nárok na přídavek na dítě. Přídavky se zvýší v rodinách, v nichž aspoň jeden rodič pracuje nebo má příjem nejméně na úrovni životního minima. Změny dnes schválila sněmovna ve novele, která zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku. Předlohu ještě musejí posoudit senátoři a podepsat prezident.

12.4.2017

Evidenci tržeb Vietnamci zvládli. Chystali se rok

Praha – Většina provozovatelů se na elektronickou evidenci tržeb připravila. Tak Petra Petlachová z Generálního finančního ředitelství shrnula výsledky rozsáhlé kontrolní akce nazvané Topas, kterou finanční správa ve spolupráci s celníky jak z Prahy, tak ze středních Čech prováděla ve vietnamské tržnici Sapa v Libuši. Hlavní téma? EET: dodržování povinností, které prodejcům přináší zákon o evidenci tržeb. Výsledky? Příznivější, než kontroloři očekávali!

10.4.2017

Taxislužba Uber? Je to špinavý byznys, žaluje řidička

Taxislužba Uber k nám vlétla jako laciná a přitažlivá volba ke klasickému taxi. Uber nalákal řadu šoféru-zelenáčů, mezi nimi i Danielu Vrbů. Počáteční nadšení vystřídaly rozpaky a deziluze, které si řidička nenechala pro sebe.

10.4.2017

Firma obdarovala ANO, poté vyhrála u ministerstva obrany zakázku na vesty

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) musí vysvětlit nákup neprůstřelných vest pro vojáky, žádají předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) a šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Reagovali na informace, podle nichž dostalo ANO od vítězné firmy finanční dar. Podle Stropnického není mezi výběrovým řízením a darem žádná souvislost.

10.4.2017

Nezaměstnanost v Praze v březnu klesla na 3,2 procenta

Praha - Nezaměstnanost v Praze v březnu meziměsíčně klesla o desetinu procentního bodu na 3,2 procenta. Bez práce bylo v hlavním městě 28.670 lidí, o zhruba 750 méně než v únoru. Naopak volných míst na pracovním trhu přibylo, a to o 2052 na 26.431. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

AKTUALIZOVÁNO
10.4.2017

Nezaměstnanost byla v březnu nejnižší od roku 2008. Klesat by měla i nadále

Nezaměstnanost v březnu klesla na 4,8 procenta z únorových 5,1 procenta. Bez práce bylo 356 112 lidí, což je nejnižší březnová hodnota od roku 2008. Volných pracovních míst přibylo 150 917. Údaje dnes zveřejnil úřad práce. Nezaměstnanost by podle něj měla klesat i v dalších měsících.

10.4.2017

Peníze vynaložené na rozvoj vzdělávání v ČR nepomohly, tvrdí NKÚ

Ministerstvo školství v letech 2011 až 2016 zaplatilo zhruba 1,2 miliardy korun za projekty hodnotící znalosti žáků základních a středních škol, přesto ke zlepšení kvality vzdělávání v Česku nepřispěly. Informoval o tom Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). 

10.4.2017

Praha je premiantem Evropy: patří mezi nejbohatší regiony, má i nejvíce doktorů

Praha - Kdyby celé Česko bylo jako Praha, posunulo by se v rámci srovnání evropských států hodně dopředu.

DOTYK.CZ
10.4.2017

Boj o bezplatné televizní vysílání. Firmy hrozí arbitráží

Přechod na nové vysílání ještě pořádně nezačal a velcí hráči na televizním trhu už šermují žalobami. Až 2,5 milionu domácností bude muset do roku 2020 vyměnit své televize za nové, schopné přijímat signál DVB-T2, případně si ke staré televizi pořídit set-top box.

9.4.2017

Microsoft v úterý ukončí podporu Windows Vista

Praha - V úterý přestane společnost Microsoft vydávat aktualizace a opravy pro operační systém Windows Vista. Jeho uživatelé by měli přejít na novější Windows, jinak se vystaví zvýšenému bezpečnostnímu riziku, vyplývá z informací společnosti.

AUTOMIX.CZ
8.4.2017

Když vám vozidlo změní život. Tento stroj v 50. letech prorazil železnou oponu

Některé dopravní prostředky dokážou v určitých případech úplně změnit váš život. A nejde jen o to, že si třeba koupíte vysněné auto, do něhož se zamilujete. Tohle je příběh vozidla, které skupině lidí přinesl kýžený útěk z komunistického Československa za svobodou.

7.4.2017

Burze v pátek pomohla k růstu hlavně Komerční banka

Praha - Pražská burza poslední obchodní den týdne posilovala. Index PX vzrostl o 0,42 procenta na 984,05 bodu. Dařilo se hlavně cenným papírům Komerční banky či telekomunikační firmy O2. Naopak pokles postihl akcie pojišťovny VIG nebo Unipetrolu. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Česká měna se dnes kolem 17.00 obchodovala v kurzu 26,56 Kč/EUR. Oproti čtvrtečnímu podvečeru koruna vůči euru posílila o čtyři haléře.

6.4.2017

Na Pražskou burzu neměl dosud konec intervencí zásadní vliv

Praha - Pražská burza dnes stagnovala, index PX klesl o 0,08 procenta na 979,97 bodu. Nejobchodovanější emise, akcie Moneta Money Bank, zdražila, ale další emise s velkými objemy obchodů zlevňovaly. Kurz koruny po ukončení režimu devizových intervencí výrazně posílil vůči euru i dolaru.

AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Odbory pražského Mitasu budou sbírat podpisy pro případnou stávku

Praha - Odboráři pražského závodu gumárenské firmy Mitas začnou v pondělí sbírat podpisy pro případnou stávku kvůli nízkým mzdám. Další jednání s vedením firmy se uskuteční ve středu 12. dubna ve Zlíně. Ve čtvrtek to po setkání zaměstnanců závodu sdělil předseda místní odborové organizace Karel Křivánek. Vedení firmy uvedlo, že chce s odboráři jednat a co nejrychleji nalézt společné řešení. Ve zlínském závodě odboráři vyhlásili na příští úterý dvouhodinovou stávku.

6.4.2017

Počet zahájených staveb bytů do března vzrostl o 11 procent na 1036

Praha - Stavební firmy v Česku do konce února zahájily stavbu 1036 bytů v bytových domech, meziročně o 11,3 procenta více. V Praze, kde byla bytová výstavba největší, počet těchto staveb meziročně klesl téměř o čtvrtinu na 371. Vyplývá to z dnešních údajů Českého statistického úřadu.

DOTYK.CZ
6.4.2017

Železný se vrací do televize, chystá nekorektní zpravodajský kanál Z24

Svůj návrat do televizního prostředí dnes oznámil Vladimír Železný, někdejší ředitel a majitel televize Nova. Představil zpravodajskou televizi Z24. Podle něj bude postavena na přímém kontaktu s diváky, "bez politické korektnosti".

AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

ČNB ukončila intervence. Nyní bude tolerovat rozkolísanost koruny

Bankovní rada České národní banky dnes s okamžitou platností ukončila režim devizových intervencí. ČNB tak nebude bránit posílení koruny pod hranici 27 korun za euro. Banka ale zároveň již dříve upozornila, že bude připravena případné nadměrné výkyvy kurzu koruny po ukončení závazku zmírňovat svými nástroji.

6.4.2017

Ceny pohonných hmot v Praze mírně stouply

Praha - Ceny pohonných hmot v Praze po třech týdnech poklesu mírně stouply. Natural 95 zdražil od minulé středy o sedm haléřů na průměrných 31,86 Kč/l. Litr nafty pak stojí průměrně 31,11 Kč/l, což je o tři haléře více než před týdnem. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Ve srovnání krajů jsou benzin i nafta v hlavním městě nadále nejdražší.

5.4.2017

Na oslavy výročí republiky by Praha mohla rozdělit 35 milionů

Praha - Na oslavy 100. výročí vzniku Československa v roce 2018 by Praha mohla rozdělit žadatelům granty ve výši 35 milionů. Na středečním jednání výboru pro kulturu to řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Výsledná částka bude záviset na koaličních jednáních o rozpočtu na příští rok. Stát počítá, že na oslavy výročí vydá 400 milionů.

5.4.2017

V pražských kancelářích je druhé nejnižší nájemné v regionu

Praha - V pražských kancelářích je druhé nejnižší nájemné v rámci hlavních měst střední Evropy. Pohybuje se zhruba v rozmezí 510 až 540 korun za metr čtvereční měsíčně. Nejdražší je Varšava, kde nájemné dosahuje až 630 korun, naopak v Bratislavě je to pouze 400 korun za metr čtvereční. Vyplývá to z údajů realitní poradenské společnosti JLL.

5.4.2017

Většina prodejců v tržnici SAPA podle úřadů EET dodržuje

Praha - Finanční a celní správa při kontrole dodržování elektronické evidence tržeb (EET) v pražské vietnamské tržnici Sapa minulý týden provedla 281 kontrol. Při nich zaznamenala 24 zjištění, která budou předána do správního řízení a za něž hrozí pokuta až půl milionu korun. Výsledky kontrol ale ukazují, že se zde většina provozovatelů na evidenci tržeb připravila, uvedla ve středeční tiskové zprávě Finanční správa.

AKTUALIZOVÁNO
5.4.2017

Pražské letiště plánuje proinvestovat 27 miliard korun

Praha - Pražské Letiště Václava Havla plánuje v příštím desetiletí investovat do svého rozvoje 27 miliard Kč. Na dnešním setkání s novináři to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Důvodem těchto investic je očekávaný nárůst počtu cestujících, kteří toto největší tuzemské letiště budou v následujících letech využívat. Podle aktuálních odhadů se v příštích 20 letech čeká průměrný roční růst cestujících o 3,4 procenta.

AKTUALIZOVÁNO
5.4.2017

Sněmovna schválila novelu, která má zrychlit povolování staveb

Sněmovnou prošla rozsáhlá novela stavebního zákona. Ta má za cíl zjednodušit a zrychlit povolovací řízení. Umožní tak sloučit nyní oddělené územní řízení, stavební řízení i posuzování vlivu na životní prostředí (tzv. EIA). 

5.4.2017

Jak rozmístit nábytek? Nabízíme top 10 online interiérových plánovačů

Plánujete změnu svého interiéru? Tak určitě sáhněte po nějakém pomocníkovi, který vám pomůže s rozmístěním nábytku. Nemluvíme o architektovi, ale o softwarech na plánování interiérů. A navíc jsou zdarma a online.

4.4.2017

Velké stavební firmy v Praze o agenturní pracovníky nemají zájem

Praha - Velké stavební firmy v Praze o agenturní pracovníky nemají zájem. Agentury jim nenabízejí profese, které jim scházejí. Podíl zaměstnaných cizinců se u nich pohybuje v jednotkách procent, většinou jde o Slováky. Uvedli to zástupci pražských stavebních firem s ročním obratem přes pět miliard korun.

4.4.2017

Prezident Zeman jmenoval Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu

Vláda ministra Bohuslava Sobotky je opět kompletní. Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval Jiřího Havlíčka (ČSSD) novým ministrem průmyslu a obchodu. Havlíček nahradil v úřadu Jana Mládka (ČSSD), který byl odvolán na konci února kvůli problémům se zákonem o elektronických komunikacích.

4.4.2017

Pražští strážníci investují 5,5 milionu do vybavení vozů

Praha - Pražská městská policie nakoupí či nechá obnovit vybavení asi 80 služebních vozidel. Vyměněny budou například výstražné majáky nebo záznamová zařízení. Celkem na obnovu vynaloží 5,5 milionu korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Zařízení strážníkům dodá firma MANDISANplus.

AUTOMIX.CZ
4.4.2017

Tohle je 10 nejotravnějších chyb českých řidičů. Neděláte je taky?

Klid za volantem je jedním z klíčových prvků pro bezpečné dosažení cílové destinace. Ale jakkoliv se snažíme být nad věcí a zůstat v klidu, jsou prostě věci, které umí vytočit. Tady je deset z nich.

3.4.2017

Pražská burza posílila, pomohly jí akcie KB a Monety

Praha - Pražská burza v neděli posílila. Index PX stoupl o 0,41 procenta na 985,20 bodu. Burze pomohly hlavně akcie Komerční banky a Moneta Money Bank, vyplývá z výsledků obchodování na webu burzy. Česká měna k euru stagnovala.

DOTYK.CZ
3.4.2017

Čeští inovátoři dobývají Severní Ameriku

Zkusili jste si někdy půjčkovou sdílenou platformu Zonky? Projekt s tématem online půjček lidí mezi lidmi patří mezi české startupy, které vyvíjí takzvaný inovační inkubátor Creative Dock. Tato firma teď hodlá dobýt i kanadský trh. A není jedinou inovační firmou z Česka, kdo se v zámoří v současnosti etabluje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies