VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

31.5.2017

Stavebnictví brzdí byrokracie a zdlouhavý výkup pozemků

Rozvoji českého stavebního sektoru by ze strany státu nejvíce pomohlo odbourání zdlouhavého procesu přípravy a povolování staveb. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2017 zpracované analytickou společností CEEC Research ve spolupráci se Skupinou Saint Gobain.

31.5.2017

Mzdy se v Česku zvyšují. Nejrychleji ty nízké, nejpomaleji vysoké

Český trh práce roste. Přibývá zaměstnaných a mzdy se zvyšují u všech příjmových skupin. Nejvýrazněji však u profesí s podprůměrnými výdělky.

31.5.2017

Rekonstrukce po sto letech

V roce 1908 koupil ředitel obchodní společnosti Unie svažitou jižní parcelu uprostřed branických vinic. Nechal na ní postavit venkovské rodinné sídlo a přizval renomovaného zahradníka Aloise J. Kulišana, aby zbudoval zahradu. Téměř přesně o sto let později začal nynější majitel obojí kompletně rekonstruovat.

30.5.2017

Metropole podpoří inovace a technologie. Nabízí přes 400 milionů

Praha - Radní schválili žádosti o podporu v rámci výzvy č. 9 a výzvy č. 11 Operačního programu Praha - pól růstu ČR, tzv. inovační vouchery. Na startupy a inovace se tak město chystá rozdělit 480 milionů korun.

30.5.2017

Příprava na zákaz kouření může hospody vyjít na desítky tisíc

Praha - Příprava na zákaz kouření může restaurace a hospody vyjít na desetitisíce korun. Řada z nich bude chtít pro hosty před restaurací umístit popelníky, případně jim postaví přístřešky a další provizorní kuřárny. V úterý to řekl Zbyněk Švec, zakladatel společnosti ASW Systems dodávající technologie do restaurací. Podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací (AHR) Václava Stárka provozovatelům vadí zejména rozdílný přístup jednotlivých obcí k podmínkám pro vznik kuřáckých koutků před provozovnami.

30.5.2017

Přemrštěné ceny na trzích v centru nelze nijak regulovat

Praha - Turisto, vítej v Praze. Chceš si koupit kilo třešní? V centru ho pořídíš za šest set korun. Nebo máš chuť na ostružiny? Malá miska tě vyjde na pouhých sto čtyřicet korun. A proč? Protože takhle se tu nyní vydělává.

30.5.2017

Vítězkou Rozjezdů v Praze je Jana Humlová se svým projektem Nebaleno

Praha -  Hlavní město v letošním ročníku zastupovalo 112 projektů, o 12 více než loni. Mezi autory s 59 přihláškami převažovali muži. Během regionálního kola, které proběhlo 27. dubna v centrále T-Mobilu v pražských Roztylech, porotu nejvíce zaujala Jana Humlová s kamennou prodejnou bezobalové ekologické drogerie a kosmetiky.

29.5.2017

Zdravotní pojišťovny hledají dodavatele očkování za 2,8 miliard

Zdravotní pojišťovny budou hledat dodavatele pravidelných očkování na příští čtyři roky. Hodnota veřejné zakázky, kterou vypíší společně všechny pojišťovny v letos červnu, je asi 2,8 miliardy korun bez DPH. Po jednání správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) to dnes oznámil její ředitel Zdeněk Kabátek.

AUTOMIX.CZ
29.5.2017

Garáž 10 motoristů: Tahle parta stavěla fascinující auta, socialismu navzdory

Sedmdesátá léta minulého století československým automobilovým nadšencům příliš nepřála. Nabídka aut byla samozřejmě úzká a když už jste si vybrali, ani samotné pořízení nemuselo být snadné. Našli se ale tací, kteří se s takovou situací odmítli smířit a i v náročných podmínkách si plnili svoje automobilové sny. Takoví byli i nadšenci, kteří stáli za projektem s podivuhodným názvem GIOM.

29.5.2017

Politici dostanou opět přidáno. Prezident bude brát více než 250 tisíc

Politikům by mohly od příštího roku vzrůst platy zhruba o sedm procent. Jejich zvýšení bude přibližně o procentní bod nižší než letos. Například základní měsíční odměna poslance a senátora by měla stoupnout podle výpočtu z předběžných údajů Českého statistického úřadu o 4 900 korun na 75 900 korun hrubého.

29.5.2017

Při volbě restaurace nejdůležitější kvalita jídla. Na značce piva nezáleží

Kvalita jídla, cena a obsluha. To jsou nejdůležitější kritéria, podle kterých si Češi volí, kam se půjdou mimo domov najíst. Do restaurace alespoň jednou týdně zamíří 28 procent lidí, víc než polovina Čechů si návštěvu dopřeje minimálně dvakrát do měsíce. Do hospody nebo pivnice pak skoro třetina lidí chodí nejméně jednou za týden. Pro Čechy je kupodivu důležitější nekuřácký podnik a možnost zaplatit kartou než to, jakou tam čepují značku piva.

AKTUALIZOVÁNO
29.5.2017

Tripartita se nedohodla na růstu minimální mzdy. Rozhodne vláda

Tripartita se dnes neshodla na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. Souhlasila ale s tím, že by se měl připravit návrh modelu valorizace, podle něhož by nejnižší výdělek pak pravidelně rostl. Po projednání minimální mzdy to sdělil předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

29.5.2017

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

29.5.2017

Školství rozdělovalo peníze na sport netransparentně, tvrdí NKÚ

Ministerstvo školství rozdělovalo v letech 2013 až 2015 investice do zlepšení sportovišť netransparentně. Rozdělené dotace navíc resort málo kontroloval. V dnes zveřejněné zprávě to uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podle ministerstva jsou zjištěné problémy důsledkem špatně nastavených pravidel pro financování sportu u předchozích vedení úřadu.

26.5.2017

Pronájem kanceláří nebude v roce 2018 dražší

V současné době je budování nových kancelářských prostor v Česku nejvíce limitováno nadměrnou byrokracií ze strany státu, nekvalitní legislativou a nedostatkem ploch. Naopak nejméně je rozvoj výstavby ovlivňován nedostatkem financí.

25.5.2017

Na poštách zbude jen Poštovní spořitelna, ostatní finanční produkty zmizí

Bezmála dva miliony lidí, kteří jsou dnes klienty Poštovní spořitelny (PS), patrně nepřijdou o možnost spravovat své finance na poštách. Dohoda mezi Českou poštou a ČSOB, která je mateřskou bankou PS, je na spadnutí. Na dotaz Deníku to ve čtvrtek potvrdil Petr Hutla, člen představenstva ČSOB odpovědný za řízení PS.

25.5.2017

Rozpočet kultury o půl miliardy navýší suma na platy a na výročí

Praha - Ministerstvo kultury by v příštím roce mělo podle prvního návrhu státního rozpočtu hospodařit s více než 13 miliardami korun. Částka je o 518 milionů korun vyšší, než kolik činí výdaje úřadu v letošním roce. Pro letošní rok má ministerstvo k dispozici 12,7 miliardy. Jednání o navýšení rozpočtu mají podle úřadu směřovat k jednoprocentnímu podílu rozpočtu resortu na státním rozpočtu. Snahu o jeho dosažení obsahuje koaliční smlouva i programové prohlášení vlády.

25.5.2017

ČSSD: Návrh rozpočtu je šitý horkou jehlou, chybí v něm miliardy

Návrh rozpočtu, jak ho připravil bývalý ministr financí Andrej Babiš, je podle koaličních sociálních demokratů šitý horkou jehlou. Podle ministrů za ČSSD chybí miliardy mimo jiné na spolufinancování fondů EU nebo na investice, uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

DOTYK.CZ
25.5.2017

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
25.5.2017

PayPal rozšiřuje ochranu prodejců v České republice

Společnost PayPal ve čtvrtek oznámila rozšíření svého programu ochrany prodejců v České republice. Tento program chrání prodejce, pokud jim přijde neautorizovaná platba (například z účtu, kterého se zmocnil hacker) nebo pokud kupující tvrdí, že zboží neobdržel. V takových případech program PayPal na ochranu prodejců vyplatí celou částku, která byla u prodejů zahrnutých do tohoto programu zaplacena.

25.5.2017

Audit: Někde se snaží herny zlikvidovat, jinde je chtějí mít pod kontrolou

Praha – Která herna je v Praze nejslavnější? Dnes by možná leckdo zaváhal – před čtyřmi měsíci by ovšem odpověď byla jednoznačná. Provozovna Sportgames na sídlišti v Krči. To místo, kde 25. ledna zasahovali příslušníci policejního komanda z Útvaru rychlého nasazení, kolem něhož pracoval psovod a nad nímž létal vrtulník s termovizí!

AUTOMIX.CZ
25.5.2017

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

24.5.2017

Lékový ústav opět hledá dodavatele léčebného konopí

Praha - Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) opět hledá nového dodavatele léčebného konopí. Zájemci o zakázku s předpokládanou hodnotou 6,36 milionu korun bez DPH se mohou hlásit do 10. července. Novinářům to dnes řekl ředitel SÚKL Zdeněk Blahuta. Ústav vypsal zakázku už dvakrát, ale ani jednou se mu nepodařilo dodavatele vybrat. Uchazeči podle ústavu nesplnili zadávací podmínky.

24.5.2017

Šlechtová nesouhlasí s návrhem rozpočtu pro MMR na příští rok

Praha - Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) nesouhlasí s návrhem rozpočtu pro své ministerstvo na příští rok, jak ho zveřejnil odcházející ministr financí Andrej Babiš (ANO). Podle ní nezohledňuje potřeby regionů České republiky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
24.5.2017

Český e-commerce trh roste, a i malé e-shopy mají na to konkurovat velkým hráčům

Praha - V loňské roce vzrostl objem prodeje v českých e-shopech na 98 miliard korun. Podle nedávného průzkumu agentury GfK pro společnost PayPal byl vloni největším motorem českého online obchodu prodej oblečení, spotřební elektroniky, hraček a dále šperků a kosmetiky. Jen objem prodeje oblečení na internetu vzrostl za uplynulý rok o třetinu. S takovými předpoklady pro místní trh s e-commerce, který má podle statistiky asociace APEK v letošním roce prolomit hranici 100 miliard korun, je prostor pro větší úspěch také u menších e-shopů.

AKTUALIZOVÁNO
24.5.2017

Hrad bude mít k dispozici o 38 milionů víc než letos, rozpočet schválil výbor

Kancelář prezidenta republiky by měla mít v rozpočtu na příští rok na své výdaje 475,4 milionu korun. To je zhruba o 38 milionů korun víc, než jí přidělil letošní schválený rozpočet. Návrh rozpočtu na příští rok dnes schválil sněmovní rozpočtový výbor. 

24.5.2017

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

23.5.2017

Stát by mohl dávat do zdravotnictví miliardy ročně navíc

Stát patrně bude dávat v letech 2019 a 2020 do systému zdravotního pojištění za své pojištěnce asi 3,5 miliardy korun ročně navíc. Vyplývá to z návrhu novely zákona o pojistném na veřejném zdravotním pojištění, který je ve sněmovně po dnešním druhém čtení před schvalováním. Uskuteční se v červnu.

23.5.2017

ČR a Sasko chtějí prohlubovat spolupráci ve vědě a vzdělávání

Česko a Sasko mají zájem o prohlubování spolupráce nejen v ekonomických oblastech, ale i ve vědě, výzkumu a vzdělávání. V úterý se na tom v Praze shodli vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a saský zemský premiér Stanislaw Tillich. Sasko má podle Tillicha zájem na podpoře dvojjazyčného školství. Bělobrádek se chystá příští týden v Drážďanech podepsat dohodu o vědeckovýzkumné spolupráci s tamním Frauenhoferovým institutem.

23.5.2017

Hospodářská komora: Ať zákonodárci ulehčí zaměstnávání lidí, ne naopak

Novela zákoníku práce zaměstnavatele nijak zvlášť nenadchla a neumožnila tolik potřebnou vyšší flexibilitu práce, tvrdí Hospodářská komora ČR. Podle ní je navíc současná podoba novely zatížena pozměňovacími návrhy odborářů, jejichž přijetí by výrazně zkomplikovalo vztahy mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení