TJ Sokol Frýdek-Místek – PVK Olymp Praha 1:3 (22, -20, -12, -23)

Pouze v první sadě přehrávaly domácí hráčky favorizovaný Olymp, když vedly už 24:15 a set získaly v poměru 25:22. Pak se ale zdánlivě dobře namazaný moravský stroj zasekl. Olympanky se rozehrály a díky zlepšené hře v útoku s přehledem zvítězily.

„V prvním setu jsme udělaly mnoho chyb," uvědomovala si kapitánka Pražanek Andrea Sládková.

„Jsme rády, že jsme se v novém roce vrátily do vítězné formy. Věřím, že v ní budeme pokračovat," přála si blokařka.

Ve stejném duchu hovořil i její kouč Stanislav Mitáč.

„Po dvou prohrách jsme už chtěli vyhrát. Což se naštěstí povedlo. Rozhodlo to, že jsme byli lépe útočícím družstvem a velmi dobře blokovali," pochválil své svěřenkyně spokojený lodivod.

Olymp: Mudrová, Halbichová, Kvapilová, Sládková, Patočková, Mlejnková, Dostálová. Trenér Mitáč.

VC Slavia Praha – VK Agel Prostějov 0:3 (-21, -16, -15)

V Edenu byl k vidění velice vyrovnaný první set, který získal Prostějov na svou stranu až v úplném závěru. Bylo to způsobeno větší agresivitou na útoku i na servisu. Ve druhé sadě se Slavia dostala do vedení 13:11, pak ale šla na podání Hippieová a stav zvrátila na 19:13. V závěrečném dějství pokračovaly hostující hráčky v solidní hře, vytvořily si mírný náskok, který postupně navyšovaly, a celý zápas tak dovedly do vítězného konce.

To zdrtilo kapitánku červenobílých Markétu Hanzlovou natolik, že se zmohla pouze na strohou větu.
 „Mrzí mě, že se nám nepodařilo Prostějov víc potrápit," hlesla.

Ani lodivod Slavie Jiří Vojík nebyl hovornější.

„První set byl z naší strany dobrý. Další dva bohužel rozhodly šňůry, při kterých jsme si nebyli schopni přihrát a následně zaútočit. Prostějov vyhrál zaslouženě," zhodnotil utkání.

Slavia: Caithamlová, Smolková, Hanzlová, Vašutová, Ančincová, Vinecká, Cebáková, Jeřábková, Janderová, Prokopová. Trenér Vojík.