Bojovné utkání s řadou kvalitních výměn, ale i spoustou nevynucených chyb se hrálo v pražském Edenu. V prvním setu se Slavia dostala do vedení 15:11, aby vzápětí prohrávala 17:21. A tak musela o všem rozhodnout koncovka, v níž uspěly Moravanky – 0:1.

I druhá část byla dlouho vyrovnaná. Za stavu 11:11 se ale dostala na podání domácí Hanzlová, která na něm k údivu všech přítomných vydržela do posledního míče – 1:1.

Následující dvě sady měly díky již zmíněné bojovnosti vyrovnaný a dramatický průběh. Nejprve slavily Brňanky a posléze i slávistky – 2:2.

A tak musel vše rozsoudit tiebreak. V něm se hostující děvčata dostala díky chybám na příjmu sešívaných do vedení 4:1 a náskok si zásluhou dobré obrané hry a kvalitního útoku už udržela – 2:3.

„Je to škoda. V naší hře byly ale veliké výkyvy. Bohužel ten největší přišel v rozhodujícím setu, ve kterém jsme se nedokázaly prosadit na útoku," litovala promarněné šance kapitánka červenobílých Lucie Vinecká.

To její trenér Jiří Vojík našel jiné příčiny zbytečné porážky.

„Trápí nás veliká marodka. Zdravotně se stále nemůžeme dát dohromady. Proto musíme míchat se sestavou, což je na naší souhře mimořádně znát," připomněl časté absence v táboře červenobílých.

„Utkání jsme si ale prohráli sami díky nedůrazu na útoku a na servisu," neskrýval lodivod.

VC Slavia Praha – KP Brno 2:3 (-20, 11, -22, 20, -8)

Slavia: Prokopová, Hanzlová, Caithamlová, Ančincová, Vinecká, Vašutová, Cebáková, Jeřábková, Janderová, Smolková, Pillerová. Trenér Vojík.