Petře, jak jste viděl vaše úvodní střetnutí po měsíční přestávce?
Spíš negativně. Dobře jsme věděli, že zápas se Slavií bude těžký. Tím spíš, že jsme do něj šli unavení po víkendovém soustředění. Utahanost byla na hodně hráčích výrazně znát. První půlka proto byla z naší strany hodně nepovedená. V té druhé už jsme se ale zvedli a hráli disciplinovaněji. A na skóre se to hned projevilo. Na úvodních třicet minut ale chceme raději zapomenout.

Pojďme na ně nezapomenout. Co bylo špatně?
(směje se) Naše koncentrace. Přeci jenom není jednoduché sedm let po sobě vyhrát NBLL a pak jít do zápasu s týmem ze spodní poloviny tabulky. Slavii jsme podcenili.

Po druhé čtvrtině jste vedli pouze 4:3 a zakončili ji kuriózně inkasovaným gólem do prázdné branky. Jak k tomu došlo?
Šlo o naši obrovskou, nebál bych se říct školáckou chybu. Hráli jsme power-play a místo toho, abychom si zahráli nějaký signál, jsme ukvapeně vystřelili, přišli o míč a umožnili Peškovi skórovat.

Jak moc bouřlivé to bylo v kabině?
(směje se) Víc než dost. Sprostých slov lítalo nepočítaně. Naše šatna sousedí se sálem sokolovny, kde probíhalo cvičení žen. Omlouvám se sestrám za to, co musely vyslechnout. (směje se)

Co se změnilo po půli?
Nasazení. Začali jsme se bít tak, jak bychom bojovali ve střetnutích s nejlepšími týmy.

Jak se vám líbil výkon sešívaných?
Příjemně mě překvapili. Slávisté se prezentovali vynikající obranou, za kterou exceloval gólman Tomáš Pelikán, se kterým se dobře známe z Evropské ligy. Tomáš nejenom dobře chytal, ale i výborně dirigoval celou svou obranu.

Pojďme k NBLL. Můžou v ní letos být pro vás celky Jižního Města nebo Malešic soupeřem?
Doufám v to, k této dvojici bych přiřadil i ForFun. My se chceme o něco víc soustředit na jiný vrchol – dvacátý ročník Memoriálu Aleše Hřebeského. Bude na něm hrát dvacet čtyři boxlakrosových týmů ze třinácti zemí. Pokud na něm ale chceme uspět, potřebujeme sehrát v domácí soutěži co nejvíc kvalitních zápasů.

Proč by měli diváci přijít na radotínský boxlakros?
Nejen na ten radotínský. Náš sport je rychlý, dynamický, kontaktní… Rozhodně se na něm nebudete nudit.

LC Custodes Radotín – LC Slavia Praha 14:7 (3:1, 1:2, 2:1, 8:3)
Branky: Košťál 5x, Skála 3x, Moravec 2x, Poupě 2x, Loskot, Procházka – Sochna 4x, Brada, Pešek, Schaffner.