Mistrovská Dukla přejela Karvinou

Praha – Překvapivě snadno se zrodilo vítězství pražské Dukly nad Karvinou ve čtvrtém kole Tipgames extraligy házenkářů.

3.10.2011

Tomáš Petržala, brankářská opora Dukly PrahaFoto: David Nejedlý

Domácí hráči předváděli rychlou házenou plnou radosti, kterou zdobila důrazná obrana, za kterou kraloval gólman Tomáš Petržala, který chytal se skvělou, takřka padesátiprocentní úspěšností.

Právě Petržala a střelecky disponovaný levý křídelník Milan Kotrč už nejen klepou, spíše buší na bránu české reprezentace.

Na konci první pětiminutovky svítilo na tabuli skóre 3:0 pro domácí a znervóznění hosté začali dělat zbytečné chyby. Ve dvacáté minutě ztráceli hráči Karviné už devět branek a to navíc svůj celek držel vynikající Lubomír Drápal.

Právě fázi mezi dvacátou a dvacátou sedmou minutu lze označit za nejslabší ze strany Dukly. V ní nedokázali svěřenci Pavla Pauzy ani jednou skórovat.
Ve druhé půli hostující Karviná vyrovnala hru, na rozjeté Pražany však rozhodně nestačila.

„Do zápasu jsme vstoupili s tím, že chceme hlavně dobře bránit, což je do této chvíle naše silná stránka. Připravovali jsme se i na konkrétní hráče soupeře,“ vysvětloval trenér Pavel Pauza.

„Měli jsme skvělý začátek. Je ale pravda, že nás způsob obrany stojí strašně moc sil a hráči, kteří v ní operují, nevydrží fyzicky celých šedesát minut. To se následně projeví v útoku a my na tom musíme zapracovat,“ hledal problémy.

„Jsem ale spokojený a to jak s dnešním utkáním, tak se vstupem do sezony. Všechny čtyři zápasy byly moc těžké. Porazili jsme Frýdek, se kterým jsme loni dvakrát prohráli, uspěli i s dalšími týmy z top šestky. Proto chci pochválit všechny hráče a to za jejich nasazení, chuť a odpovědnost,“ dodal Pauza.

HC Dukla Praha – HCB OKD Karviná 28:21 (15:7)

Dukla: Petržala, Suchý – Horák 4, Kastner 2, Aliapulios 2, Sviták 3, Mráz 3, Piskač 2, Kotrč 9/1, Tesař, Lehocký 1, Šůstek, Kern.

David NEJEDLÝ

3.10.2011

Gabriela Beňačková.

Společnost pro vědy a umění ocenila Beňačkovou,Passera i Pomahače

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Prezident zítra odvolá ministra financí Babiše, jmenuje Pilného

Prezident Miloš Zeman odvolá zítra o půl šesté večer ministra financí a vicepremiéra Andreje Babiše (ANO). Na Pražském hradě pak jmenuje nového správce státní kasy Ivana Pilného (ANO).

Krátkodobí turisté si návštěvu Hradu rozmyslí

Na Pražský hrad jen před devátou ráno nebo krátce po poledni. Jedině tak mají lidé šanci se vyhnout nekonečným frontám.

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.