Mistrovská Dukla přejela Karvinou

Praha – Překvapivě snadno se zrodilo vítězství pražské Dukly nad Karvinou ve čtvrtém kole Tipgames extraligy házenkářů.

3.10.2011

Tomáš Petržala, brankářská opora Dukly PrahaFoto: David Nejedlý

Domácí hráči předváděli rychlou házenou plnou radosti, kterou zdobila důrazná obrana, za kterou kraloval gólman Tomáš Petržala, který chytal se skvělou, takřka padesátiprocentní úspěšností.

Právě Petržala a střelecky disponovaný levý křídelník Milan Kotrč už nejen klepou, spíše buší na bránu české reprezentace.

Na konci první pětiminutovky svítilo na tabuli skóre 3:0 pro domácí a znervóznění hosté začali dělat zbytečné chyby. Ve dvacáté minutě ztráceli hráči Karviné už devět branek a to navíc svůj celek držel vynikající Lubomír Drápal.

Právě fázi mezi dvacátou a dvacátou sedmou minutu lze označit za nejslabší ze strany Dukly. V ní nedokázali svěřenci Pavla Pauzy ani jednou skórovat.
Ve druhé půli hostující Karviná vyrovnala hru, na rozjeté Pražany však rozhodně nestačila.

„Do zápasu jsme vstoupili s tím, že chceme hlavně dobře bránit, což je do této chvíle naše silná stránka. Připravovali jsme se i na konkrétní hráče soupeře,“ vysvětloval trenér Pavel Pauza.

„Měli jsme skvělý začátek. Je ale pravda, že nás způsob obrany stojí strašně moc sil a hráči, kteří v ní operují, nevydrží fyzicky celých šedesát minut. To se následně projeví v útoku a my na tom musíme zapracovat,“ hledal problémy.

„Jsem ale spokojený a to jak s dnešním utkáním, tak se vstupem do sezony. Všechny čtyři zápasy byly moc těžké. Porazili jsme Frýdek, se kterým jsme loni dvakrát prohráli, uspěli i s dalšími týmy z top šestky. Proto chci pochválit všechny hráče a to za jejich nasazení, chuť a odpovědnost,“ dodal Pauza.

HC Dukla Praha – HCB OKD Karviná 28:21 (15:7)

Dukla: Petržala, Suchý – Horák 4, Kastner 2, Aliapulios 2, Sviták 3, Mráz 3, Piskač 2, Kotrč 9/1, Tesař, Lehocký 1, Šůstek, Kern.

David NEJEDLÝ

3.10.2011

Winternitzova vila - dílo architekta Adolfa Loose.
10

Zlé i dobré časy pražských vil

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Festival Metronome má Stinga i vlastní tramvaj

Prvním tuzemským festivalovým koncertem Stinga vyvrcholí dnes večer první den Metronome Festivalu Prague. Hudební přehlídka láká do pražského festivalového areálu na Výstavišti tisíce návštěvníků. Aby se pohodlně dopravili na festival i domů, nechal dopravní podnik posílit MHD v Praze. Metro i tramvaje budou jezdit častěji a dokonce přibyde speciální festivalová tramvajová linka č. 40.

Nedostatek tekutin může způsobit malátnost i selhání oběhu

Nedostatek tekutin může v současném horkém počasí způsobit malátnost, bolest hlavy a sníženou výkonnost. Při ztrátě vody na úrovni pěti procent lidské váhy hrozí oběhové selhání. V tiskové zprávě to dnes uvedla Hygienická stanice Hlavního města Prahy. Podle předpovědi meteorologů dnes teploty vystoupí k 35 stupňům Celsia.

Bradáčová: V Rathově kauze soud nemusí znovu provádět důkazy

V korupční kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha nebude středočeský krajský soud muset opakovat žádné důkazy, a to ani odposlechy. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová to dnes uvedla v pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu. O přípustnosti odposlechů jako důkazů rozhodl počátkem června Nejvyšší soud.

Nová policejní služebna se může snadno zvětšit

Praha – Nové služebny, vybudované přímo pro jejich potřeby, se dočkali policisté v Jesenici na Praze-západ. Během sedmi měsíců tam byla postavena budova, jež je v rámci Policie ČR unikátem: jde o montovanou modulární budovu, což nejen přispělo k urychlení výstavby, ale do budoucna by v případě potřeby také bylo možno poměrně snadno provést nástavbu či objekt rozšířit.