Dva roky „živořili“ v národní lize, nyní se pokusí o návrat mezi tuzemskou elitu. Hokejbalisté TJ Kovo Praha vyhráli I. českou národní ligu a během nadcházejícího víkendu pokusí projít tříčlennou baráží zpět do extraligy. Tohle bude vrchol letošní sezony, tedy té klubové. Už za dva týdny totiž začne v Plzni hokejbalové mistrovství světa, samozřejmě za účasti české reprezentace.

Kováci odehráli prvoligovou finálovou bitvu s Ježky z Heřmanova Městce na plný počet pěti zápasů. I proto, že hned v tom prvním doma na Palmovce prohráli. Ani v rozhodujícím pátém to se žlutomodrými nevypadalo dobře, prohrávali 0:2 a soupeř měl další šance přidat třetí gól.

„Ve druhé třetině jsme ale během přesilovky dali dva góly za jednadvacet vteřin. Vítěznou třetí branku dal v polovině třetí třetiny Winter,“ přiblížil trenér Kovo Tomáš Jadrníček. A mohlo se začít slavit, i když umírněně. Teď půjde teprve o všechno, v dobřanské baráži.

A její účastníci? Domácí Snack Dobřany coby předposlední tým extraligy, Kovo za českou národní ligu a k tomu vítěz moravské národní ligy Intevo Karviná. Tedy shodné složení jako předloni, kdy Kovo spadlo z extraligy do baráže a tu nezvládlo.

„Dobřany budou obhajovat to, co už měly, naopak my bojujeme o benefit, vždyť naším cílem před sezonou byl postup do finále národní ligy,“ sdělil Jadrníček.

Dobřany dva měsíce nehrály soutěžní zápas, a to by mohla být výhoda rozehraných týmů Kovo i Karviné. Ta sestoupila z extraligy loni. „Na druhou stranu Dobřany budou hrát doma, což jistě hraje svoji roli,“ řekl trenér Kovo. Ze tříčlenné baráže postupují dva týmy.

A pokud ji Kovo zvládne? „Máme na to, hrát extraligu. A kromě toho bychom v ní hráli snad po šesti letech pražské derby s Kert Parkem,“ dodal Jadrníček.