Dva zápasy jako noc a den. Talent prohrál, pak ale zabral

Plzeň, Praha - Dost odlišný průběh měla první dvě finálová utkání extraligy házené mezi Talentem Plzeň a Duklou Praha, která se hrála o víkendu v Plzni. Talent prohrál sobotní duel 22:24, ale v nedělním mači jasně dominoval a Duklu porazil 34:19. Série hraná na tři vítězná utkání se za stavu 1:1 stěhuje do Prahy, kde se třetí střetnutí hraje už v pátek.

14.5.2017
Zvětšit fotografii

Talent Plzeň x Dukla Praha.Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

„Sobotní zápas jsme si rozebrali a řekli jsme si, co bylo špatně. Hráče jsem hlavně upozornil, že v obraně musíme být více agresivní. Ve druhém utkání se naše defenziva zlepšila a měli jsme i vyšší úspěšnost střelby," řekl po nedělním finále trenér Talentu Plzeň Martin Šetlík.

Dukla uštědřila Plzni první domácí porážku

Ve finále na sebe narazily týmy, které v letošním play-off ještě neprohrály. Plzeň v prvním duelu dvakrát vedla o tři góly, ale vždy náskok ztratila. O osudu zápasu rozhodla čtvrthodina mezi 40. a 57. minutou, kdy Talent vsítil pouze dvě branky.

Domácí střelci ztroskotávali na skvělém Petržalovi, ale své spoluhráče držel i plzeňský Jan Štochl. Ve 48. minutě mistr ztrácel dva góly – 19:21. Dukla si udržovala náskok až do konce utkání – 22:24. Dukla tak uštědřila Plzni první domácí porážku v letošní sezoně.

„Mysleli jsme si, že to půjde samo. Od nás tam nebylo to správné nasazení, jaké by mělo být, i touha po vítězství nebyla taková. Dukla si od začátku šla za vítězstvím a pak se k nim přiklonilo i štěstí," zhodnotil první mač plzeňský Michal Tonar.

Ještě není konec

V nedělním druhém střetnutí Plzeň od začátku navyšovala vedení až na poločasových 18:9. „Dukla si asi myslela, že po včerejšku dnes vyhraje snadno. Od začátku jsme ji ale k ničemu nepustili," těšilo Šetlíka.

Devítigólový náskok narůstal i ve druhé půli a trenér Šetlík postupně pustil do hry náhradníky. Skóre se zastavilo na 34:19. „Od začátku bylo vidět, že jsme k zápasu přistoupili jinak než v sobotu. Druhý poločas jsme to už v uvozovkách kontrolovali," tvrdil Tonar.

„Je to 1:1 a hrajeme dvakrát venku. Všechno je otevřené. Máme nějaké nové varianty, na kterých budeme v týdnu pracovat," uzavřel Šetlík.

Autor: Martin Švec

14.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek poskytl 13. července v Praze rozhovor Deníku
10

Šimon Pánek: Svobodu a prosperitu nemáme navždy. Bojím se o ně

Ministerstvo zahraničních věcí. Ilustrační foto.

Ministerstvo znovu vyhlásilo konkurz na ředitele Českých center

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Sobotka bude bilancovat s ministrem kultury Hermanem

Premiér Bohuslav Sobotka bude příští týden pokračovat v bilančních schůzkách, na kterých hodnotí splněné závazky z programového prohlášení vlády. Po úvodním jednání s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou ho ve středu čeká v Národní knihovně setkání s ministrem kultury Danielem Hermanem.

Senát: kožešinové farmy zmizí do ledna 2019

Senát schválil zákaz kožešinových farem od konce ledna 2019 beze změn. Období pro jejich likvidaci neprodloužil, nezvýšil ani výši kompenzace chovatelům, jak to část senátorů požadovala. Zákaz má přinést novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, kterou dnes Senát přijal po dvouhodinové debatě. Normu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

Dopravní podnik hledá partnera pro úpravy tváře okolí stanic metra D

Praha – Maximalizace využití potenciálu rozvoje území navazujícího na stanice prvního provozního úseku budoucí trasy metra D. Poněkud krkolomně je pojmenován cíl vymyslet a připravit co nejlepší podobu nejbližšího okolí stanic budovaných v rámci první etapy výstavby budoucí nové linky metra – a následně plány také společně uskutečnit. K naplnění ve čtvrtek udělal pražský dopravní podnik konkrétní krok. Na základě čerstvého usnesení pražských radních vyhlásil soutěž na výběr strategického partnera do budoucího společného podniku.