O něco lépe začali důležitý duel pražští házenkáři, kteří rychle vedli tříbrankovým rozdílem. Postupně se ale ke kormidlu propracovávali Severomoravané. Ve 13. minutě bylo vyrovnáno (6:6) a vedení Frýdku-Místku začalo rychle narůstat. O pět minut později byli hosté vepředu už o pět branek (7:12). Až do konce poločasu se Dukla nedokázala vrátit do hry natolik, aby vyrovnala. Dvou až třígólový náskok si frýdeckomístečtí udržovali i po přestávce. Potom ale začali chybovat, což Dukla trestala z brejků. Ve 37. minutě bylo vyrovnáno na 15:15. Severomoravané se ještě jednou dokázali utrhnout na čtyřbrankový rozdíl. V závěru ovšem jakoby jim došly síly. Sedm minut před koncem se Dukla dotáhla na rozdíl gólu. Když jí navíc podrželi oba brankáři Petržala s Ranglem, bylo o výsledku střetnutí rozhodnuto.

Petržala: Doufám, že nám výhra pomůže nahoru

Tomáš Petržala burcuje své spoluhráče.Pravděpodobně poslední zápasy zažívá v dresu házenkářů pražské Dukly reprezentační gólman Tomáš Petržala. Muž, který byl zvyklý bojovat o medaile, nyní burcuje své spoluhráče k boji o čtvrtou příčku.

Tomáši, výkon Dukly nebyl v prvním poločase asi podle vašich představ?
Tak docela ne. Začali jsme dobře. Pak jsme se ale tradičně svými vlastními chybami dostali trošku pod tlak. Toho soupeř využil. Má kvalitní spojky, které nás tlačily do defenzivy. Prohrávali jsme už dokonce o pět gólů. Naštěstí jsme se vzpamatovali a výsledek korigovali. Výkon ale nebyl dle představ. Naše hra postrádala tu bojovnost, která by byla třeba.

Co vám říkali trenéři v šatně?
Šlo hlavně o to, abychom si uvědomili, jak jsme hráli od chvíle, kdy jsme výrazně prohrávali a ve stejném výkonu opět pokračovali.

Čím jste zápas otočili?
Přestali jsme dělat technické chyby. Především jsme zpřesnili koncovku. V prvním poločase bylo naším hlavním problémem to, že jsme netrefovali branku. Posledních patnáct minut přineslo razantní změnu v nasazení. Ve chvíli, když jsme bojovali, tak se všechno otočilo. Tento přístup bychom si měli zapamatovat a stavět na něm v dalších kolech.

V nadstavbě jste vyhráli letos poprvé. Kam vás tento úspěch může nakopnout?
Doufám, že nám to pomůže nahoru a že si uvědomíme, že trénovat šestkrát až sedmkrát v týdnu má svůj smysl. Zápasy jsou vrcholem práce každého sportovce, ať už se bojuje o medaile nebo nebojuje. Je fajn vyhrávat. Věřím, že alespoň domácí utkání dokážeme zvládnout tak, abychom z nich vytěžili, co nejvíce bodů.

Pokud se podíváme na tabulku, tak se zdá, že Dukla hraje už pouze o čtvrtou příčku. Souhlasíte?
Naprosto. Odstup na duo Plzeň a Lovosice je už obrovský. I pět bodů na bronzové Hranice se zdá v závěrečných pěti kolech nedostižitelných. Momentálně se dívám zápas od zápasu. Kromě toho, že se nedaří, tak vidím takovou týmovou nechuť udělat něco navíc. Minimálně pro naše věrné fanoušky, kteří nás podporují i v těžkých časech, musíme předvádět kvalitní házenou. Těší mě, že se na nás přijdou letos ještě třikrát podívat. Za to bych jim chtěl moc poděkovat.

HC Dukla Praha – SKP Frýdek-Místek 28:27 (10:13)

Dukla: Petržala, Rangl – Kastner 3, Šimůnek, Sviták 2, Mráz 2, Piskač 1, M. Kotrč 5, Polášek, Rams 3/2, Reichl 1, Syřínek 4, Šůstek 4, Bělohlav 3. Trenéři Pavel Pauza a Jiří Kotrč.

Frýdek-Místek: Pyško, Marenčák – Klaban 4, Pomichálek, Meca 1, Mynář, Petrovský 5, Kichner 7/2, Hečko 1, Dyba 6, Vacula 2, Kalous, Strack 1. Trenér Aleš Chrastina.

Ostatní výsledky 4. kola: Lovosice – Jičín 28:23, Plzeň – Hranice 29:22.

1. Plzeň 26 20 1 5 677:552 41
2. Lovosice 26 18 1 7 718:634 37
3. Hranice 26 16 1 9 700:674 33
4. Frýdek-Místek 26 14 1 11 699:691 29
5. Jičín 26 14 0 12 632:606 28
6. Dukla 26 13 2 11 684:661 28

Program 5. kola: Frýdek-Místek – Plzeň (18. 4. 19:00), Jičín – Dukla (19. 4. 18:00), Hranice – Lovosice (20. 4. 10:30).